Remízu v Mnichově Hradišti vystřelil Bohemii zdálky Králík

Napsal(a)  Zveřejněno: 19. 08. 2024
Remízu v Mnichově Hradišti vystřelil Bohemii zdálky Králík Vladimír Malinovský

Mnichovo Hradiště - I ve druhém utkání nové sezóny musela poděbradská Bohemia dotahovat náskok svého soupeře. Dvěma poněkud netradičními brankami si tentokrát zajistili zisk alespoň jednoho bodu ze hřiště Mnichovhradišťského SK, který se po loňském nešťastném sestupu z Krajského přeboru řadí mezi nejužší okruh favoritů aktuálního ročníku I.A třídy.

Mnichovohradišťský SK - FK Bohemia Poděbrady 2:2 (1:0)

Branky: 16. Razák, 58. Novák - 73. vlastní Novák, 79. Králík

MSK: Kalčík - Mihalík, Provazník, Pokorný (C), Svoboda (69. Sedláček) - Vegricht, Koťátko, Bajer, Novák - Rakouský (69. Stand), Razák (31. Košek)

FKBP: Pavliš - Uher (59. Zumas), Svoboda, Hněvsa (C), Soukup, Křivský - Králík (82. Schulz), Havránek, Vokatý - Nykodým (82. Barták), Novák

Domácí v úvodu potvrzovali svou loňskou příslušnost nejvyšší krajské soutěži a zkušeně drželi míč častěji na svých kopačkách, ovšem poděbradští hráči jim svou pozornou defenzivou dokázali úspěšně vzdorovat a sami naopak v úvodní čtvrthodině utkání dokázali nebezpečně zahrozit po Svobodově centru, který propadl až na kopačku Křivského, jenž okamžitě napřáhl k razantnímu projektilu, ale Kalčík v mnichovohradišťské bráně si s jeho nepříjemným pokusem dokázal poradit. To domácí byli při své první vážnější příležitosti v utkání o poznání produktivnější, když v 16. minutě vystihli rozehrávku poděbradského celku na levé straně, odkud si míč do pokutového území hbitě navedl Bajer a následně vyzval zpětnou přihrávkou k zakončení Razáka, jenž svou křižnou střelu nekompromisně uklidil ke vzdálenější tyči Pavlišovi brány. Vstřelená branka mnichovohradišťské hráče ještě více rozhýbala a ti se tak v dalších minutách střelecky nijak nežinýrovali, ale Vegricht v 19. minutě pálil zpoza vápna jenom vysoko nad soupeřovu bránu, o dvě minuty později prostor vymezený třemi tyčemi z přímého kopu o několik decimetrů minul také Provazník a ve 22. minutě po rychlé akci domácího celku a chytrém přistrčení Razáka nepřidal kýžený druhý gól ani Novák, jenž svůj pokus o obstřel nesměroval jen do boční sítě poděbradské brány. Poté však již defenzivní činnost Bohemie začala znovu působit o poznání jistějším dojmem a útočný rozlet soupeře úspěšněji tlumila, přičemž mu dlouhé minuty neumožnila více než jedno velmi nepřesné zakončení v podání Rakouského po nepříjemném závaru před vlastní šestnáctkou. Až závěrečně desetiminutovka úvodního dějství znovu popustila uzdu gólovým ambicím obou celků. Ve 35. minutě to byli nejprve hráči poděbradského mužstva, kdo už pomalu v očekávání vstřelené branky zvedal ruce nad hlavu, když po Křivského odvážném uvolnění po levé straně a následné zpětné přihrávce v podání Vokatého zakončoval do protipohybu Kalčíka Nykodým, ale strážce domácí svatyně ještě dokázal jeho pokus nohou vyrazit a po následné zblokované střele Králíka nedokázal míč za záda mnichovohradišťského brankáře uklidit ani hlavičkující Uher. V rychlém tempu však poté následovala i velká příležitost domácího celku, když sice nejprve slabý pokus Rakouského bez problémů lapil do své náruče Pavliš, ovšem o několik desítek vteřin později na sebe vzal domácí útočník pro změnu roli přihrávajícího hráče a parádně naservíroval míč do vyložené příležitosti střídajícímu Koškovi, ovšem ten svůj pokus o obstřel ke vzdálenější tyči technicky nezvládl a bránu soupeře překvapivě minul. Své zaváhání se domácí útočník pokusil rychle napravit za další dvě minuty pohotovou střelou po neúspěšném centru Koťátka, ale ani tentokrát nebyl se svým zakončením přesnější a podobným způsobem pak se svými pokusy naložili rovněž Vegricht, jenž ve 41. minutě pálil pouze nad poděbradskou bránu z dalšího přímého kopu, a o dvě minuty později také Novák, jehož křižný pokus rovněž neznamenal bezprostřední ohrožení pro bránu Bohemie a práci pro jejího strážce. Úplný závěr prvního poločasu však jednoznačně patřil poděbradskému celku a nula na kontě obdržených branek domácího mužstva nakonec přežila jen díky nezměrné obětavosti mnichovohradišťské defenzivy. Ta totiž nejprve úspěšně zblokovala střelu Uhera po přetaženém centru z levé strany a v závěrečných vteřinách úvodního dějství pak vyšla úspěšněji rovněž ze vzájemné konfrontace po dlouhém autovém vhazování Nováka, které znovu neomylně doputovalo až na kopačku zkušeného obránce Bohemie, ale ten ani nadvakrát nedokázal míč propasírovat do sítě a vyrovnat tak poločasový výsledek.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce již domácí poněkud slevili ze své dosavadní herní aktivity a spíše trpělivě čekali na okénka ve hře svého soupeře. Ten jim však dlouhé minuty nenabízel více než prostor k dalším zakončením ze střední vzdálenosti, která však v tomto utkání nebyla doménou mnichovohradišťských hráčů a Novák si tak zaznamenal jen další z hodně nepřesných pokusů. V 59. minutě však hráči domácího celku dokázali využít jedné z nepřesností v kombinaci Bohemie a přestože následný Vegrichtův centr do pokutového území ještě zvládl odvrátit Svoboda, tak se míč dostal pouze k osamocenému Koškovi a jeho Svobodou zblokovanou střelu u vzdálenější tyče do odkryté sítě poděbradské brány uklidil pohotově dobíhající Novák. S rychlou odpovědí se poté sice snažil přispěchat střídající Zumas, jenž se krátce po svém příchodu na hrací plochu protáhl po pravé straně a připravil pozici pro zakončení Novákovi, ovšem poděbradský forvard pálil pouze do boční sítě soupeřovi brány a utkání tak prozatím nezdramatizoval. Další minuty pak sice příliš nedávali tušit, že by ještě v dějové lince utkání mohl nastat nějaký zásadnější zlom, ale v 73. minutě se Bohemia dostala k možnosti zahrávat rohový kop, jehož exekuce v podání Křivského sice nepatřila mezi nejzdařilejší, nicméně možná právě svým kouzlem nechtěného zaskočila u tyče stojícího Nováka a ten si míč nešťastným způsobem nasměroval do vlastní brány. Domácí sice nehodlali nic ponechat náhodě a rychle se snažili odskočit zpět do bezpečnějšího rozdílu ve skóre, ovšem křižné střele Standa se v 77. minutě postavila do cesty pravá tyč poděbradské brány a o minutu později pak střeleckým ambicím domácího útočníka vystavil stopku pro změnu pohotovým zásahem brankář Pavliš. Naděje na vyrovnání tak byla pro Bohemii stále nadosah a v 79. minutě po ní odvážným způsobem sáhl Králík, ke kterému se po výkopu od domácí brány na polovině hřiště šťastně odrazil míč a poděbradský středopolař následně nijak neotálel s pokusem, kterak zaskočit povystoupeného brankáře Kalčíka. A to tak, že způsobem cizelérsky provedeným. V nervózním závěru utkání pak ještě obě mužstva mohla vývoj utkání překlopit ve svůj prospěch, ovšem Havránkův pokus zpoza šestnáctky již mířil pouze do připravené náruče domácího brankáře, Sedláček po Vegrichtově sklepnutí chvíli nato pálil pouze nad poděbradskou bránu a když v 89. minutě gólové vyústění nenalezly ani zblokovaná střela Nováka a následná dorážka Bartáka, tak utkání nakonec po výsledku v poměru 2:2 skončilo rovnocennou dělbou bodů.

