B mužstvo s góly znovu šetřilo až do druhého poločasu

Napsal(a)  Zveřejněno: 26. 08. 2024
B mužstvo s góly znovu šetřilo až do druhého poločasu Vladimír Malinovský

Poděbrady - Vstup do nové sezóny vyšel rezervě poděbradské Bohemie podle představ. V úvodním dějství prvního kola Okresního přeboru se sice ještě střelecky trápilo, ovšem ve druhém si již spravilo chuť a po vysokém vítězství se usadilo na nejvyšším stupínku soutěžní tabulky.

FK Bohemia Poděbrady B - SK Sokoleč B 5:0 (0:0)

Branky: 55., 64. a 81. Barták, 60. a 77. Severa

FKBP B: Málek - Řehák (C) (69. Paďour), Čermák, Zima (64. Svoboda), Kubánek - Coufal (13. Souček), Nykodým (46. Barták), Severa, Schulz - Archalous, Buldra (46. Hybler)

Sokoleč B: Shokodko - Kolpak (64. Bros), Buldra, Duchoň, Půlpán - Nágl, Dymeš (C), Šmejkal, Bártík - Čáp (64. Šebor), Král (77. Petržálek)

Poděbradská juniorka do utkání s rezervou Sokolče vstoupila s patřičným elánem a už během úvodní desetiminutovky si vypracovala několik gólových příležitostí, kterými mohla rychle otevřít střelecký účet utkání, ovšem při jejich zakončení si počínala až příliš nezkušeně a Shokodko v hostující bráně tak jejich snahy bez větších obtíží kryl. Jako první se před sokolečským brankářem už ve 4. minutě po rychlé kombinaci domácího celku ocitl Buldra, ale pálil pouze slabě do středu brány a o dvě minuty později prakticky totožným způsobem se svou příležitostí naložil také Severa. V úvodu 8. minuty to pak po rychlém kontru zkoušel střelou pro změnu ze střední vzdálenosti Nykodým, ovšem i jeho pokus mířil pouze do připravených Shokodkových rukavic a v nich následně o několik desítek vteřin později skončil rovněž pokus Coufala, který si naběhl na přihrávku za obranu z kopačky Severy, ale při snaze o zakončení byl důrazným způsobem tísněn bránícím Bartíkem. Následně se však střelecky poprvé osmělili také hosté, když se rychlou akcí dostali až k pokutovému území soupeře, odkud se snažil zakončit Bártík, ale ani jeho pokus tečovaný bránícím Čermákem v síti neskončil. To však byla spíše jen výjimka v nastoleném rozvržení sil obou celků, ve kterém měl zatím výrazně navrch ten domácí. A ke své první brance měl znovu velice blízko v 15. minutě, kdy po rozehrávce rohového kopu a přiklepnutí Schulze kroutil nadějně míč k pravé tyči soupeřovi brány Nykodým, ovšem Skokodko se tentokrát blýskl pohotovým zákrokem a míč vytěsnil do bezpečí. Poté však již aktivní herní projev začínal mírně slábnout a dění na hrací ploše už nebylo tak jednostranné. A ve 20. minutě si hosté také připsali svůj druhý střelecký pokus v utkání, když po Bartíkově výpadu levou stranou mohl zakončovat Král, ovšem ani on nedokázal přesněji zacílit a poděbradský brankář zvládl jeho střelu lehce tečovanou bránícím Zimou vyrazit. Jinak se však již zbývající čas v rámci úvodního dějství dlouho nesl v duchu marného dobývání obou šestnáctek bez přesnějšího zakončení a nic na tom ve 36. minutě nezměnil ani Archalouse se svým dalekonosným pokusem, jenž zamířil jen vysoko nad hostující bránu. Až úplný závěr prvního poločasu znovu přinesl z pohledu Bohemie nadějnější střelecké momenty, ovšem z ostrého úhlu nejprve neuspěl Buldra, jehož střelu Shokodko vyrazil a sokolečský brankář si následně poradil i s dorážkou Severy, díky čemuž tak obě mužstva odcházela do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhého poločasu poděbradský celek okysličil svůj výkon několika střídáními a pokračoval v trpělivém hledání