B mužstvo na brankové hody nenavázelo, ale i tak proti Strakám bralo tři body

Napsal(a)  Zveřejněno: 02. 09. 2024
B mužstvo na brankové hody nenavázelo, ale i tak proti Strakám bralo tři body Markéta Stiborová

Poděbrady - I ve svém druhém utkání v rámci nového ročníku Okresního přeboru dokázala rezerva poděbradské Bohemie zvítězit a zatím tak stoprocentně zužitkovala výhod domácího hřiště. Po vysokém vítězství s rezervou Sokolče sice zažila střelecké vystřízlivění, nicméně i jediná vstřelená branka z pokutového kopu ji nakonec na další tříbodový zisk bohatě stačila.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Straky 1:0 (1:0)

Branka: 9. Křivský (z PK)

FKBP B: Málek - Svoboda (46. Roskovec), Čermák, Zima, Kubánek (73. Paďour) - Zumas S. (46. Barták), Severa, Šifta (C), Schulz (62. Zumas O.) - Archalous, Křivský (81. Kvapil)

Straky: Vosecký - Pýcha, Němec (C), Mašek - Bláha, Šťastný (55. Vostřel), Haluška, Pacovský, Vítek (46. Altman) - Zinkevych (55. Joo), Soukal (55. Mašek)

Úvod utkání se stejně jako v případě střetnutí s rezervou Sokolče nesl ve znamení aktivního nástupu poděbradských hráčů, kteří svého soupeře zatlačili do hluboké defenzivy a trpělivou kombinací hledali skulinku pro ohrožení soupeřovi brány. V několika případech nescházelo mnoho, aby se k němu hráči rezervy Bohemie také skutečně probili, ale Křivského střílená přihrávka do předbrankového prostoru žádného adresáta nenalezla a o chvíli později nejlepší střelec mužstva v rámci uplynulého sezóny pro změnu z ostrého úhlu pálil jen vysoko nad soupeřovu bránu. V 8. minutě si však poté na přesný Zimy naběhl agilní Svoboda, jenž v nelehké pozici přehodil vyběhnuvšího Voseckého a po následné srážce s hostujícím brankářem nemohlo následovat nic jiného než odpískání pokutového kopu. S ním nekompromisním způsobem naložil Křivský, jenž svůj kop nasměroval do protipohybu Voseckého a poslal tak domácí tým do brzkého vedení. I v dalších minutách úvodního dějství pak poděbradští hráči herně dominovali, ovšem ve finální fázi svých akcí nenacházeli potřebný klid a do dalších střeleckých příležitostí se dostávali spíše jen sporadicky. A když už se alespoň k pokusům zpoza soupeřovi šestnáctky odhodlali Svoboda s Archalousem, pálili jen velmi nepřesně a brankáře Voseckého tak v žádném směru nezaměstnali. Až deset minut před koncem úvodního dějství mohl směleji pomýšlet na dosažení kýžené gólové pojistky Severa, jenž se uvnitř soupeřovi šestnáctky hbitě uvolnil ke střele, ovšem jeho zakončení k pravé tyči Vosecký pohotovým zásahem vyškrábl a podržel tak svůj tým. To už se však přece jenom na výkonu domácích hráčů začala projevoval narůstající únava spojená s náročným zápasovým programem a panujícím horkem a jejich pohyb tak již znatelně uvadal. Až v závěrečných minutách úvodního dějství se hlasitěji o slovo snažili přihlásit také hráči Strak, kteří se v pokutovém území rezervy Bohemie usídlili při sérii standardních situací, ovšem ani jednu z nich k přímému ohrožení poděbradské brány využít nedokázali a do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky hráči rezervy Bohemie znovu dokázali vystupňovat svůj tlak a snažili se druhou vstřelenou brankou definitivně zlomit odpor soupeře, ovšem hned dvakrát hostující celek v krátkém sledu podržel brankář Vosecký, jenž se vyznamenal zejména v 54. minutě při střele Křivského po pěkné kombinační akci vedené od pravé postranní čáry, kterou strážce hostující svatyně zásahem nohou vytěsnil mimo tři tyče. Poté však již ofenzivní snažení poděbradského celku kýžené ovoce v podobě dalších brankových příležitostí přestávalo přinášet a z jeho pohledu tak zůstávalo pouze u slibných náznaků bez přímého ohrožení soupeřovi brány. Ani směrem na druhou stranu se však zatím neschylovalo k nějakému zásadnějšímu obratu, když defenziva rezervy Bohemie i nadále zkušeně čelila všem útočným akcím soupeře, který stále hrozil zejména při standardních situacích, ovšem s nulovým střeleckým efektem. V závěrečné čtvrthodině hry se však k rostoucí únavě na straně poděbradských hráčů začala přidávat také narůstající nervozita spojená s těsným náskokem a z ní pramenící nepřesnosti, po kterých již hosté mohli o něco reálněji pomýšlet na vyrovnání. V 74. minutě ovšem přetažený centr Němce z pravé strany nabíhající Altman z ostrého úhlu zakončil pouze do boční sítě poděbradské brány a o deset minut později napálil nepříjemně poskakující míč v soupeřově šestnáctce jen vysoko nad břevno domácí svatyně střídající Mašek. Hráči rezervy Bohemie se poté ještě snažili vydolovat zbytky fyzických sil a závěr utkání znovu kontrolovat s míčem na svých kopačkách, ale soupeř stále cítil šanci na úspěch a trpělivě čekal na jakýkoliv náznak jejich zaváhání. A ten také nakonec mohl přijít, když to v nastaveném čase Roskovec, kdo přišel o míč v souboji s napadajícím Altmanem a hostující hráč zčistajasna postupoval na poděbradskou bránu z levé strany, ovšem zakončení slabší levou nohou se mu hrubě nevydařilo a domácí brankář jeho slabou střelu bez problémů kryl. Rezerva Bohemie tak nakonec i přes nezvykle nervózní závěr utkání uhájila zasloužené vítězství, které ji udrželo na čelních příčkách soutěžní tabulky.

„Brzy jsme se dostali do vedení a po většinu utkání byla hra pod naší kontrolou. Soupeř hrál zatažený a pozorně bránil, nám ke vstřelení druhého gólu chyběla větší dravost. Závěr utkání jsme trestuhodně nezvládli a vypadli z role. Poslední desetiminutovka pro nás byla opravdu dlouhá. Naštěstí jsme ji přežili bez obdržené branky,“ okomentoval trenér Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentáře trenéra k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník