Rezerva náskok soupeře napotřetí dotáhnout nedokázala

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 10. 2019
Rezerva náskok soupeře napotřetí dotáhnout nedokázala Facebook TJ Sokol Přerov nad Labem

Přerov nad Labem - Půda Přerova nad Labem se pro rezervu poděbradské Bohemie stává nedobytnou tvrzí. Od svého návratu mezi okresní elitu zde nastoupila již ke třetímu utkání a pokaždé se vrátila s nepořízenou.

TJ Sokol Přerov nad Labem - FK Bohemia Poděbrady B 3:2 (2:1)

Branky: 5. Veselý R., 31. Kratochvíl, 79. Kadeřávek - 25. Martínek, 61. Uher

ČK: 83. Brtna

Přerov n/Labem: Valenta (C) - Bokšay, Hallík, Cabrnoch, Kadeřávek - Kratochvíl (90. Neuhäusel), Forejt, Veselý P., Veselý R. - Prokeš, Adamec (71. Kupka)

FKBP B: Kubík - Bareš (77. Havránek), Brtna, Suchánek, Čermák - Řehák (68. Peklák), Soukup, Rulc (C), Buldra (40. Buldra) - Martínek, Uher

Poděbradský celek sice vstoupil do utkání aktivně a připsal si první slibnější brankovou příležitost, když se po přihrávce Rulce prosmýkl do pokutového území Martínek. V rozhodující chvíli se však útočník Bohemie kličkou vyhnal z výhodné střelecké pozice a s jeho následným zakončením z ostrého úhlu tak nakonec Valenta příliš starostí neměl. To domácí si hned se svou první gólovou příležitostí poradili o poznání efektivněji, když Adamec dostal dostatek prostoru k postupu pokutovým územím, před bránou Bohemie zbytečně nezazmatkoval a naservíroval míč Veselému k zakončení do odkryté brány. Poděbradský celek se však z obdržené branky nepoučil a o chvíli později ai mohli hráči Přerova úspěšnou gólovou akci takřka zopakovat. Laxní defenzivní počínání rezervy Bohemie však tentokrát domácí vinou nepřesné přihrávky promrhali a následné zakončení z hranice pokutového území si cestu mezi tři tyče nenalezlo. Důrazný herní styl celku Přerova dělal poděbradským hráčům problémy i nadále a slibnější příležitosti tak přibývali spíše na straně domácích, nicméně však bez výraznějšího střeleckého efektu. Příkladem byl další úspěšný průnik Přerova po pravé straně hřiště, po kterém však Forejt nezvládl přesněji nasměrovat svou přihrávku do předbrankového prostoru a míč zamířil pouze do náruče brankáře Kubíka. Výkon rezervy poděbradské Bohemie se s přibývajícími minutami začal zlepšovat a ve 25. minutě vyvrcholil vyrovnáním průběžného stavu utkání, když si na Uherovu přihrávku za obranu naběhl Martínek a tváří v tvář brankáři Valentovi nezavahával. Nerozhodný stav však ani tentokrát neměl delšího trvání a už ve 31. minutě si domácí vzali své vedení nazpět. O vstřelenou branku se svým hbitým průnikem zasloužil Kratochvíl, který sice proti brankáři Kubíkovi napoprvé neuspěl, ale po několika překvapivých odrazech se záložník Přerova ocitl před odkrytou bránou a pohotově míč doklepl do sítě. Bohemie se snažila na nepříznivý vývoj utkání zareagovat a do konce prvního dějství si vypracovala hned několik zajímavých střeleckých příležitostí, v zakončení však byli poděbradští hráči nejistí a nepřesní. Uher v dobré pozici z hranice pokutového území míč nasměroval zcela mimo brankový prostor, Řehák se o chvíli později prozměnu nedokázal prosadit ze skrumáže v pokutovém území. A když kýžené vyústění v podobě vyrovnání nepřinesly ani další náznaky příležitostí poděbradských hráčů, skončil první poločas nějtěsnějším rozdílem ve skóre ve prospěch domácího mužstva.

