Rezerva Bohemie srdnatý boj bodovým ziskem nekorunovala

Napsal(a)  Zveřejněno: 13. 09. 2024
Rezerva Bohemie srdnatý boj bodovým ziskem nekorunovala Markéta Stiborová

Hrubý Jeseník - První dvě kola bodovala naplno, ale ve třetím již narazila. Na půdě ambiciózního Hrubého Jeseníku se však juniorka poděbradkské Bohemie rozhodně neměla zač stydět.

TJ Hrubý Jeseník - FK Bohemia Poděbrady B 2:1 (1:0)

Branky: 10. Golovko, 58. Pecháček - 67. Zima

Hrubý Jeseník: Gereg - Gillern, Pivec (C), Šifta (65. Plášil) - Kovář, Pecháček, Líbal (58. Vejtruba), Golovko, Vrabec F. - Ott, Šnajdr (85. Vrabec A.)

FKBP B: Vokněr - Šifta A., Čermák, Zima, Kubánek - Poděbradský (20. Kvapil) (78. Zumas), Barták, Severa (85. Pavlík), Šifta V. - Buldra (63. Paďour), Archalous (C)

„Utkání jsme začali aktivně, drželi jsme balón, kombinovali jsme a první desetiminutovku završili gólem, kdy Golovko překonal hostujícího gólmana na vzdálenější tyč. Poté se hra vyrovnala. Do konce prvního poločasu jsme měli ještě dvě gólovky, ale i hosté v závěru poločasu naznačili, že nám nedají nic zadarmo. Druhý poločas začali hosté náporem, ale gól jsme vstřelili my. A když se hostům podařilo dvacet minut před koncem dát gól na 2:1 bylo z toho ´drámo´ až do konce. Mohli jsme rozhodnout o výsledku i dříve, ale z naší strany to byl ve druhém dějství festival neproměněných šancí,“ zhodnotil mač předseda Hrubého Jeseníku Roman Sodoma.

„Proti soupeři s nadstandardními hráči pro tuto soutěž jsme odehráli více než vyrovnanou partii. Od prvních minuty byli domácí o něco lepší, nebezpečnější a ujali se vedení krásně umístěnou střelou na zadní tyč. Postupem času jsme se jim začali vyrovnávat a po přestávce jsme herně naprosto dominovali. Naše hra donutila domácí hrát na brejky. Z jednoho z nich nám soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl. Pár okamžiků předtím jsme nastřelili tyč. Nikdo z kluků však nepochyboval, že máme na to skóre otočit. Náš tlak pokračoval a snížili jsme na rozdíl jedné branky. Poté nám byla upřena jasná penalta. To je jediná situace, kterou bych rozhodčím vytknul. Ještě bych vzkázal všem, kteří prohry svých týmů s našim mužstvem svádí na podporu hráčů z áčka. Tyto nesmyslné řeči pouze snižují kvalitu a práci mladých kluků, kteří jsou opravdu dobří. Teď to jen potvrdili. Kdo se přišel podívat, viděl fotbal, který vysoce převyšoval úroveň okresního přeboru. Samozřejmě za přispění domácích,“ popsal trenér poděbradského béčka Michal Poděbradský.

Autor: Markéta Stiborová/ Nymburský deník