Rezerva mohla v Sadské pomýšlet na bodový zisk jen v prvním poločase

Napsal(a)  Zveřejněno: 06. 10. 2024
Rezerva mohla v Sadské pomýšlet na bodový zisk jen v prvním poločase Markéta Stiborová

Sadská - Rezerva poděbradské Bohemie zůstává na hřištích soupeřů stále na nule, když v tomto směru neuspěla ani ve třetím klání tohoto soutěžního ročníku a stále tak setrvává v nejistém středu soutěžní tabulky. Tam se na ni navíc bodově dotáhl její poslední soupeř, zkušený celek Sadské.

AFK Sadská – FK Bohemia Poděbrady B 3:1 (1:1)

Branky: 4. Pavel, 57. Svoboda M., 77. Machovský - 33. Severa

Sadská: Šaroch - Kučera, Pavel, Rozsypal (82. Höfer), Horna (46. Balaš) - Plot (71. Barták), Michálek, Svoboda L., Svoboda M. (C) (88. Hnízdo), Melíšek - Machovský

FKBP B: Málek - Řehák (C), Čermák, Zima, Kubánek (46. Šifta A.) - Vančura (61. Paďour), Barták, Severa (40. Kobliha), Buldra (46. Zumas S.) - Archalous, Souček (71. Kupec)

B mužstvo poděbradské Bohemie vstoupilo do utkání s nováčkem soutěže, jenž ještě v minulé sezóně působil o patro výše v krajské I.B třídě, hodně rozpačitě a domácí toho dokázali obratně využít. První střelecký pokus utkání si sice připsal Buldra, jenž po náběhu za obranu z úhlu nevyzrál na pozorného Šarocha, ale Sadská ze svého tlaku na oplátku dokázala vytěžit sérii rohových kopů, při nichž se postupně zastřelovala, až hlavička Pavla ve 4. minutě skončila na břevně poděbradské brány, ale neúspěšný zakončovatel v domácím dresu ještě po následném centru Plota dostal možnost složit střelecký reparát a napodruhé již míč hlavou nasměroval do protipohybu brankáře Málka. Domácí pak i v dalších minutách pokračovali v jednoduchém, ale účelném herním stylu, jenž poděbradské defenzivě činil velké problémy a navýšení domácího náskoku se zdálo být na spadnutí, to by však hráči Sadské museli být přesnější při snaze o zakončení svých akcí, když vyvrcholením jejich střeleckého tápání bylo selhání Melíška, jenž se po přihrávce Svobody ocitl před zcela odkrytou bránou soupeře, ale míč nasměroval jen několik decimetrů nad její břevno. A když už se Machovský po svém úniku trefil mezi tři tyče, když se svůj obstřel snažil umístit k levé tyči poděbradské brány, dokázal její strážce záměr domácího forvarda vystihnout a míč vytěsnil na rohový kop. Rezerva Bohemie se však postupně dokázala rozehrát k o poznání lepšímu výkonu a s přibývajícími minutami dostávala svého soupeře pod stále výraznější tlak. Ve 23. minutě hned dvakrát nebyla daleko od vyrovnání, ovšem Šaroch si nejprve pohotově poradil s nepříjemně tečovanou střelou směřující ke vzdálenější tyči a následně v síti domácí brány neskončila ani dorážka z kopačky Bartáka. Chvíli nato pak po rozehrávce rohového kopu a centru Archalouse nebezpečně hlavičkoval pro změnu Zima, ale ani on zatím nebyl úspěšnější než jeho spoluhráči, když jeho pokus skončil jen těsně nad břevnem soupeřovi svatyně a domácí tak stále drželi svůj těsný náskok. Poděbradský celek poté sice musel přečkat nepříjemnost po jednom z rychlých kontrů soupeře, kdy pomalá přihrávka Čermáka prošla po pressingu Machovského až za Málkova záda, ale stoper rezervy Bohemie dokázal své předchozí zaváhání pohotovým návratem napravit a míč odklidil do bezpečí. A i tento zásah tak přispěl k tomu, že se ve 33. minutě mohl poděbradský celek radovat z kýženého vyrovnání, když Vančurův rychlý výpad po pravé straně zakončil po Archalousově přihrávce Severa povedeným slalomem soupeřovou defenzivou a následně již středopolař rezervy Bohemie pouze nasměroval míč za bezmocného Šarocha. A nemuselo zůstat jen u toho, jelikož poděbradský celek zůstával při chuti a i v dalších minutách nepříjemně trápil defenzivu soupeře, ale ve finální fázi svých akcí si již nepočínal úspěšně a do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhém dějství však rezerva Bohemie nedokázala na svůj výkon ze závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky navázat a byli to naopak znovu domácí, kdo se chopil herní iniciativy a tlačil se za vedoucí brankou. Ve 49. minutě k ní měl velice blízko zkušený Svoboda, jenž dostal na hranici šestnáctky dostatek času a prostoru ke střele a úspěšně obstřelil defenzivní šik soupeře, ale jeho pokus orazítkoval pouze pravou tyč poděbradské brány a s následnou dorážkou Machovského si poradil brankář Málek. O pět minut později se pak domácí ocitli v ještě větší příležitosti ke skórování po další z rychlých akcí do otevřené obrany soupeře, kdy přihrávající Machovský úspěšně nalezl v náběhu do předbrankového prostoru Svobodu, ale ten před takřka prázdnou bránou soupeře nečekaně selhal, když míč nedokázal přesněji umístit a umožnil tím znovu zasáhnout poděbradskému brankáři, jenž nadvakrát hrozící nebezpečí zažehnal. Sadská se tak nakonec vedoucí branky dočkala až v 57. minutě, kdy si pro faul u soupeřovi šestnáctky zkušeně došel Svoboda, jenž se také sám zhostil exekuce nařízeného přímého kopu a Málek na jeho střelu, jež prošla škvírou ve vystavěné zdi, nedokázal zareagovat. Rezerva Bohemie na nepříznivý vývoj utkání již nezvládla nalézt odpověď, a přestože se jejím hráčům snaha rozhodně nedala upřít, tak po četných nepřesnostech jejich ofenzivní akce končily již v samotném zárodku, nebo byly zakončeny jen nepřesnými centry, které v soupeřově šestnáctce nenacházely správné místo určení a bezprostřední ohrožení domácí brány tak nepřinášely. Četných chyb ve hře poděbradského celku se naopak snažili hráči Sadské využít k dalším rychlým protiútokům, jimž defenziva rezervy Bohemie zdárně odolávala jen s vypětím všech sil. Domácí se však gólové pojistky přece jenom nakonec dočkali, když se v 77. minutě po autovém vhazování na polovině soupeře prosmýkl mezi obránci rezervy Bohemie Svoboda a přestože po jeho zpětné přihrávce ještě dokázal proti zakončení jednoho z domácích hráčů zasáhnout Málek, tak se k možnosti dorážky dostal Machovský a ten již pohotově míč mezi nohama bránícího Čermáka uklidil k pravé tyči poděbradské brány. Ve zbývajících minutách utkání pak již domácí zkušeně kontrolovali svůj nastřádaný náskok a soupeře drželi na distanc od své šestnáctky. Zdramatizování utkání nepřinesl ani přímý kop v podání Koblihy, jehož technický pokus skončil jen těsně vedle pravé tyče soupeřovi brány, a na druhé straně hrací plochy se ze stejné dovednostní disciplíny nepodařilo podruhé v utkání zaskočit poděbradského brankáře ani Svobodovi. Utkání tak již bez jakéhokoliv dalšího zápisu do střeleckých statistik doplynulo ke svému závěru a rezerva Bohemie si po úspěchu ve středečním derby připsala další z o poznání méně lichotivých výsledků.

„Zápas s Poděbrady se nám celkem povedl. Prvních dvacet minut jsme měli více ze hry, vytvořili jsme si hned několik šancí, bohužel je škoda, že jsme nevyužili aspoň dvě. Pak se hra vyrovnala a soupeř se dostával do hodně šancí. Můžu říct, že nás hodně podržel gólman. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, od předchozích zápasů, a soupeře jsme nepustili do nějakých vložených příležitostí. Naopak se nám povedlo dát na 3:1, a to nám pomohlo získat zase tři body,“ byl rád domácí hráč Tomáš Plot.

„Do utkání jsme vstoupili nejhorším možným způsobem a velice brzy inkasovali. Naše okamžiky přišly v druhé polovině prvního poločasu. Tam jsem hráli dobrý fotbal. Byli jsme nebezpeční, ale naše převaha přinesla pouze vyrovnání. Z toho jsme měli vytěžit rozhodně více. Po přestávce už to bylo o něčem jiném. Nenavážeme na konec poločasu a necháme si dát laciné branky. Chybí mi týmové nasazení a vůle vítězit. Dokud si budeme chodit v zápasech jen zahrát na dvě, nikam nás to neposune,“ je si jistý trenér poděbradského B týmu Michal Poděbradský.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník