Bohemia zahájila novou sezonu remízou

Napsal(a)  Zveřejněno: 15. 08. 2021
Bohemia zahájila novou sezonu remízou Markéta Stiborová

Poděbrady - Po výsledkově nevýrazné letní přípravě naskočila poděbradská Bohemia do kolotoče Krajského přeboru utkáním s nevyzpytatelnou rezervou Povltavské fotbalové akademie a nakonec do posledních vteřin sahala po plném bodovém zisku.

FK Bohemia Poděbrady - Povltavská FA B 2:2 (2:0)

Branky: 27. Vobořil, 32. Novák - 53. Třešňák, 68. Tomanec

FKBP: Václavík - Knobloch, Hněvsa, Kubánek, Voříšek (90. Havránek) - Soukup (76. Schulz), Bora, Vobořil, Martínek (90+1. Suchánek) - Novák, Peterka (C)

PFA B: Žežulka - Puchmertl, Obermajer, Dvořák, Petschl (80. Plop) - Kratochvíl (89. Bartoš), Nerad, Hromádka, Hodosi (46. Varga) - Třešňák (C), Tomanec

Obě mužstva k mistrovskému utkání po více jak desetiměsíční pauze přistoupili s patřičnou opatrností a v úvodu utkání tak přihlížející diváci byli spíše svědky oboustranně rozvážné oťukávané. Ta poprvé vzala výrazněji za své v 10. minutě, ale zato z toho hned mohla také rezultovat úvodní branka utkání, když hosté v pokutovém území vybídli zpětnou přihrávkou ke střele Třešňáka a jeho pokus před Václavíkem tečoval Tomanec. Radost hostujícího celku však utnul zdvižený praporek asistenta na pomezí značící ofsajdové postavení tečujícího útočníka a pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Tato situace však jakoby popustila uzdu ofenzivním snahám obou mužstev a rázem tak bylo k vidění o poznání více nadějnějších náznaků slibných útočných akcí na obou stranách hrací plochy, prozatím však bez kýženého gólového vyústění. Toho se nakonec ve 27. minutě utkání dočkali jako první hráčí domácího mužstva, když rohový kop v podání Bory nalezl hlavu Vobořila a ten míč neomylně nasměroval do sítě. Hosté však mohli záhy srovnat krok, když se o tři minuty později vystihl Nerad zpětnou přihrávku soupeře a z čista jasna se ocitl osamocen před brankářem Václavíkem, nicméně při pokusu o obstřel minul jak poděbradského brankáře, tak těsně i jeho svatyni. Když hosté svou velkou příležitostí pohrdli na vstřelení branky, přišel obratem další trest ze strany Bohemie. To když ve 32. minutě Soukup dlouhým míčem za obranu vybídl k úniku Nováka, ten prodal své rychlostní dovednosti a následně lehkým obloučkem překonal vyběhnuvšího Žežulku. A ani zdaleka však nemuselo zůstat jen u dvoubrankového rozdílu ve skóre. Po faulu na Martínka měli nejprve domácí výhodu přímého kopu, který Bora rozehrál přesně na Vobořila a ten bez zbytečného váhání pálil z voleje směrem na bránu Povltavské. Ke smůle domácího obecenstva však trefil pouze prostor, kde se nacházel brankář Povltavské a ten tak dokázal zakročit. Další příležitost si pak domácí připsali po rychlé obrátce po rohovém kopu soupeře, Peterka si vyměnil míč s Voříškem, který mu v pokutovém území vrátil zpětnou přihrávku a kapitán Bohemie měl rázem k dispozici ideální pozici pro zakončení. I tentokrát byl však ve správný čas na správném místě brankář Žežulka a vyloženou příležitost dokázal zlikvidovat. Neproměněných příležitostí pak mohli domácí hořce zalitovat v závěru prvního poločasu, když se ve 43. minutě dostal odražený míč k Neradovi a ten z hranice pokutového území mířil do odkryté části poděbradské brány. Tentokrát byl však na správném místě Kubánek, od jehož zad míč zamířil do zámezí a hosté si tak museli na gólovou radost znovu nechat zajít chuť. Poděbradský celek si tak do šaten odnášel nadějné poločasové vedení 2:0.

