B mužstvo vzdor Kovanic zlomit nedokázalo

Napsal(a)  Zveřejněno: 10. 09. 2018
B mužstvo vzdor Kovanic zlomit nedokázalo Markéta Stiborová

Poděbrady - Po dvou vítězstvích na hřištích soupeřů odehrála rezerva Bohemie Poděbrady první utkání na domácí půdě. Proti Kovanicím však roli papírového favorita nezvládla a svůj dosavadní bodový zisk rozšířila o pouhý jeden bod.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Kovanice 1:1 (1:1)

Branky: 14. Vanický vl. - 16. Gajdoš

FKBP B: Málek (C) - Bělík (46. Tomek), Poděbradský, Bek, Řehák (46. Charvát) - Souček (63. Peklák), Lacina, Šendera, Buldra (46. Lylo) - Archalous, Bareš

Kovanice: Lorenc - Hobort (81. Kopecký), Stránský, Černý T., Krejčík L. (71. Bulíř) - Krejčík M. (60. Kunc), Černý J., Poklop, Vagenknecht - Gajdoš (C), Vanický

Domácí do utkání vstoupili aktivněji, jednalo se však spíše o důsledek taktiky hráčů Kovanic, kteří v úvodu vše vsadili na jedinou kartu v podobě důsledné defenzivy. Domácí si tak udržovali optickou převahu, kterou však vinou častých chyb a zbytečných ztrát nedokázali dotáhnout do nebezpečnějšího zakončení. Ve 14. minutě nicméně Archalous zahrával z pravé strany hřiště přímý kop a ostrý centr do pokutového území si při snaze o obranný zákrok nasměroval do vlastní sítě Vanický. Představa, že vstřelená branka přinese na kopačky poděbradských hráčů tolik potřebný klid však vzala za své během několika následujících desítek vteřin. Už v 16. minutě se hned trojice obránců Bohemie nechala strhnout překvapivým průnikem jednoho z hráčů Kovanic, který přihrávkou našel nehlídaného Gajdoše a ten bez zaváhání nasměroval míč přímo k tyči Málkovi brány. Kovanické hráče střelecký úspěch očividně povzbudil a ti tak byli směrem dopředu aktivnější, než v úvodu utkání. Nezřídka chaoticky působící defenziva Bohemie jejich snažení často zastavovala za cenu nedovolených zákroků, s následnými standardními situacemi si však k úlevě domácích příznivců dokázala poradit. Směrem dopředu to bylo z pohledu domácích nekončící trápení a když už se hráči Bohemie dokázali dostat do pokutového území, dokázali jim obránci soupeře v zakončení zabránit, nebo jej výrazně znesnadnit. Pět minut před koncem poločasu pak mohl být zmar domácího celku ještě umocněn, když sudí Šafránek na pokyn svého asistenta na pomezí nařídil po zákroku Poděbradského pokutový kop, kovanický kapitán Gajdoš však svou druhou branku v utkání přidat nedokázal, když směr jeho kopu Málek vystihl. Ve 43. minutě pak hosté dostali po dalším chaotickém počínání poděbradské defenzivy v těsné blízkosti pokutového území výhodu přímého kopu, střelecké pokus však skončil po odrazu od Součka v zámezí.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s několika změnami v sestavě a s neutuchající podporou svých příznivců si postupem času opět dokázali vytvořit výraznou optickou převahu. Hosté se i vlivem narůstající únavy začali znovu soustředit především na úpornou defenzivu a v hlubokém bloku se jim dařilo úspěšně tříštit většinu útočných snah domácího celku. Na dlouho jedinou slibnou příležitostí se tak stala dalekonosná střela Šendery, která však po odrazu od břevna skončila pouze na brankové čáře Lorencovi brány. Ke slibné střelecké pozici se o několik minut později dokázal dostat také Lacina, ale jeho zakončení vysoko nad pouze podtrhovalo zmar domácího celku v utkání. Postupem času začala snaha hráčů Bohemie přerůstat v neúměrnou agresivitu a jejich další počínání tak bylo často přerušováno hvizdem hlavního arbitra. V závěrečné desetiminutovce to pak už z pohledu domácí celku byla spíše křeč a větší příležitost ke stržení vývoje utkání na svou stranu tak po dalším faulu v těsné blízkosti pokutového území dostali opět Kovanice. I tentokrát však střelecký pokus mířil pouze do postavené zdi a utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů.

„Do zápasu jsme skočili přesvědčivě s tím, že si jdeme pro tři body. Začátek vycházel podle plánu, když si Vanický ve 14. minutě dal vlastní gól. Bohužel vedení jsme dlouho neudrželi a hned v 16. minutě protihráč srovnal na 1:1. Do konce zápasu už žádná branka nepadla,“ zhodnotil zápas hráč Bohemie Ondřej Bareš. „Druhý poločas jsme byli více na míči, tím pádem i aktivnější. Podle mého názoru, největším nepřítelem poděbradských hráčů byla komunikace a nepřesnost,“ dodala k hodnocení utkání fanynka Poděbrad Hana Caldová.

„My jsme na utkání přijížděli s respektem, protože Poděbrady první dva zápasy vyhrály, zatímco my měli jen jeden bod. První poločas byl vyrovnaný. Bohužel jsme si vstřelili vlastní gól, kdy se nešťastně míč odrazil do naší sítě. Naštěstí se nám povedlo záhy odpovědět, když po pěkné akci na jeden dotek srovnal stav utkání Gajdoš. Na konci první půle jsme kopali penaltu, kterou jsme ale neproměnili. Ve druhém poločase už hráli lépe domácí, ale nedokázali si vytvořit vyložené šance. My jsme zápas odmakali a při troše štěstí jsme mohli i vyhrát, ale bod je spravedlivý,“ řekl k utkání trenér Kovanic Lukáš Kout.

Autoři komentářů: Markéta Stiborová, Petr Stibor