A mužstvo nepřivezlo body ani z Nového Strašecí

Napsal(a)  Zveřejněno: 26. 08. 2018
A mužstvo nepřivezlo body ani z Nového Strašecí Markéta Stiborová

Nové Strašecí - Bohemia Poděbrady prožívá v nejvyšší krajské soutěži jednoduše řečeno start z říše snů. Bohužel se však jedná o noční můru, která po porážce na půdě Nového Strašecí aktuálně trvá již více než 270 minut čistého času hry.

TJ Sokol Nové Strašecí - FK Bohemia Poděbrady 3:0 (1:0)

Branky: 36. a 48. Kaválek, 87. Erba

Nové Strašecí: Kleinmond - Erba, Bláha (C), Mrázek J. (46. Trégr), Palko - Trnka (85. Říčka), Mrázek L., Hartman, Beneš - Kaválek, Svoboda

FKBP: Krch - Stibor, Suchánek (83. Zima), Hruška, Pikner - Kubánek, Uher - Nedorost, Javorek, Soukup (68. Šendera) - Peterka (C)

V Novém Strašecí poděbradský celek znovu svého soupeře v ničem nepředčil a až na krátké výjimky si nedokázal vypracovat souvislejší tlak. Jak už bývá bohužel v utkáních Bohemie zvykem, první velkou příležitost si připsal její protivník, když Svoboda ve 4. minutě těžil ze špatné komunikace Krcha s Hruškou. Míč však vypíchl nejen kolem poděbradského brankáře, ale i tyče jeho brány. V 10. minutě si první střelecký pokus připsala také Bohemia, Peterka však po Piknerově centru z pravé strany nasměroval míč pouze do rukavic domácího brankáře Kleinmonda. Ve 14. minutě na oplátku znovu zahrozili domácí. Beneš našel podařeným křižným pasem přesně hruď Kaválka, který si míč dobře zpracoval, z ostrého úhlu ale bránu soupeře těsně minul. Ve 20. minutě se již poprvé rozvlnila síť Krchovy brány, když Trnka nalezl přesnou přihrávkou za obranu Svobodu, jenž následně úspěšně obhodil brankáře Bohemie. Při svém střeleckém úspěchu ale těžil z těsného ofsajdového postavení, což asistent rozhodčího správně postřehl a stav utkání tak zůstával nadále beze změny. Ve 25. minutě si oba domácí protagonisté předcházející situace zopakovali spolupráci při další ofenzivní akci Nového Strašecí, tentokrát byl na jejím konci Trnka, ale Krch si s jeho střelou z úhlu poradil a míč nohou vyrazil do zámezí. Právě Trnka se Svobodou představovali pro defenzivu Bohemie pernamentní nebezpečí, když právě jim dvěma byla adresována většina dlouhých pasů. A po jednom z nich ve 27. minutě uktání musel vypomoci svým spoluhráčům pohotovým výběhem také brankář Krch. Ve 30. minutě mířil další Mrázkův pas pro změnu na Trnku, který ještě hledal křižnou přihrávkou lépe postaveného Beneše, ten ale i s přispěním Stibora bránu Bohemie minul. Ve 36. minutě Mrázek pokračoval ve variaci výběru adresáta svých pasů, když tentokrát hledal Svobodu. Ten stejně jako jeho spoluhráč hledal ještě následnou přihrávkou nabíhajícího Beneše, proti jehož střele se musel Krch tentokrát vyznamenat dobrým zákrokem. Neúspěšný střelec však aktivně pokračoval ve hře, proti Stiborovi získal vyražený míč a svým následným centrem našel přesně Kaválka, který vystřihl učebnicové nůžky, za kterými se Krch mohl jen smutně ohlédnout a vylovit míč ze sítě své brány. Za další dvě minuty mohli domácí odskočit dokonce do dvoubrankového náskoku, když byl u Hartmanova pasu podél postranní čáry Svoboda dříve než brankář Krch, odkrytou poděbradskou svatyni ale minul. Po neúspěšném výběhu navíc musel být brankář Krch ošetřován, navzdory očividné zdravotní indispozici se však rozhodl zbytek utkání dochytat. V závěrečné pětiminutovce prvního poločasu poděbradští hráči přidali a odměnou jim byla série rohových kopů. Jeden z nich se pokusil Nedorost zakroutit přímo do domácí brány, ale Kleinmond dokázal jeho pokus vyboxovat a ani s následnou střelou poděbradského levonohého záložníka neměl výraznější starosti. A když ve 42. minutě po dalším rohovém kopu hlavičkoval Peterka pouze do zátylku jednoho z domácích obránců, šlo se do šaten za stavu 1:0.

Vstup do druhého poločasu vyšel znovu lépe domácímu celku. Z přímého kopu po Stiborově nedovoleném zákroku ještě domácí udeřit nedokázali, ale o několik vteřin podzěji se těžiště hry opět vrátilo do blízkosti pokutového území Bohemie, kde Hartman vybídl přihrávkou k zakončení zpoza vápna Kaválka a ten další krásnou střelou nedal znovu Krchovi šanci. Prakticky po rozehrávce mohla Bohemia odpovědět, když si Peterka narazil míč se Soukupem a pronikl do pokutového území, proti jeho střele však dokázal včas vystoupit Kleinmond a střelu vyrazit. Poděbradští hráči se dále pokoušeli o rychlou odpověď a ve 49. minutě se jim po nakrátko rozehraném rohovém kopu a následné střele Uhera z hranice pokutového území podařilo dostat míč za Kleinmondova záda. Míč však mimo dosah domácího brankáře usměrnil v ofsajdu se nacházející Suchánek a na nauznané branky tak bylo vyrovnáno. V 51. minutě vybojoval přímý kop v těsné blízkosti pokutového území Nového Strašecí Nedorost, Peterka však svou střelu opřel pouze do postavené zdi. Zvýšené ofenzivní snažení poděbradského celku však otevíralo okénka pro rychlé protiútoky soupeře a v 53. minutě v jednom z nich domácí postupovali na bránu Bohemie v přečíslení čtyřech proti dvěma. Palko však volil samostatný postup, který Kubánek vystihl a míč odklidil do zámezí. Z následující série rohových kopů domácí vytěžili příležitost v podobě hlavičky Trégra, míč však ještě odrazem od Suchánkovi hlavy zamířil nad Krchovu svatyni. V 56. minutě pak mohli domácí ještě snížit šance Bohemie na bodový zisk v utkání, když Kaválek vybídl přesnou příhrávkou za obranu k úniku Trnku. Ten ještě hledal před prázdnou bránou lépe postaveného Svobodu, domácí útočník však z jasné pozice mířil vysoko nad Krchovu bránu. V 61. minutě našel Kleinmond dalším přesným a dlouhým výkopem Kaválka, který po zpracování rychle míč prostrčil znovu na Trnku, ten ale z další dobré střelecké pozice Krchovu bránu opět těsně minul. Po tomto momentu následovala dvacetiminutovka utkání ovlivněná množstvím nepřesností a zbytečných ztrát. Přesto však Bohemia mohla ještě v 73. minutě vykřesat jiskřičku naděje na bodový zisk v utkání. Nedorostův přímý kop lehce tečoval hlavou Suchánek, Kleinmond míč na brankové čáře nedokázal udržet ve svých rukavících, ale domácí obrana následně dokázala postupně zblokovat jak Uherovu dorážku, tak i další Peterkův pokus do odkryté brány, který se navíc ještě otřel o břevno domácí brány. V 78. minutě se z přímého kopu po Uherově hře rukou snažil zkompletovat hattrich Kaválek, ale jeho pokus z úctivé vzdálenosti dokázal Krch nadvakrát zkrotit. V 80. minutě pak domácí rozezvučeli kontrukci Krchovi brány, když po autovém vhazování obešel Svoboda postupně Suchánka a Kubánka a k zakončení z vyložené střelecké pozice vybídl Trnku. Ten ale pálil pouze do pravé tyče brány Bohemie. V 84. minutě poděbradští hráči nedokázali dotáhnout ani jednu ze svých posledních příležitostí v utkání, kdy Peterka těžil z přesného pasu Kubánka a následnou přihrávkou hledal do pokutového území nabíhající Uhera, u míče byl však dříve domácí obránce Erba a nastalé nebezpečí zažehnal. O několik desítek vteřin později se po Peterkově ztrátě hnal do dalšího úniku Svoboda, ale jeho střelu dokázal Krch reflexivním zákrokem vyrazit na rohový kop. Nakonec však Bohemie třetí inkasované branky ušetřena nebyla. V 87. minutě si totiž Svoboda dokázal úspěšně zpracovat a pokrýt před dotírajícím Kubánkem další dlouhý nákop a tentokrát vyslal do samostatného úniku Erbu, který Krcha nadvakrát překonal. Utkání poté již v poklidu doplynulo do svého závěru a domácí tak díky vítězství v poměru 3:0 přenechali pomyslného černého Petra pro poslední a zároveň dosud nebodující tým v soutěži právě poděbradské Bohemii.

"Byla to zasloužená výhra domácího týmu. V tomto zápase jsme postrádali tři defenzivní hráče. I to dost ovlivnilo průběh celého utkání a naší hry,“ ohodnotil zápas trenér Poděbrad Oldřich Abrhám. "Když už jsme dokázali vytvořit určitou šanci, dále jsme si ji už neprosadili,“ dodal Abrhám.

Autorka komentáře trenéra: Markéta Stiborová