Bohemia podlehla dorostu Dukly brankou v poslední vteřině utkání

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 08. 2021
Bohemia podlehla dorostu Dukly brankou v poslední vteřině utkání Vladimír Malinovský

Poděbrady - Poděbradská Bohemia přivítala v závěrečném utkání letní přípravy na blížící se čtvrtou sezonu v pelotonu Ondrášovka krajského přeboru starší dorostence pražské Dukly a přestože měla dobře našlápnuto k prvnímu výsledkovému úspěchu, ocitla se nakonec po závěrečném hvizdu na straně poražených.

FK Bohemia Poděbrady - FK Dukla Praha U19 2:3 (1:1)

Branky FKBP: 13. Bora, 66. Peterka (z PK)

FKBP: Václavík - Uher (46. Volráb), Hněvsa, Kubánek, Voříšek (77. Suchánek) - Knobloch, Bora, Vobořil, Soukup (81. Schulz) - Peterka, Zumas

V úvodní pětačtyřicetiminutovce se hosté prezentovali trpělivou kombinační hrou a po většinu času měli míč ve svém držení. Poděbradští hráči se však na rozdíl od předchozích utkání dokázali vyvarovat úvodního herního tápání a naplnili tak tužby stálice poděbradské sestavy Jiřího Voříška. Mladíci pražské Dukly se tak k možnostem zajímavého zakončení dostávali jen sporadicky a sami se naopak museli mít na pozoru při pokusech domácího celku o rychlé protiútoky, konkrétně v podání útočného dua Peterka-Zumas. A byli to právě hráči domácí Bohemie, kdo nakonec také otevřel střelecký účet utkání, i když tomu tak nebylo po některém ze zmiňovaných rychlých kontrů, ale po překvapivém zakončení v podání Bory, který ve 13. minutě po zisku míče na polovině hřiště napřáhl k parádní dalekonosné ráně, zaskočil povystoupeného brankáře soupeře a míč zapadl přesně do sítě. Hosté však pokračovali v trpělivé kombinační hře a postupně uzavírali stále těsnější smyčku kolem poděbradskou defenzivy. Jejich aktivita vyústila v sérii standardních situací a centrů z obou stran hřiště, z nichž několik sice nenalezlo svého adresáta a obránci Bohemie je dokázali odvrátit, ale následně po jedné z dalších ze standardních situací centrovaný míč již přecejenom propadl až do prostoru u vzdálenější tyče, kde jeden z mladíků Dukly předskočil bránícího Knoblocha a uklidil míč do sítě. V závěrečné čtvrthodině prvního dějství si pak ještě obě mužstva víceméně spravedlivě rozdělila po několika náznacích slibných akcí a po jednom nadějnějším pokusu ze střední vzdálenosti, leč bez gólového vyústění. Jako první to po rychlém sklepnutí na hranici pokutového území zkoušel střelou bez přípravy Vobořil, nedokázal však přesněji zacílit a bránu souepře minul. O chvíli později se střelou z podobného prostoru prezentovali i hosté, ale i jejich pokus se nakonec do prostoru mezi třemi tyčemi nevešel, i když se prosmýkl jen těsně kolem horního růžku Václavíkovi brány. První půle tak skončila nerozhodným výsledkem v poměru 1:1.

