Bohemia v dalším přípravném utkání skolila Rejšice

Napsal(a)  Zveřejněno: 10. 02. 2019
Bohemia v dalším přípravném utkání skolila Rejšice Markéta Stiborová

Poděbrady - Ve svém čtvrtém přípravném utkání v rámci probíhající zimní přípravy přivítala poděbradská Bohemie na své půdě mužstvo Rejšic. Tedy celek, na jehož úkor získala příslušnost nejvyšší krajské soutěži a toto vzájemné postavení celek z lázeňského města potrvdil také výsledkově ve vzájemném střetnutí.

FK Bohemia Poděbrady - SK Rejšice 4:1 (3:1)

Branky FKBP: 16. Šendera, 17. vlastní, 24. vlastní, 50. Šusta - 11. Hlaváč

FKBP: Jíra - Bobek, Suchánek, Živnůstka, Uher - Pikner, Sirový, Rulc, Hruška R. - Javorek, Šendera. Střídali: Hněvsa, Hruška L., Málek, Nedorost, Novák, Soukup, Šusta, Voříšek

Úvod utkání však ani zdaleka nepatřil domácímu celku a ten se vinou četných ztrát musel spíše bránit ofenzivnímu snažení Rejšic. Přesto si však první vyloženou brankovou příležitost připsali na svůj účet právě hráči Bohemie, když se po centru z pravé strany hřiště ocitl na hranici malého vápna osamocený Javorek, své zakončení hlavou ale nasměroval příliš vysoko a bránu soupeře zcela minul. Hosté si na svou první příležitost museli počkat do 10. minuty utkání, když se útočník Rejšic ocitl za domácí defenzivou a postupoval osamocen na novou akvizici v bráně Bohemie Lukáše Jíru, ten však dokázal vystihnout směr jeho zakončení a míč úspěšně vytěsnil na rohový kop. Při něm si však domácí hráči nedokázali pohlídat náběh Hlaváče a ten již hlavou síť Jírovi brány rozvlnil. Rejšice se však ze svého vedení neradovali příliš dlouho a nakonec o něj přišli po obdobné situaci na druhé straně hřiště. Rulcův rohový kop z 16. minuty utkání sice nepatřil mezi nejvydařenější, u centru byl však jako první Šendera a míč úspěšně nasměroval do sítě soupeřovi brány. Ba co víc, úšpěšný poděbradský střelec byl o několik desítek vteřin později jedním z hlavních protagonistů další akce, po které se skóre utkání již překlopilo ve prospěch domácího týmu. To když po Uherově centru z levé strany hřiště v souboji s dotírajícím Šenderou nešikovně zasáhl kapitán Rejšic a míč nechtěně poslal do vlastní sítě. Od tohoto momentu již začali získávat pevnější půdu pod nohama domácí hráči a míč měli častěji na svých kopačkách. K dalšímu střeleckému úspěchu jim však museli svým zaváháním dopomoci opět hráči Rejšic. Konkrétně ve 24. minutě utkání, kdy brankář hostů ve svých rukavicích neudržel ostrý centr do malého vápna a míč si po dalším nechtěném zásahu srazil do vlastní brány znovu rejšický kapitán, čímž paradoxně uzmul titul nejlepšího střelce utkání. O zajímavé zakončení se poté postaral domácí Bobek, který na soupeřu bránu vyslal pohlednou dalekonosnou ránu, brankář Rejšic však tentokrát dokázal úspěšně zasáhnout a míč vyrazil do bezpečí. Právě obránce Bohemie byl však také nechtěným strůjcem jedné z mála dalších nebezpečných příležitostí celku z mladoboleslavska v prvním poločase, když hosté vystihli jeho nepříliš razantní pokus o malou domů. Jíra však soupeře nejprve dokázal vyhnat ze střeleckého úhlu a následné zakončení z druhé vlny nabíhajícího hráče Rejšic skončilo pouze nad domácí bránou. V prvním dějství se tak již skóre utkání neměnilo.

Do druhé půle Bohemie nastoupila s výrazně obměněnou sestavou a provedeným změnám několik minut přivykala. Hosté tuto fázi utkání využili k dalším ofenzivním pokusům, které dokázali vyjádřit i v podobě střeleckých pokusů, defenziva Bohemie však úspěšně odolala. Naopak, ze své první podařenější útočné akce ve druhém dějství se prosadili opět domácí, když na konci rychlého protiútoku stál prakticky na brankové čáře osamocený Šusta a naskytnutou vyloženou příležitostí nepohrdl. Ve druhém poločase se poté ve hře obou celků začalo objevovat výrazné množství chyb a hra tak výrazně ztratila na atraktivitě. To se odrazilo také na množství střeleckých pokusů a skóre se tak prakticky ani nemělo možnost jakýmkoliv směrem posunout. Věrným příkladem tohoto stavu bylo např. počínání agilního Šendery, který už už mohl po přesném pasu postupovat sám na bránu soupeře, ale špatným zpracováním akci výrazně zbrzdil a dovolil soupeři nebezpečnou situaci nakonec zcela zažehnat. Hosté se ke dvěma zajímavějším příležitostem dostali až v závěrečné dvacetiminutovce utkání. Nejprve hráči Rejšic zakončovali po závaru v pokutovém území Bohemie, ale se střelou do středu brány si Jíra dokázal poradit. A o několik minut později se hosté po dobře načasovaném pasu dostali k možnosti samostatného úniku, následná křižná střela však domácí bránu těsně minula. A když v úplném závěru utkání trestuhodně a pro druhý poločas zcela symbolicky pohrdli další možností k přečíslení domácí, skončilo utkání výsledkem 4:1.

„Další utkání sice dopadlo výsledkově dobře, ale ke spokojenosti s herním projevem to má ještě daleko. Vadí mi, že někteří hráči k utkání přistupují laxně, přitom mají bojovat o místo v sestavě. Pak s tímto přístupem zdevalvují výkon ostatních, potažmo celého týmu,“ uvedl trenér Poděbrad Ladislav Bobek. „Snažíme se dát všem hráčům stejný prostor, ale čas zkoušení a testování se chýlí ke konci. Kdo k tomu přistupuje tak, že se jde před obědem trochu proběhnout, bude mít smůlu. Pořád platí, že hrajeme o záchranu soutěže a podle toho musí vypadat i přístup hráč,“ doplnil Bobek.

Autorka komentáře trenéra: Markéta Stiborová