To mohl ve 48. minutě ještě navýšit Knobloch, jehož hlavu nalezl v pokutovém území centr Nováka z pravé strany hřiště, ale míč nakonec nedokázal vměsnat pod horní tyč soupeřovi brány. To hosté se ke své první příležitosti v rámci druhého dějství probojovali v 53. minutě a tentokrát se již mohli radovat. Tomanec narýsoval přesnou přihrávku za obranu, kterou se ve skluzu marně snažil odvrátit Vobořil a Třešňák poté již postupoval zcela osamocen vstříc Václavíkovi. Zkušený útočník Povltavské obešel poděbradského brankáře rychlou kličkou a následné zakončení do odkryté brány bylo již pouhou formalitou. Domácí se snažili okamžitě zareagovat a vzít si ztracené dvoubrankové vedení nazpět, ale další slibné náznaky ofenzivních výpadů nedokázali dotáhnout do nebezpečnějšího zakončení a v 68. minutě přišel prozměnu druhý nepříjemný direkt ze strany soupeře. Tomanec s Třešňákem si tentokrát vyměnili role, když Třešňák vybídl přesnou přihrávkou k zakončení svého souputníka z útoku a ten z úhlu nasměroval svou křižnou střelu neomylně ke vzdálenější tyči. Poděbradští hráči se však nevzdávali a opět se jali výraznější iniciativy a ofenzivního snažení. Z toho rezultovaly dvě zajímavé příležitosti v podobě přímých kopů na dostřel soupeřově bráně. Exekuce prvního z nich se chopil Vobořil, ale jeho pokus dokázal pohotovým zákrokem lapit brankář Žežulka. Druhého se pak jal tradiční exekutor poděbradského celku Bora, ale ten prozměnu pálil pouze do vystavěné zdi a ani on tak nedokázal vrátit Bohemii ztracené vedení. Když už se zdálo, že jsou střelecké příležitosti domácího celku vyčerpané a utkání neochvějně spěje k dělbě bodů, přišla v úplném závěru nastaveného času patrně největší příležitost Bohemie v rámci druhé pětačtyřicetiminutovky. To když Suchánek sklepl míč do strany na Boru a sám si naběhl do pokutového území na přesný centr svého spoluhráče. Tradiční hlavičkář v dresu Bohemie se nikým neatakován položil do zakončení hlavou a domácí už už zvedali ruce nad hlavu, ale míč se nakonec jen těsně prosmýkl kolem levé tyče soupeřovi brány a nerozhodný výsledek utkání se tak stal opravdu definitivním.

„Do tohoto dne jsem nevěřil v Csaplárův paradox, ale on skutečně existuje,“ trpce se pousmál obránce poděbradské Bohemie Jiří Voříšek. „První poločas jsme byli více na míči s lehkou přízemní převahou, kterou do skóre přetavil hlavou Vobořil a následně agresivní Novák. Nutno podotknout, že i hosté měli několik slibných příležitostí, které však nedokázali zúročit. Druhý poločas za přispění tropického počasí rozevřel herní nůžky ještě více. Byli jsme o dost více na míči a alespoň desetkrát vystřelili. Hosté se opírali zejména o spektakulárního Třešňáka a proměnili své dva jediné střelecké pokusy. Myslím, že za remízu byli radši hosté,“ zhodnotil utkání Voříšek. „Teď musíme dobře zahrát třetí poločas a připravit se na sobotní utkání doma s Tuchlovicemi,” dodal zkušený zadák Bohemie.

Autor komentáře k utkání: Vladimír Malinovský