Rezerva brala v Kostomlatech díky Suchánkovi bod

Napsal(a)  Zveřejněno: 06. 10. 2019
Rezerva brala v Kostomlatech díky Suchánkovi bod Markéta Stiborová

Kostomlaty nad Labem - Rezerva poděbradské Bohemie pokračuje v sérii utkání s celky z popředí tabulky a po dvou měřeních sil, ve kterých vyšla bodově naprázdno, se jí konečně podařilo znovu bodovat. S průběžně druhým celkem soutěže z Kostomlat nad Labem se však na jeden bod dost nadřela.

TJ Sokol Kostomlaty nad Labem - FK Bohemia Poděbrady B 1:1 (1:0)

Branky: 41. Čepek - 81. Suchánek

Kostomlaty: Vacek - Janata, Novák, Dvořák P., Dvořák T. - Ševčák, Vorlíček, Zalabák (C), Hájek (66. Pavlíček) - Janáček, Čepek

FKBP: Kubík - Čermák, Brtna, Suchánek, Bareš - Tomek (29. Martínek), Soukup, Rulc (C) (86. Havránek), Schulz (59. Souček) - Rezek (75. Peklák), Uher

Oboustranně aktivní úvod utkání nabídl po jednom střeleckém pokusu na každou z bran, ale jak Vacek, tak Kubík se s prvním zásahem příliš nenadřeli. Na první zajímavější zakončení si tak diváci museli počkat až do 13. minuty utkání, a to především k libosti domácí části publika, když se k přímému kopu po nedovoleném zákroku Brtny postavil Janáček. Zkušený domácí forvard sice směrem na poděbradskou bránu poslal podařenou střelu, za níž se Kubík pouze ohlédl, ta však nakonec orazítkovala pouze pravou tyč a skóre se tak prozatím neměnilo. O deset minut později se domácí tlačili do zakončení po Suchánkově zaváhání v rozehrávce, stoper Bohemie však dokázal svou chybu napravit, když nejprve odvrátil ostrý pas Hájka před poděbradskou bránu a poté i následný rohový kop Janáčka, který se domácí útočník snažil umě zakroutit přímo do brány. Z pohledu hráčů Bohemie to směrem dopředu bylo povětšinou snažení bez výraznějšího efektu. Obrana Kostomlat sice nepůsobila nikterak nepřekonatelně, ale když už se jí podařilo poděbradským hráčům přoniknout, následoval nepřesný pokus o finální přihrávku, nebo zavčasu zasáhl pozorný Vacek. Značnou naději pro Bohemii v tomto utkání za přítomnosti vysokého Suchánka skýtali také standardní situace, ale v prvním poločase přes veškerou snahu ještě přímé ohrožení domácí brány přinést nedokázali. Hosté se tak za celou první pětačtyřicetiminutovku prodrali pouze do jediné vyložené gólové příležitosti, když si míč na hranici pokutového území převzal střídající Martínek a následně se dokázal hbitě odpoutat od svých strážců. V tváří v tvář domácímu brankáři však neuspěl a ten jeho zakončení slabší levou nohou dokázal vykopnout do bezpečí. Ani od domácích to v prvním poločase v konečném účtování nebylo kdovíjak strhující vystoupení a při svém ofenzivním snažení se taktéž dopouštěli četných nepřesností. Nakonec se však jednoho úspěšného zásahu přecejenom dočkali. Ve 40. minutě si sice ještě Čepek vylámal zuby na pohotovém Kubíkovi, když domácí útočník stál na konce rychlé akce po pravé straně hřiště, ale střelu z hranice malého vápna směřující k tyči brankář Bohemie vyškrábl do zámezí. Útočník Kostomlat si však následně našel také Janáčkův centr do rohového praporku a Kubíkovi tentokrát míč smolně propadl pod rukama do sítě jeho brány. O něco spokojenější tak do kabin odcházeli hráči domácího mužstva.

