Bohemia schytala od Slaného nepopulárního bůra

Napsal(a)  Zveřejněno: 09. 09. 2018
Bohemia schytala od Slaného nepopulárního bůra Markéta Stiborová

Poděbrady - I po pátém kole zeje bodové konto Bohemie Poděbrady v tabulce Ondrášovka krajského přeboru prázdnotou. V domácím utkání s celkem Slaného navíc poděbradský celek utrpěl dosud nejvyšší porážku aktuální sezóny a i to v konečném důsledku přispělo k odvolání hlavního trenéra mužstva.

FK Bohemia Poděbrady - SK Slaný 1:5 (1:2)

Branky: 37. Peterka - 7. Kroutil, 39. a 56. Vimr, 64. Galbavý, 88. Hořejší

FKBP: Málek - Uher, Sirový, Hruška, Hněvsa - Brtna (65. Stibor), Kubánek - Nedorost (86. Šendera), Peterka (C), Soukup (59. Pikner) - Javorek

Slaný: Sedlák - Kubaška (74. Volgner), Jaráb, Holly, Zelenka (C)  – Křeček, Mareš, Galbavý - Vimr, Tikovský (76. Hořejší), Kroutil (72. Maroušek)

Již od samotného úvodu utkání bylo jasné, kdo bude udávat jeho tempo. Svou převahu se hosté také snažili co nejdříve přetavit ve střelecký úspěch. Úvodní střelecký pokus Křečka ještě mířil těsně nad bránu Bohemie, ale jednoznačně naznačil, jaké nebezpečí může zakončení hráčů Slaného představovat. A to se také záhy naplno potvrdilo. V 8. minutě napřáhl ke střele z úctyhodné vzdálenosti Kroutil a strážce domácí svatyně nedokázal zareagovat na její ne zcela standardní trajektorii a nezbylo mu nic jiného, než lovit míč poprvé ze své sítě. Domácí naproti tomu hrozili především po standardních situacích. Ve 14. minutě se dostal po rohovém kopu k zakončení hlavou Peterka, jeho pokus byl však nepřesný. O dvě minuty později se v dobré střelecké pozici ocitl Javorek, jeho dobře umístěnou střelu však Sedlák skvělým zákrokem dokázal zlikvidovat a udržel tak svému týmu těsné vedení. Následující čtvrthodina příliš zajímavých situací před oběma bránami nepřinesla, chuť si však diváci spravili v následujících minutách. Ve 34. minutě se za obranou domácího týmu trochu překvapivě ocitl Křeček, jenž se snažil rychle uklidit poskakující míč do soupeřovi brány, ale jeho nepříliš razantní zakončení dokázal Málek vyrazit a míč poté definitvně do bezpečí odvrátil Sirový. Ve 36. minutě si k centru z levé strany hřiště proklestil cestu střelec první branky Kroutil a svůj pas přesně adresoval Tikovskému, ten jej však nasměroval pouze těsně vedle poděbradské brány. Hosté byli za neproměněné příležitosti obratem potrestáni, když ve 37. minutě dostal možnost zahrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti Nedorost. Při jeho exekuci sice záložník domácí Bohemie podklouzl a míč pouze podkopl, ten ale doputoval k pozornému Peterkovi, který jej nekompromisním způsobem uklidil do Sedlákovi brány. Domácí se však z nerozhodného stavu neradovali příliš dlouho. Ve 39. minutě utkání totiž Kroutil proklouzl podél brankové čáry hned kolem trojice poděbradských obránců a jeho střílený centr na přední tyči usměrnil efektně patou do sítě Vimr. Ve zbývajících minutách prvního poločasu si již ani jeden z celků další brankovou příležitost nevypracoval a do šaten se tak šlo za stavu 1:2.