V úvodu druhého poločasu pokračovalo z pohledu poděbradských hráčů marné dobývání domácí defenzivy. V další dobré příležitosti se ocitl Uher, který se dostal do samostatného úniku vstříc Valentovi, domácímu brankáři však nasadil dlouhou kličku, kterou se nakonec o možnost zakončení sám připravil. Zpoza vápna to pak zkoušel kapitán Bohemie Rulc, ale ani on nebyl přesný a pálil jen nad břevno brány Přerova. Domácí ve druhém poločase rozhodně nerezignovali na své ofenzivní snažení a obraně Bohemie dokázali při jejím váhavém počínání nepříjemně zatopit, ale do nebezpečnějšího zakončení se jim probít nepodařilo. Až po hodině hry se poděbradský celek dostal ke své první standardní situaci v utkání, která především díky přítomnosti Suchánka skýtala nadějnou možnost ke skórování. První pokus sice ještě zůstal nezužitkován, když centr do pokutového území odvrátil Prokeš. O chvíli později se však rezervě Bohemie nabídla možnost další standardní situace, kterou již Rulc posadil přesně na hlavu Suchánka a jeho sklepnutí před brankářem Valentou usměrnil do sítě domácí brány Uher. Poděbradští hráči měli sice i nadále o něco více ze hry, ale do dalších příležitostí se dostávala jen ztuha. Na vyloženou příležitost si však nakonec trpělivě počkali do 75. minuty utkání, kdy se do samostatného úniku vydal Martínek. Útočník Bohemie však tentokrát v souboji s brankářem Přerova neuspěl, když své zakončení nasměroval pouze do jeho nohou a nezvládl tak přidat svůj druhý gólový příspěvek v utkání. Promrhané příležitosti k dokonání obratu ve skóre museli hráči Bohemie hořce litovat o čtyři minuty později, když poděbradská defenziva trestuhodně nepokryla dlouhý pas domácího celku, ten na hranici pokutového území podskočil kapitán Rulc a Kadeřávek se rázem ocitl osamocen v pokutovém území. Při zpracování centru si sice míč zcela evidentně sklepl do ruky, ale hlavní arbitr nechal ve hře pokračovat a za následnou ránou přerovského obránce mířící přesně pod břevno se Kubík natahoval marně. Se třetí odpovědí poděbradského mužstva mohl záhy přispěchat Čermák, který se dostal k míči po překvapivém zaváhání brankáře Valenty při pokusu o zachycení dalšího z dlouhých pasů za obranu. Při snaze o rychlé zakončení do poloodkryté brány však bohužel pro Bohemii nasměroval svou střelu pouze do vracejícího se obránce Přerova. Naděje na další vyrovnání pak pro Bohemii dostala ještě vážnější trhlinu v 83. minutě, když po nevybíravém zákroku ve středu hřiště uviděl Brtna bez předchozího karetního varování červenou kartu a poděbradský celek tak musel závěr utkání odehrát v početní nevýhodě. Přesto se o minutu později dral napříč domácí defenzivou do svého dalšího zakončení Martínek. Při snaze vymodlit si pokutový kop se však v souboji s Cabrnochem odhodlal k teatrálnímu pádu, který hlavní arbitr utkání po právu ocenil udělenou žlutou kartou. To však bylo z pohledu poděbradských hráčů víceméně vše a další vyložené příležitosti k potvrzení svého vítězství si naopak připsali hráči domácího mužstva. Po centrech ze stran hřiště se nejednou ocitli před takřka odkrytou bránou Bohemie, ale v zakončení se už patrně potýkali s únavou a míč se jim tak do sítě již uklidit nepodařilo. Neproměněných příležitostí však domácí v konečném účtování nemuseli litovat, jelikož po vítězství v poměru 3:2 zůstaly všechny tři body v jejich držení.

„Utkání nebylo oku lahodící. Bylo plné soubojů a nepřesností, takový vesnický nakopávaný fotbal. Z hostující strany musím podotknout tristní, až žalostnou koncovku, která nás provází po celou dobu podzimní části sezony,“ uvedl hráč Bohemie Ondřej Bareš.

Autoři komentáře: Markéta Stiborová, Petr Stibor