Kostomlaty lépe vstoupili i do druhého dějství a blízko k navýšení svého vedení měli již po několika minutách hry. K dalekonosné střele napřáhl Vorlíček a jeho projektil s letmým přispěním Kubíka zastavilo až břevno poděbradské brány. Domácí nedokázali zužitkovat ani další zajímavější náznaky útočných akcí a s přibývajícími minutami začali iniciativu přebírat hráči Bohemie. Prapor poděbradského celku se jako první pokusil pozvednout kapitán Rulc, který natáhl ke střele zpoza pokutového území, ale jeho pokus mířící k tyči dokázal zkušený Vacek pohotovým zákrokem zlikvidovat. Neúspěšně se pak hlavou zastřeloval Suchánek, který to zkoušel po rohovém kopu Rulce, ale plachtící centr nakonec nedokázal důrazněji zasáhnout. O další hlavičkový pokus jej pak připravilo v pokutovém území nedorozumnění se Soukupem, který v nezcela ideálni pozici míč odehrál dříve, než se dostal k vytáhlému stoperovi Bohemie a Vacek tak měl situaci znovu ulehčenou. Ani domácí nerezignovali na ofenzivní snažení a několikrát se dostali na dostřel poděbradské bráně, ale její přímé ohrožení defenziva Bohemie v čele s brankářem Kubíkem dlouhé minuty nehodlala připustit. K vyrovnání průběžného stavu utkání měl poté blízko Uher, který si to k domácí bráně namířil z pravé strany poděbradské zálohy, z ostrého úhlu však Vacka překonat nedokázal a následné počínání brankáře Kostomlat vůči neúspěšnému střelci Bohemie při jeho snaze míč ještě dostihnout na hrací ploše hlavní arbitr utkání jako nedovolené neposoudil. V závěrečné čtvrthodině utkání rezerva Bohemie ještě více zintenzivnila své ofenzivní snažení, což však pochopitelně otevíralo také možnosti domácímu celku k rychlým protiútokům. Po jednom z nich z bezprostřední blízkosti poděbradské bráně zakončoval znovu Čepek, míč však skrze Kubíka nepropasíroval a ten tak udržel naděje rezervy Bohemie na bodový zisk v utkání. Ten učinil v 81. minutě již zcela reálným Suchánek, kterého nalezl dalším přesným centrem ze standardní situace Rulc a stoper Bohemie míč usměrnil nechytatelně mimo dosah brankáře Vacka. Vstřelená branka vlila poděbradskému celku elán do žil a ten se až živelně tlačil za dokonáním obratu ve skóre, což se mu však nakonec mohlo stát také osudným. Po jedné ze zbytečných ztrát se totiž volná cesta směrem k poděbradské bráně naskytla Zalabákovi a nerozhodný stav se neměnil jen díky pohotovému zákroku Kubíka, který vystihl směr zakončení kapitána Kostomlat a míč bravurně lapil. Ve zbývajících minutách se pak již nedokázalo prosadit ani jedno z mužstev a po remíze 1:1 tak došlo k víceméně spravedlivé dělbě bodů.

„Poděbrady mají mladý a běhavý tým a my jsme jim to dost ulehčili. Řekl bych, že náš výkon byl ospalý, chybělo tam více nasazení. První poločas se odehrával v boji o střed pole. My jsme se ujali vedení 1:0 po standardní situaci. S tím jsem byl spokojen. Do druhé půle jsme vstoupili vcelku dobře, ale po čtvrt hodině jsme opět zapadli do šedého průměru výkonnosti. Měli jsme špatnou rozehrávku odzadu, byl tam špatný pohyb. Toho Poděbrady využily a po zásluze vyrovnaly. Na konci zápasu jsme měli ještě dvě vyložené šance, ale nevyužili jsme je. Zápas skončil zaslouženou remízou,“ zakončil hodnocení utkání trenér Kostomlat Martin Šulc.

„Remíza je asi spravedlivá. První šanci vstřelit gól jsme měli my. Kostomlaty nás nijak nepřekvapily, hrozily ze standardek. Po jedné jsme bohužel dostali gól, ale nemuselo k tomu vůbec dojít. Jinak jsme měli územní převahu. Hráli jsme jako minulý týden jen po vápno. Nakonec jsme vyrovnali, a to asi ze třiceti metrů ze standardky, kdy se hlavou trefil Suchánek. Posledních pět minut patřilo domácím. Nás podržel brankář,“ uvedl hráč Bohemie Roman Brtna.

Autoři komentářů: Markéta Stiborová, Petr Stibor