Hned v úvodu druhého poločasu hosté zahodili dvě dobré střelecké příležitosti k navýšení svého vedení. A hlavními protagonisty obou situací bylo duo Vimr/Tikovský. Už v úvodní minutě se Vimr šikovně obtočil kolem obránců Bohemie a vybídl přesnou přihrávku k zakončení Tikovského, proti jehož pokusu však dokázal Málek vytáhnout pohotový zákrok. V 50. minutě pak Vimr našel Tikovského v pokutovém území přesným centrem, na jeho zakončení hlavou ale i tentokrát dokázal brankář Bohemie dobře zareagovat a se štěstím si poradil i s následnou dorážkou útočníka Slaného. Až poté se poprvé v rámci druhého poločasu připoměli také domácí, když se k zakončení probil Peterka, jeho střelu však dokázal na poslední chvíli zblokovat Kubaška a výrazně tím usnadnil práci brankáři Sedlákovi. O minutu později pak spálil svou čtvrtou vyloženou příležitost v utkání Tikovský, když jej tentrokrát přesným pasem vybízel k zakončení Kroutil, útočník Slaného však ve skluzu nasměroval míč mimo brankový prostor. Útočné snažení hostujícího celku nebralo v úvodní čtvrthodině druhého dějství konce a nakonec bylo také korunováno střeleckým úspěchem. V 56. minutě dostal přemíru času a prostoru uvnitř pokutového území k zakončení Vimr a za jeho střelou přesně umístěnou k tyči se Málek natahoval marně. Za dalších osm minut se navíc prosadil ligovými zkušenostmi ověnčený Galbavý, jehož střelu dokázal Málek pouze slabě vyrazit, u uvolněného míče byl jako první znovu záložník Slaného a se zakončením do odkryté brány již neměl problém. Dobrou možnost ke korekci vývoje utkání poté prováhal Javorek, který se ještě pokoušel o vylepšení své střelecké pozice a umožnil tak obráncům soupeře celou situaci zablokovat. V 85. minutě hosté odmítli další vyloženou příležitost k navýšení svého vedení, když tentokrát po Vimrově přesné přihrávce trestuhodně přestřelil takřka prázdnou bránu Hořejší. V 88. minutě pak v dobré příležitost selhal také domácí Peterka, který se před bránou soupeře nedokázal dobře zorientovat a své zakončení hlavou nasměroval pouze vedle Sedlákovi svatyně. V té samé minutě tak naopak dokonali demolici domácí celku hráči Slaného, když si tentokrát Hořejší již dokázal před prázdnou bránou poradit, čímž korunoval nejen předcházející podařený průnik Marouška, ale zároveň i celého týmu v tomto utkání.

„V tomto zápase jsme se střetli s velmi dobrým soupeřem. Hosté zcela zaslouženě vyhráli. Konečný stav zápasu je pro nás ještě milosrdný výsledek. My jsme se dostali do hry vyrovnávacím gólem na jedna jedna. Dlouho nám to ale nevydrželo. Rozhodující moment pro toto utkání byl, když jsme vzápětí dostali lacinou branku na jedna dva. To rozhodlo.

Druhý poločas se hrál více méně na jednu branku. Soupeř ukázal svou zkušenost a kvalitu,“ řekl smutně k utkání hráč poděbradské Bohemie Tomáš Kubánek.

Špatné výsledky znamenaly konec pro trenéra Abrháma. „Bohužel u nás nyní není dobrá situace. Jsme všichni hodně smutní z toho, že po zápasu byl odvolán náš trenér Oldřich Abrhám. Je nám to moc líto,“ dodal za všechny hráče Kubánek.

Slanému se konečně trefila posila Kroutil, který načal účet krásnou ranou z 26 metrů a od té doby hrál skvěle. Domácí stíhali jen do pauzy, kdy přežili pár šancí a pak dokonce vyrovnali výborným Peterkou.

Jenže pak dvakrát zaúřadoval šikula Vimr, jednou dokonce patičkou a zápas už byl na jednu bránu. Kdyby nebylo brankáře Málka, poslední Poděbrady by dostaly vyšší příděl. Takhle upravily na 1:5 staré pasty Galbavý a Hořejší. „Zvlášť po změně stran byla naše převaha drtivá,“ řekl vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Autoři komentářů: Markéta Stiborová, Rudolf Muzika