Nymburský deník: Klavík rozesmutněl lázeňské šviháky

Napsal(a)  Zveřejněno: 02. 09. 2018
Nymburský deník: Klavík rozesmutněl lázeňské šviháky Markéta Stiborová

Hřebeč – Souboj nováčků z opačných pólů tabulky fotbalového krajského přeboru vyzněl pro favorizovanou Hřebeč, kterou ale výhra nad houževnatými Poděbrady stála mnoho sil. Až díky dvěma hlavičkám kanonýra Klavíka z druhé půle strhla výhru na svoji stranu.

TJ SK Hřebeč - FK Bohemia Poděbrady 3:2 (1:2)

Branky: 38. Stříbrský M., 66. a 80. Klavík - 7. a 8. Peterka

Hřebeč: Zajíček – Sedláček (88. Vyšín), Pinkas, Macháč, Čmejla (64. Baranec) – Stříbrský M., Servus (C), Veliký (72. Stříbrský O.), Dvořák – Dobiáš (83. Synek), Klavík

FKBP: Krch - Stibor, Sirový, Hruška, Hněvsa - Kubánek, Brtna - Pikner (74. Šendera), Peterka (C), Soukup (65. Uher) - Javorek

„Opět jsme dostávali klasické góly po centrech ze strany. Nedokázali jsme udržet jejich výborného vysokého útočníka,“ posteskl si kapitán poražených Matěj Peterka, jehož centimetry byly po celý zápas také znát.

Hostům mimořádně vyšel úvod utkání. Právě Peterka se ocitl v rozmezí dvou minut ve třech vypracovaných šancích, přičemž první skončila zásluhou brankáře Zajíčka na tyči, další dvě bývalý hráč divizního Kolína a Nymburka s přehledem zužitkoval. Sahal i po hattricku. „Škoda, že mi to tam nepadlo i za stavu 2:2,“ litoval střely, která skončila na břevnu. „Možná by se utkání vyvíjelo jinak,“ podotkl.

Ač měli domácí záhy dvoubrankové manko, vyhráli zaslouženě. Nezlomila je ani penalta, již za stavu 0:2 poslal Sedláček vysoko nad. „Prvních deset minut, to byla velká sprcha. Přesto jsem věřil, že utkání zvládneme,“ prohlásil kapitán Hřebeč Martin Servus.

Ocenil morálku týmu a pochvaloval si široký kádr kvalitních fotbalistů. „Navíc máme výbornou partu. To je to nejlepší. Proto jsem věřil, že to v pohodě zlomíme,“ doplnil.

Od neproměněné penalty měli vítězové místy velkou převahu. Do půle snížil na zadní tyči M. Stříbrský a pak, jak bylo zmíněno, Klavík dvěma zásahy strhl tři body na stranu Hřebče, které se při předzápasové rozcvičce zranil jeden z klíčových hráčů, Faktor.

Autor: Rudolf Muzika