„Očekávali jsme těžké utkání, s určitým respektem k soupeři nejen z výsledku z prvního kola, kdy doma vstřelili osm gólů, jsme chtěli hrát trochu více na brejk, než je nám vlastní,“ přiznal trenér poděbradské Bohemie Tomáš Kubánek. „První poločas tímto způsobem probíhal. Soupeř byl o něco lepší, měl více zakončení, dostal se do vedení, ale my jsme také párkrát zahrozili. Největší šanci měl sám před brankářem Nykodým a v závěru poločasu v krátkém čase třikrát po sobě Uher. Druhou půli soupeř začal více bránit výsledek, my měli více ze hry, ale vyložené šance jsme neměli. Soupeř pak z dorážky odskočil. My jsme se zpátky do zápasu dostali gólem Křivského přímo z rohu, což náš kronikář Jakub Málek přirovnal k Sherdanovi Shaquirimu a vyrovnání obstaral Králík přelobováním gólmana ze třiceti pěti metrů jako Patrik Schick,“ popisoval důležité momenty utkání Kubánek. „Jsme šťastní, bodu si vážíme. Myslím si, že jsme si od soupeře vydobyli respekt,“ dodal spokojený kouč Bohemie Poděbrady.

Autor komentáře trenéra k utkání: Vladimír Malinovský/Nymburský deník