Bohemie si v přípravě připsala další vítězství

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 02. 2019
Ilustrační foto Ilustrační foto Daniel Seifert

Jičín - Bohemia Poděbrady absolovovala v rámci své zimní přípravy krátké kondiční soustředění v Jičíně a v jeho závěru změřila síly s domácím celkem.

SK Jičín - FK Bohemia Poděbrady 1:2 (0:0)

Branky FKBP: Vích - Javorek, Nedorost

Jičín: Puš - Florián, Ulvr, Jeník, Odvárko - Nálevka - Urban, Kocourek, Matějka (46. Vích), Sajdl - Kanaval L.

FKBP: Málek - Hněvsa, Hruška R., Hruška L., Voříšek - Soukup, Kubánek, Rulc, Nedorost - Javorek, Novák. Střídali: Šusta, Stibor

Do herního projevu poděbradského celku se viditelně promítl předchozí program kondičního soustředění a jeho hráči se tak snažili především držet míč na svých kopačkách a vyvarovat se zbytečných a fyzicky vysilujících ztrát. Domácí celek tak po většinu prvního dějství přehrával, do nebezpečných zakončení se však dostával spíše sporadicky. Slibně se tak jevily především rohové kopy v podání střídajícího Šusty. Po jednom z nich, který poděbradský středopolař kroutil přímo do brány, brankář domácího celku míč odklízel až z brankové čáry a při následných dorážkách mu obětavými zákroky museli vypomoci jeho spoluhráči. Strážce domácí svatyně o chvíli později nechtěně nabídl Bohemii další slibnou příležitost špatně načasovaným výběhem, ale Nedorost při snaze o zakončení do takřka prázdné brány mířil pouze do horní tyče. Domácí si na druhé straně dokázali v prvním poločase vypracovat prakticky pouze jedinou slibnější brankovou příležitost, kdy poděbradská defenziva v závěru poločasu nedokázala zachytit náběh jednoho z útočníků Jičína, ten však svou kličku brankáři Bohemie nedokázal dotáhnout a Málek jeho následné zakončení stihl zblokovat. V prvním dějství se tak hrstka přihlížejících diváků branky nedočkala.

Druhé dějství se z počátku odehrávalo ve stejných kolejích, jako to první. Na rozdíl od toho prvního si však obě mužstva dokázala vypracovat více brankových příležitostí. Po několika dalších nezdarech se nakonec jako první radovalo poděbradské mužstvo. Nedorost si po jednom z neúspěšných útočných výpadů dokázal míč rychle přichystat k dalšímu centru do pokutového území, přesným pasem našel kopačku osamoceného Javorka a ten razantním zakončením nedal domácímu brankáři šanci. O pár minut později přispěchal levonohý poděbradský záložník s dalším centrem do pokutového území a tentokrát míč bez cizího přičinění překvapivě zaplul přímo do sítě jičínské brány. Bohemia poté promarnila ještě několik vyložených příležitostí volajících po navýšení skóre, při kterých se zaskvěl obětavými a reflexivními zákroky především domácí brankář Puš. V závěrečné dvacetiminutovce utkání se již na poděbradských hráčích začala neodbytně projevovat silná únava a další slibné ofenzivní akce a brankové příležitosti si tak začali připisovat domácí. Ve dvou případech se domácí dokonce ocitli v tváří v tvář brankáři Bohemie. V prvním případě však Málek dokázal míč vytěsnit na tyč své brány a při druhém zakončení přesně vystihl směr zakončení útočníka Jičína. Bohemii se však nakonec čisté konto úhajit nepodařilo. Čtyři minuty před koncem utkání poděbradští hráči neubránili jedno z autových vhazování domácích a po následném centru do pokutového území Vích zakončil hlavou přesně do růžku Málkovi brány. Bohemia se nakonec vinou dalších zbytečných ztrát musela o výsledek utkání strachovat až do samého konce, domácí však žádnou z nich již potrestat nedokázali a utkání tak skončilo výsledkem 1:2.

"Dnešní první přátelský zápas v zimní přípravě nám moc pozitiv a kladů nenabídl, snad jen obranná fáze v 1. poločase okolo našeho velkého vápna byla slušná a díky ní jsme drželi stav 0:0. Jinak naše herní stránka byla velmi slabá, mnoho chyb především při práci s míčem, v kombinaci, nepřesnosti přihrávek byla příčinou toho, že jsme se po většinu utkání bránili. Soupeř byl v těchto činnostech výrazně lepší, držel častěji míč na svých kopačkách a zaslouženě zvítězil," zhodnotil trenér domácího celku Jeník.

„Na závěr našeho třídenního soustředění v Jičíně jsme sehráli další přípravné utkání s domácím FK Jičín. Během zápasu jsme znovu prostřídali všechny hráče, kteří se zúčastnili soustředění. S účastníkem krajského přeboru jsme zvítězili dva jedna brankami Javorka a Nedorosta,“ řekl trenér Poděbrad Ladislav Bobek.

Utkání a celkově i celé soustředění Bohemie splnilo svůj účel. „Využívali jsme jak halu, hřiště s umělým povrchem, tak i bazén k regeneraci. V plánu máme ještě čtyři přípravná utkání s vesměs kvalitními soupeři, ve kterých se vykrystalizuje základní sestava pro první mistrovský zápas,“ dodal Bobek.