B mužstvo vybojovalo tři body v Rožďalovicích

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 09. 2018
B mužstvo vybojovalo tři body v Rožďalovicích Markéta Stiborová

Rožďalovice - Rezerva poděbradské Bohemie pokračuje ve výsledkově nadmíru úspěšném vstupu do sezóny. Po vysokém vítězství na půdě Hrubého Jeseníku zvládla i druhé utkání na půdě soupeře v řadě, když udolala již tradičního uchazeče o postupové pozice z Rožďalovic.

FC Trnavan Rožďalovice - FK Bohemia Poděbrady B 1:2 (0:1)

Branky: 77. Hojsák - 21. Archalous, 85. Bareš

Rožďalovice: Kumštýř - Kubín, Veselý, Kolychok, Najmon - Žoha (84. Chlomek), Hojsák (C), Beran, Kunc - Hora, Pavel

FKBP B: Málek (C) - Čermák (46. Buldra), Poděbradský, Tomek, Bek - Charvát (61. Erben), Lacina, Šendera, Řehák - Archalous (74. Papoušek), Bareš (86. Najmon)

Domácí v utkání hodlali odčinit těsnou porážku z prvního kola, ve kterém nestačili po výsledku 2:1 na rezervu Semic, ale vstup do utkání vyšel mnohem lépe hráčům Bohemie, kteří do utkání vlétli ve velkém stylu. A už po několika desítkách vteřin hry domácím řádně zatrnulo, když Charvát v souboji o míč předskočil Kubína a na Kumštýřovu bránu vyslal podařenou křižnou střelu. Po ní se sice rožďalovický brankář natahoval marně, nakonec však vyslaný projektil těsně přeletěl nejen strážce domácí svatyně, ale i její břevno. O několik minut později se pak v samostatném úniku a dobré střelecké pozici ocitl Archalous, ale zakončení jeho slabší pravou nohou dokázal Kumštýř vyrazit. Domácí po rozpačitém vstupu do utkání začali postupem času získávat pevnou půdu pod nohama a k vidění tak byla stále rovnocennější partie. Vlivem některých ostřejších zákroků z obou stran se však utkání v některých úsecích hry zároveň začínalo měnit spíše v úpornou bitvu. Domácí si první slibnější zakončení vypracovali po necelé čtvrthodině hry, když centr do pokutového území Šendera hlavou odvrátil pouze k jednomu z domácích hráčů, jeho následná střela však těsně minula horní roh poděbradské brány. První střelecký úspěch utkání si tak připsali až ve 21. minutě hráči Bohemie. Bareš si dokázal na polovině hřiště bezchybně zpracovat vysoký centr a přesně načasovanou přihrávkou vyzval k druhému samostatnému úniku v utkání Archalouse. Ten se sice dlouhou kličkou Kumštýřovi vyhnal z ideálního střeleckého úhlu, míč však nakonec i z těžké pozice dokázal do sítě domácí brány nasměrovat. Domácí se snažili na nepříznivý vývoj utkání zareagovat a do konce poločasu si vytvořila mírnou převahu. Více než několik slabých, nebo nepřesných zakončení defenziva Bohemie svému soupeři neumožnila a do šaten si tak poděbradský celek odnášel těsné vedení.

Ve druhém poločase byla na hrací ploše opět k vidění vyrovnaná partie, plná důrazných soubojů a mladý poděbradský celek si se svým zkušenějším soupeřem v tomto ohledu rozhodně nijak nezadal. Přes snahy obou týmu se ovšem diváci výraznějších brankových příležitostí dlouhé minuty ne a ne dočkat. A když už se pomalu Hora chystal k samostatnému úniku poděbradské defenzivě, přispěchal s včasným výběhem brankář Málek, který sice nadvakrát, ale přece dokázal odkopem do zámezí svým spoluhráčům vypomoci. Na druhé straně pro změnu prováhal vhodný moment k uvolnění dobře postaveného Laciny Archalous a jeho následný individuální pokus o průnik narazil na připravenou defenzivu soupeře. Těsný průběžný výsledek s přibývajícími minutami logicky vybízel domácí celek ke hře na větší riziko, zatímco Bohemia začala čím dál více upínát svou pozornost k uhajení nuly na kontě obdržených branek. Domácí ze svého tlaku dokázali vyprodukovat snad pouze jedinou střelu na soupeřovu bránu, právě ta jim však v 77. minutě přinesla vyrovnání. Poděbradští hráči si při autovém vhazování domácích počínali nedůrazně a ani následně v blízkosti pokutového území nedokázali soupeři míč úspěšně odebrat. Když už se zdálo, že domácí znovu prováhali vhodný moment k zakončení, chopil se míče kapitán Trnavanu Hojsák, za jehož razantní střelou do levého horního rohu poděbradské brány se brankář Málek pouze ohlédl. Vstřelená branka vlila domácím čerstvou krev do žil a ti se tak v následujících minutách hnali za dokonáním obratu ve skóre. V klíčových momentech se však tentokrát blýskl obránce Bohemie Řehák. Nejprve dokázal svým důrazem v pokutovém území napravit zaváhání nevyběhnuvšího poděbradského brankáře a o několik desítek vteřin později v 85. minutě utkání se odhodlal k dlouhému úprku po pravé straně hřiště, kam mu adresoval přesnou přihrávku Lacina. Poděbradský pravý obránce následně našel přesným centrem skrze pokutové území nabíhajícího Bareše, který se do zakončení položil naprosto ideálně a Kumštýř byl v daný moment bez šance. Domácí se samozřejmě ještě snažili na nepříznivý vývoj utkání odpovědět a v závěru vybojovali rohový kop, na který se do pokutového území vydal i brankář Kumštýř, ale k ohrožení poděbradské brány jejich snažení už nevyústilo. A když v závěru druhé nastavené minuty zachoval uvnitř vlastního pokutového území klid Šendera a namísto odvrácení míče do zámezí na další rohový kop jej zkušeně posunul hlavou do náruče brankáře Málka, nezbylo hlavnímu rozhodčímu nic jiného, než utkání svým závěrečným hvizdem ukončit a stvrdit tím druhé vítězství rezervy Bohemie v nové sezóně.

„Zápas to byl v celku vyrovnaný. Soupeř byl nebezpečný před bránou a proměňoval šance. My jsme nedokázali šance proměnit. Dostali jsme gól a prohrávali jsme nula jedna. Podařilo se nám ve druhé polovině vyrovnat. A za vidinou toho, že jsme získávali optickou převahu, chtěli jsme zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Na konci zápasu byl podle mého názoru nepísknutý penaltový zákrok, z brejku jsme pak dostali druhou branku a bylo po zápase. Musíme na sobě zapracovat,“ zhodnotil utkání trenér Rožďalovic Jiří Kumstýř.

„Byl to dost vyrovnaný zápas s hodně souboji. Nakonec jsme zvítězili my a odvezli jsme si tři body z venkovního zápasu. Soupeře jsme nepouštěli do žádných velkých příležitostí. Hrozili jen ze střel z dálky, hráli velmi tvrdě. Bohužel jsme neudrželi jednogólové vedení a soupeř po krásné střele vyrovnal. Naštěstí jsme v závěru zápasu ještě odpověděli gólem, který rozhodl o našem vítězství,“ byl spokojený hráč poděbradské Bohemie Radek Lacina.

Autor komentářů trenérů: Markéta Stiborová