B mužstvo nestačilo na Všejany

Napsal(a)  Zveřejněno: 16. 09. 2018
B mužstvo nestačilo na Všejany OFS Nymburk

Všejany - Rezerva Bohemie Poděbrady měla po nepodařeném domácím utkání proti Kovanicím co napravovat, při utkání ve Všejanech se však musela vyrovnat s řadou absencí a mladý tým nakonec na zkušenějšího soupeře nestačil.

TJ Sokol Všejany - FK Bohemia Poděbrady B 2:0 (1:0)

Branky: 33. Šáfr, 71. Bouška

Všejany: Miech - Šáfr (C) (52. Bouška), Hofírek (46. Michl), Putorník, Nastoupil - Nápravník (64. Šváb), Říha, Hanuš, Náhlovský (82. Říha) - Krupička, Štrbík

FKBP B: Málek (C) - Zima, Tomek, Erben, Papoušek - Souček, Brtna, Lylo (64. Najmon), Buldra - Archalous (76. Arežina), Záhora (44. Řehák)

První poločas byl takřka plně v režii domácího celku, čemuž opět částečně přispěly zbytečné chyby a ztráty poděbradských hráčů. Mladá defenzivní řada Bohemie tedy měla hodně napilno, odolat všem nástrahám však ani zdaleka nedokázala. Domácí se ji zpočátku snažili překonávat dlouhými pasy, když už však všejanské hráče nepřistihl v ofsajdovém postavení praporek asistenta na pomezí, tak v tváří v tvář brankáři Bohemie až trestuhodně selhávali a svým zakončením bránu více či méně těsně míjeli. Účinnou zbraní domácích se také postupně začala jevit dlouhá autová vhazování, která si v podání kapitána Šáfra ani v nejmenším nezadala s kopanými centry do pokutového území. A hned první situace tohoto ražení také přinesla v pokutovém území Bohemie pořádný rozruch, když vhozený míč u bližší tyče na bránu prodlužoval Hanuš, Málek jej však dokázal nadvakrát zpacifikovat. Defenzivě Bohemie také v průběhu prvního dějství dvakrát pomohla branková konstrukce. Nejprve domácí orazítkovali tyč při jednom z dalších úniků, kdy ještě následně odražený míč ke smůle domácích těsně okopíroval linii brankové čáry. A o pár minut později z přímého kopu jeden z domácích hráčů orazítkoval také vnější hranu břevna Málkovi brány. Rezervě Bohemie se tak dlouhé minuty dařilo i s notnou dávkou štěstí odolávat, přesto se domácí nakonec zcela zaslouženého vedení dočkali. Podařilo se jim to ve 33. minutě po jednom z rohových kopů, který Buldra pouze jemně prodloužil na prsa kapitána Šáfra, odkud již míč putoval přímo do sítě poděbradské brány. A pro poděbradský celek mohlo být ještě hůře, když při následujícím rohovém kopu žádný z poděbradských hráčů včetně brankáře Málka nedosáhl na další podařený centr, od nohy zjevně zaskočeného hráče Všejan stojícího před odkrytou bránou se však míč odrazil překvapivě do rukavic jinak již bezmocného brankáře Bohemie. Rezerva Bohemie do konce poločasu přežila s vypětím všech sil ještě několik zapeklitých situací v blízkosti svého pokutového území a když v závěru poděbradští hráči nedokázali dotáhnout několik slibně se rozvíjejících akcí po dlouhých pasech Brtny, odcházeli do šaten s vcelku milosrdným jednobrankovým mankem.

Hned od úvodu druhého dějství se však obraz hry výrazným způsobem změnil. Poděbradští hráči výrazně zpřesnili svou kombinaci a postupně nabírali v prvním poločase tolik chybějící sebevědomí. Zajímavé situace se tak začali odehrávat i před domácí bránou, dlouho však bez přímého ohrožení Miechovi svatyně. Příkladem byla podařená akce po levé straně hřiště na jejímž konci byl přihrávající Archalous, jeho ostrá pobídka do blízkosti malého pokutového území ale kopačku žádného ze spoluhráčů nenalezla. Slibné příležitosti si tak dlouho připisovali výhradně hráči domácího celku, nadále se však potýkali s bídnou efektivitou v zakončení a o osudu utkání tak ani zdaleka stále nebylo jasno. Nebezpečí pro poděbradskou defenzivu ve druhém poločase představoval především střídající Bouška, který nejprve přesnou přihrávkou vybídl k zakončení jednoho ze svých spoluhráčů, ten však ve vyložené příležitosti ani nadvakrát Málka překonat nedokázal a nebezpečí pak definitivně zažehnal rázným odkopem Erben. O několik minut později pak domácí útočník zkoušel brankáře Bohemie překonat lobem, do cesty jeho zakončení se však tentokrát postavila tyč poděbradské brány. Vyrovnání měl na druhé straně na své kopačce Buldra, který se na hranici pokutového území opřel bez přípravy do odraženého balonu, domácím se však podařilo jeho vydařenou ránu zblokovat. Naděje poděbradského celku na bodový zisk žila do 71. minuty utkání. V té si na pozici posledního hráče počínal ve složité situaci přespříliš bohorovně Tomek, Bouška vystihl jeho pokus o kličku a domácí útočník následně procedil míč přes Málka do sítě poděbradské brány. Druhá obdržená branka viditelně zacloumala s ofenzivním nasazením hráčů Bohemie, přesto mohli poděbradští hráči v závěrečné desetiminutovce potrestat pasvinější přistup domácího celku a utkání ještě zdramatizovat. Když však další přihrávku do těsné blízkosti Miechovi brány nedokázal v kýžený střelecký úspěch přetavit střídající Arežina, zůstala na ukazateli vstřelených branek hostujícího celku svítit s definitivní platností nula.

„Od první minuty jsme hráli nátlakově, nutili jsme hosty k chybám. Jak jsem sledoval, tak za celý zápas nevystřelili na branku. My jsme do dvacáté minuty mohli vést 3:0. Do poločasu jsme šli do vedení po rohu, kdy kapitán vstřelil první gól. Ten nás uklidnil. Chtěli jsme přidat další branky, aby nedošlo k tomu, že by nás překvapila ojedinělá akce soupeře. To se povedlo, přidali jsme gól na 2:0. Celý zápas jsme byli lepší, a zaslouženě jsme vyhráli,“ chválil svůj tým trenér Všejan Jan Truksa.

„Do Všejan jsme přijeli s hodně omlazeným týmem. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Chtěli jsme kombinovat po zemi, ale na tom drňáku to nešlo. Domácí hráli jednoduše a nakopávali balony za obranu. Jen díky nemohoucnosti domácích útočníků jsme prohrávali v poločase jen 1:0. Ve druhé části jsme měli gólovku na vyrovnání. Poté v 70. minutě udělal náš stoper chybu a soupeř nás potrestal. Tím bylo i po zápase. Domácí byli důraznější, ale zase pro naše mladé hráče je to další zkušenost,“ ohodnotil zápas hráč poděbradské Bohemie Roman Brtna.

Autorka komentářů: Markéta Stiborová