Ve druhém dějství se diváci dočkali, alespoň co do množství gólových příležitostí, oboustranně atraktivnějšího představení. Lépe do druhé půle nakročili domácí, když se do slibného úniku prodral Zumas, netroufl si na individuální zakončení své akce a v dobré pozici ještě hledal přihrávkou nabíhajícího Peterku. Poděbradský útočník však v pádu nedokázal míč ideálním způsobem zasáhnout a ten tak bez větších problémů ztlumil jeden z obránců Dukly. Do ještě větší příležitosti se pak v 54. minutě uvolnil Volráb, který úspěšně obešel dvojici obránců i brankáře Dukly, ale následně nedokázal míč s dostatečnou razancí uklidit do sítě a na brankové čáře stihl na poslední chvíli zasáhnout rychle se navrátivší obránce hostujícího celku. Ani hráči Dukly se však nenechali zahanbit a o chvíli později si na druhé straně hřiště na milimetrově přesnou přihrávku za obranu naběhl jeden z útočníků a stanul v souboji tváří v tvář Václavíkovi. Na zkušeného poděbradského brankáře však nevyzrál a ten jeho pokus reflexivním zákrokem vytěsnil na rohový kop. Defenziva hostujícího celku ve druhém dějství působila stále unavenějším dojmem a poděbradským hráčům se tak otevírala další a další okénka k dobývání soupeřovi brány. Blízko měl ke kýženému střeleckému úspěchu v 65. minutě opět Zumas, který tentokrát napřáhl k zakončení zpoza pokutového území a míč se z jeho kopačky nesl přesně do vzdálenějšího horního roku soupeřovi brány, ale bránkář Dukly se vytasil s parádní robinzonádou a míč vyškrábl na roh. Ten sice domácí nerozehráli podle představ, ale míč se následně přecejenom vznesl do vzdušného prostoru nad pokutovým územím, kde dopadl na ruku jednoho z mladíků v dresu Dukly a nemohlo následovat nic jiného, než pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Peterka a poslal domácí celek podruhé v utkání do vedení. O to však mohla Bohemie záhy přijít, když si hosté opět poměrně snadno poradili s překonáním defenzivní linie poděbradského mužstva a po další ze skvěle načasovaných přihrávek útočník Dukly opět postupoval sám proti Václavíkovi. Poděbradský brankář však opět dokázal svému soupeři zmenšit střelecký úhel a nadvakrát míč bezpečně zpacifikoval. Vyrovnání tím však dokázal odvrátit jen o několik minut, když v 71. minutě hosté nalezli další skulinku poděbradskou defenzivou, útočník Dukly měl tentokrát o něco více prostoru k manévrování, pohodlně obešel i brankáře Bohemie a míč neomylně nasměroval do odkryté brány. Vrátit ještě jednou vedení na stranu domácí Bohemie pak mohl aktivní Zumas, ke kterému tak trochu překvapivě doputovala vyražená Volrábova střela, ale po biliáru mezi poděbradským útočníkem a bekem Dukly na brankové čáře míč nakonec vyplul pouze do zámezí vedle pravé tyče brány hostujícho mužstva. Oba celky následně vyprodukovali ještě několik nadějných střeleckých pokusů zpoza poutového území, ale oba brankáři si s nimi dokázali zkušeně poradit a nepřipustili tak žádné pozdvižení v ochozech. Když už se čas vymezený pro základní hrací dobu utkání naplnil a začínalo se neodbytně zdát, že utkání skončí nerozhodným výsledkem, přišel pro domácí šok v podobě posledního útoku soupeře. Po dalším z hbitých úniků soupeře sice ještě proti střele dokázal Václavík zasáhnout a pohotovým zákrokem ji vyrazit, ale pouze do prostoru, kde se nacházel další z hráčů Dukly a ten již míč kolem bránícího Hněvsy neomylně nasměroval do sítě. Hlavní arbitr poté už nenařídil ani rozehrávku ze středového kruhu a ukončil tak utkání, ve kterém sice domácí Bohemia nad svým soupeřem dvakrát vedla, ale nakonec opět musela strpět hořkost porážky.

„Dejvická U19 po celý zápas nabízela aktivní a kombinační fotbal, zatímco poděbradská U31 solidní organizaci hry a přechod do útoku,“ zažertoval na úvod obránce poděbradského mužstva Jiří Voříšek. „Průběh utkání byl vyrovnaný, kdy ani jedno mužstvo netahalo výrazněji za kratší konec. Můžeme litovat inkasované branky v nastavení, výsledku by spíš slušela remíza. Naše představení, tentokrát bez herního výpadku, můžeme hodnotit relativně kladně,” nechal se slyšet odchovanec Bohemie Voříšek.

Autor komentáře k utkání: Vladimír Malinovský