cesty za úspěchem. Archalousova přihrávka na střídajícího Hyblera jí ještě nebyla, když se střídající hráč v dresu rezervy Bohemie nacházel v těsném ofsajdovém postavení, ovšem v 55. minuty to byl právě Hybler, kdo zahájil rychlý útok svého mužstva přesným vysunutím Součka, jenž bez zbytečného otálení hledal v náběhu do předbrankového prostoru Bartáka a ten ačkoliv při podklouznutí nezasáhl míč ani v nejmenším ideálním způsobem, zaskočil svým zakončením Shokodka a ten si míč nešťastně nohou nasměroval do vlastní brány. Neméně kuriózní pak byla o pět minut později i gólová pojistka domácí juniorky, když se Čermák snažil svým pasem vysunout Severu, ale k míči měl blíže bránící Duchoň, ovšem ten při snaze o odvrácení hrozícího nebezpečí míč neomylně nastřelil do nohy poděbradského středopolaře a od něj se míč dokutálel až do sítě. A definitivní klid rezervě Bohemie v 64. minutě zajistila další z nepřesností Duchoně, který tentokrát jen slabě sklepl Schulzův pas do pokutového území a míč bez zbytečného otálení uklidil k pravé tyči sokolečské brány Barták. Hosté již nenacházeli potřebné síly ke zdramatizování utkání a v 68. minutě je k němu nepřiblížil ani rychlý únik Nágla po pravé straně a následná střela Šebora, kterou nadvakrát kryl poděbradský brankář. Góly ovšem poté již mohli přibývat výhradně na kontě vstřelených branek domácího celku. Po pohledných kombinačních akcích však nejprve neuspěl Barták, jenž v 71. minutě pálil jen těsně vedle levé tyče soupeřovi brány po rozehrávce rohového kopu svého mužstva a o tři minuty později do podobných míst mířil rovněž Schulz, k němuž se míč příhodně odrazil po rychlé ofenzivní akci Archalouse se Severou. Čtvrtý gól v hostující síti tak přinesla až 77. minuta, kdy Čermák vysunul pasem Bartáka, jenž okamžitě přihrál do šestnáctky Severovi a ten po úspěšném slalomu mezi bránícími hráči hostujícího celku uklidil míč nekompromisní křižnou střelou k pravé tyči sokolečské brány. A pátý gól pak následoval už za další čtyři minuty, kdy si Barták se Severou své role prohodili a prvně jmenovaný střelou do odkrytého koutu soupeřovi brány zkompletoval svůj hattrick. To však již byla definitivní gólová tečka za podařeným vstupem poděbradského celku do nové sezóny, jelikož střelecké pokusy Součka s Hyblerem již Shokodko zdárně kryl a nyní se tak již rezerva Bohemie může plně soustředit na své druhé domácí utkání, ve kterém stejně jako v minulém ročníku přivítá Straky.

„Hned v úvodu jsme nevyužili dvě velké příležitosti ke vstřelení branky, a poté už to bylo do plných. Do přestávky se skóre nezměnilo. Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili pohyb a začali se prosazovat. Brankám předcházely rychlé a pohledné kombinace. Chtěli jsme hrát i za rozhodnutého stavu a výsledek to jen potvrzuje. Ještě doplním, že mužstvo bylo z drtivé většiny složeno z hráčů béčka a dorostu," uvedl trenér Bohemie Michal Poděbradský.

„Domácí tým, již tradičně posílený o mnoho hráčů áčka, měl logicky v poli převahu, ale první poločas se hrál bez branek. Dobře jsme bránili a i my měli své náznaky šancí. Po přestávce jsme obdrželi dva smolné góly a pak už nám to tam napadalo. Hráčům nemohu nic vytknout, snažili jsme se hrát s domácími otevřenou partii, nechtěli jsme bránit v deseti lidech stojících před vápnem, takže je výsledek takový, jaký je," popsal Václav Mrzena ze sokolečského týmu.

Autorka komentářů trenérů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník