Rezerva Bohemie doma znovu neskórovala a s Přerovem padla

Napsal(a)  Zveřejněno: 13. 10. 2024
Rezerva Bohemie doma znovu neskórovala a s Přerovem padla Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezervě poděbradské Bohemie se v posledních týdnech nedaří. Po výhrách v úvodních dvou kolech od té doby vybojovala již pouze jedno jediné vítězství v derby s rezervou Polabanu a po dalším domácím nezdaru s Přerovem nad Labem se již začíná nepříjemně přibližovat sestupovým vodám.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Přerov nad Labem 0:2 (0:1)

Branky: 45. Šenkýř, 56. Prokeš H.

FKBP B: Vokněr - Řehák (C) (46. Kobliha), Paďour, Zima, Archalous - Zumas O., Severa (46. Králík), Barták (76. Kupec), Šifta (76. Zumas S.) - Hybler, Křivský (46. Coufal)

Přerov n/Labem: Bařina (C) - Rambousek (66. Koutský), Arazim, Prokeš J. (C), Vacek - Kratochvíl (85. Halbich), Szabo, Vodička (66. Neuhäusel), Veselý (78. Adamec) - Kolovecký, Šenkýř (46. Prokeš H.)

Úvodní dějství utkání s neoblíbeným soupeřem přitom z pohledu poděbradského celku nevyznělo vůbec špatně, když po oboustranně opatrném vstupu do utkání začal přebírat herní iniciativu a díky Hyblerovi si připsal také první dva zajímavé střelecké pokusy, ovšem ty bránu soupeře těsně minuly a brankáře Bařinu tak nepřinutily zasáhnout. To hosté se naopak k prvním zajímavějším možnostem k ohrožení soupeřovi brány dostávali po občasných nepřesnostech ve hře rezervy Bohemie, ale ani oni si při svých střeleckých zakončeních zatím nepočínali přesněji než jejich soupeř, když v jedné z nejslibnějších z příležitostí nedokázal po čtvrthodině hry nepřesnou přihrávku Bartáka potrestat Kratochvíl, jenž pohotově pálil jen vedle levé tyče poděbradské brány. Ani jeden z celků nehodlal udělat zbytečnou chybu, jež by soupeře mohla nasměrovat do možná rozhodujícího vedení a gólových příležitostí tak ani nadále příliš nepřibývalo, a když už ve 33. minutě mohl po nedovoleném zákroku Prokeše na Hyblera ze zajímavé pozice pálit Archalous, opřel svůj razantní pokus z přímého kopu do vystavěné zdi a bránu soupeře tak ani v tento moment bezprostředně neohrozil. A jen střelou vedle levé tyče pak skončil i odvážný únik Křivského, jenž si míč po obranném odkopu svého mužstva převzal na půli hřiště, ale z poměrně ostrého úhlu následně neměl střeleckou pozici zcela ideální. To hosté se svou první vyloženou příležitostí ke skórování čekali až do 37. minuty, kdy se sice nejprve individuální akci Koloveckého a jeho následnou střelu ještě podařilo obraně rezervy Bohemie zblokovat, ale k možnosti dorážky se poté dostal Kratochvíl a proti jeho zakončení již musel svůj tým poprvé v utkání pohotovým zákrokem podržet brankář Vokněr. To Bařina na svůj první úspěšný zákrok v utkání čekal dokonce až do 41. minuty a ani ten nakonec nepatřil mezi nejsložitější, když se po Šiftově přímém kopu odvráceném přerovskou obranou snažil zpoza vápna pohotově zakončit Severa, ale míč z jeho kopačky jen ladným oblouček zamířil do připravených rukavic hostujícího brankáře. V samotném závěru úvodního dějství již byli přece jenom herně o něco aktivnější hráči Přerova nad Labem, kteří začínali stále nepříjemnějším způsobem zatápět domácí obraně, ale ta ve 43. minutě po Kratochvílově centru a hlavičce Šenkýře ještě dokázala odolat, když pokus útočníka hostujícího celku zamířil jen nad Vokněrovu bránu. V nastaveném čase prvního poločasu se však hosté dostali ještě k jedné možnosti v podobě rohového kopu, který z Vodičkovi kopačky prošel po zemi nikým netečován napříč šestnáctkou až na kopačku osamoceného Šenkýře a ten již míč zkušeně uklidil za Vokněrova záda, čímž svůj celek poslal do těsného poločasového vedení.

Očekávaný tlak poděbradského celku v honbě za vyrovnáním se však ve druhé pětačtyřicetiminutovce nekonal a namísto toho začínalo stále rychlejším tempem přibývat příležitostí k pojištění náskoku hostujícího mužstva. Ti se z počátku pouze zastřelovali, když v 52. minutě nejprve nedokázal špatně načasovaný výběh Vokněra potrestat slabým lobem Veselý, a v následujících minutách pak jen těsně vedle poděbradské brány pálili postupně Vacek, jehož pokus mimo prostor vymezený třemi tyčemi vytěsnil svým zásahem jeden z hráčů rezervy Bohemie, o minutu později důrazný Kratochvíl, jenž na hraně pokutového území soupeře přetlačil v souboji o míč Archalouse, ale poté svou snahu nesvedl korunovat přesnějším zakončením, a v 55. minutě pak po laciné ztrátě v rozehrávce domácího celku i střídající Prokeš. Poděbradští hráči se však ze svých předchozích chyb nedokázali poučit a záhy vyprodukovali další z poměrně zbytečných ztrát, kterou se již jejich soupeři podařilo potrestat a ten se tak po nastalém přečíslení a přesné přihrávce Koloveckého na osamoceného Prokeše mohl radovat z gólové pojistky. Ani v následujících minutách poděbradský celek nenacházel proti důrazně hrajícímu soupeři potřebný klid a jeho snahy o zdramatizování utkání tak povětšinou končily již v samotném zárodku. Od ještě většího přídělu je naopak uchránila jen přetrvávající nepřesnost v zakončení hostujících hráčů, když jen vedle odkryté brány pálil v 65. minutě zdálky Kolovecký, o tři minuty později rychlou kombinací hostujících hráčů a sklepnutí Prokeše nezužitkoval Veselý a v 78. minutě pak po Koloveckého centru z pravé strany svou křižnou střelou prostor vymezený třemi tyčemi z dobré pozice minul rovněž Kratochvíl. Až deset minut před koncem utkání se ke svému prvnímu střeleckému pokusu v rámci druhého dějství probili také domácí, ovšem ani Králíkova dalekonosná střela po Zumasově sklepnutí nepatřila mezi přesné a zamířila jen vysoko nad Bařinovu bránu. Relativně hubený odstup ve skóre se rezervě Bohemie dařilo vyjma nepřesných zakončení soupeře a těsných ofsajdových situací, jež dvakrát utnuli gólovou radost hostující celku, držet také díky pohotovým zákrokům brankáře Vokněra, který v závěrečné desetiminutovce zlikvidoval hned dva samostatné nájezdy hráčů soupeře a podtrhl tím tak svůj podařený výkon v tomto utkání. I díky tomu si tak rezerva Bohemie mohla v úplném závěru utkání ještě dělat zálusk na vytoužené zdramatizování utkání a v 90. minutě k němu skutečně neměla daleko po Kupcově výpadu pravou stranou a jeho následné zpětné přihrávce při zakončení Zumase, ovšem ten svůj křižný pokus nasměroval jen těsně vedle Bařinovi brány. A když pak poděbradský středopolař již v rámci dvouminutového nastavení druhého poločasu zdálky pálil do prostoru vymezeného třemi tyčemi jen velmi slabě, s čímž si Bařina bez jakýchkoliv potíží poradil, musela rezerva Bohemie skousnout další z nepříjemných porážek na domácí půdě.

„Opatrnější začátek, obdržený gól do šatny a ve druhém poločase hra na riziko vzadu. Dvě inkasované branky. Procházíme složitějším obdobím s porážkami a na to nejsme úplně zvyklí. I těžké situace na hřišti řešíme fotbalově a za chyby jsme trestáni. My ale takto chceme hrát a věříme, že se nám tato fotbalovost v budoucnu vrátí, a to nejen v rámci B mužstva. Teď se z toho nesmíme podělat a musíme udělat body s jinými soupeři,“ okomentoval trenér poděbradského B týmu Michal Poděbradský.

„Za slunného počasí jsme zajížděli do Poděbrad a z nepochopitelných důvodů se utkání hrálo na umělé trávě. To kvalitě fotbalu moc nepřidalo, ale i tak jsme se zodpovědně připravili a šli za dalším vítězstvím. Již ve druhé minutě jsme mohli otevřít skóre, ale bohužel jsme těsně minuli branku. Jinak se v první půli moc fotbalové kvality neukázalo. Hrálo se hodně ve středu hřiště a pro nás to bylo takové rozkoukávání na umělém povrchu. Naštěstí se ještě do poločasu velmi dobře rozkoukal Matěj Šenkýř a poslal nás do poločasového vedení 1:0. Za druhý poločas musím celé naše mužstvo pochválit. Dostali jsme se do tempa, přecházeli jsme rychlými kombinacemi k brance domácích a vytvářeli jsme si několik brankových příležitostí. Dva góly nám nebyly uznány, ale přesto jsme ještě navýšili vedení na 2:0, když se před brankou soupeře nemýlil Hynek Prokeš. Domácí jsme do žádné vyložené šance za celý zápas nepustili. Naše obranná fáze fungovala na jedničku a odvezli jsme si tak zaslouženě tři body. Děkujeme všem našim fanouškům za podporu,“ zhodnotil utkání brankář Přerova Petr Bařina.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník