Rezerva Bohemie si z lovčického memoriálu odvezla druhé místo

Napsal(a)  Zveřejněno: 28. 07. 2024
Rezerva Bohemie si z lovčického memoriálu odvezla druhé místo Markéta Stiborová

Lovčice - 27. ročník memoriál Miroslava Hoška a Bohuslava Poříze je již minulostí a po dramatické koncovce finálového utkání jej nakonec ovládl celek domácích Lovčic.

Semifinále:

Sokol Lovčice - SK Převýšov 3:2 (3:0)

Utkání o postup do finále otevřel souboj domácího mužstva s ještě nedávno třetiligovým Převýšovem, jenž však po odchodu hlavního sponzora působí pouze v nejnižších okresních patrech fotbalových soutěží na Královéhradecku. V úvodním dějství byl rozdíl v kvalitě obou mužstev vcelku zřejmý a Lovčice, opírající se na turnaji o zkušenosti exligistů Řepky s Pitákem, si v jeho průběhu vytvořili tříbrankový náskok. A to nemuselo zůstat jen u něj, když se Piták zdařile zhostil exekuce přímého kopu, ovšem svým projektilem přes vystavěnou zeď rozezvučel pouze horní tyč soupeřovi brány. Do druhého poločasu však Převýšov hru osvěžil několika borci ze slavnějších časů klubu a ještě dokázal dvěma brankami utkání zdramatizovat, nicméně v jeho koncovce už se mu nedostávalo potřebných sil a musel tak spokojit pouze s bojem o bronzovou příčku.

TJ Sokol Újezd - FK Bohemia Poděbrady B 0:7 (0:3)

Branky FKBP B: 6. Barták, 11. Šifta, 20. Krejza, 48. Křivský, 50. Kobliha, 58. Šifta, 59. Křivský

FKBP B: Fiška (31. Málek) - Kupec (31. Srb), Paďour (31. Poděbradský), Zima, Kubánek - Coufal (31. Kobliha), Barták, Šifta, Archalous - Krejza (31. Kvapil), Křivský

To druhé semifinálového utkání mělo o poznání jednoznačnější průběh. V úvodním dějství ještě mladíci rezervy poděbradské Bohemie čelili houževnatě působícímu soupeři, ovšem třemi brankami si postupně dokázali vytvořit pohodlný náskok, který jim dopřál tolik potřebný klid. Skóre utkání otevřel už po pěti minutách hry Barták, jenž nadvakrát dokázal míč důrazným způsobem dopravit do brány a o druhý úspěch se podobně nekompromisním zakončením zasloužil Šifta. I hráči Újezdu dokázali čas od času zazlobit, nicméně na kýžený střelecký úspěch jim to nestačilo a rovněž třetí vstřelený gól tak šel ve 20. minutě na vrub zástupce poděbradského celku, když po centru z pravé strany předskočil váhajícího brankáře soupeře Krejza a nasměroval míč do odkryté sítě. Ve druhém dějství pak již rezerva poděbradské Bohemie nedala o svém postupu ani na vteřinu zapochybovat. Na čtvrtý gól se sice sama poněkud načekala, když si její hráči nejednou vylámali zuby na střídajícím brankáři Újezdu, ale ve druhé polovině druhé třicetiminutovky již dokázali zaseknutý brankostroj opět rozpohybovat a proti oslabenému soupeři, který po udělení červené karty dohrával pouze v deseti hráčích, čtyřmi pohlednými zásahy Křivského, Koblihy a Šifty stanovili konečnou podobu výsledku semifinálového utkání.

O 3. místo:

TJ Sokol Újezd - SK Převýšov 7:1 (3:1)

Prolog finálovému střetnutí obstaral souboj o třetí příčku dvou zklamaných semifinalistů, který nakonec jednoznačným způsobem ovládl zástupce Pardubického okresního přeboru. Ten si již v průběhu úvodního dějství vypracoval tříbrankový náskok a ani snížení Převýšova z pokutového kopu v závěru úvodní třicetiminutovky výraznější zdramatizování utkání nakonec nepřineslo. Ve druhém poločase totiž již střelecky úřadovali znovu pouze hráči Újezdu a souboj o bronzový stupínek tak opanovali jednoznačným výsledkem 7:1.

Finále:

Sokol Lovčice - FK Bohemia Poděbrady B 3:2 (1:0)

Branky FKBP B: 44. Křivský, 50. Kupec

FKBP B: Fiška (31. Málek) - Paďour (31. Srb) , Buldra (31. Kobliha), Zima, Kubánek - Coufal (31. Kupec), Barták (31. Nykodým), Šifta, Archalous - Krejza (31. Křivský), Kvapil

Finálové utkání slibovalo zajímavou podívanou, když domácí celek své řady zvládl posílit ještě o další zkušené hráče, zatímco některé ze zástupců rezervy Bohemie čekalo po dopoledním utkání dorostu v úmorném vedru již třetí střetnutí. I to se možná projevilo na matném a unaveně působícím herním projevu poděbradského celku v úvodní třicetiminutovce, ve které tak měli jednoznačně navrch domácí Lovčice. Skóre však dlouhé minuty zůstávalo bezbrankové, a to zejména z důvodu netrpělivosti lovčických hráčů na ofsajdové linii či jejich nepřesného zakončení, ovšem nejedním pohotovým zákrokem se musel blýsknout rovněž brankář Fiška. Domácí se vcelku zaslouženě prosadili až v 18. minutě, kdy se dokázali úspěšně popasovat s jedním ze svých rychlých kontrů a připravili si tím pohodlnou pozici pro zakončení a otevření střeleckého účtu finálového utkání. Tento střelecký počin však nakonec zůstal v rámci úvodního dějství ojedinělým. Do druhého poločasu záložní řadu rezervy Bohemie vyztužil zkušený Nykodým a spolu s dalšími změnami v rozestavení poděbradského celku dostala jeho hra potřebný řád. K vidění tak již byla o poznání vyrovnanější partie a ačkoliv po pěti minutách hry domácí dokázali navýšit své vedení, když se znovu prokombinovali až k zakončení z bezprostřední blízkosti poděbradské brány, tak osud utkání zůstával stále ve hvězdách. Tlak rezervy Bohemie poté totiž postupně sílil a po několika nadějně vyhlížejících akcích snížil na rozdíl jediné branky Křivský, jenž si naběhl na přesný pas za obranu z kopačky Nykodýma a samostatný nájezd zakončil chladnokrevnou kličkou brankáři domácího celku. To ještě více poděbradský celek povzbudilo a krátce na to měl na kopačce vyrovnání Kupec. Ten sice nejprve ve dvou jasných gólových šancích překvapivě selhal, když nedokázal své střelecké pokusy vměstnat mezi tři tyče, ovšem deset minut před koncem si to do šestnáctky soupeře namířil po úniku z pravé strany a překvapivým zakončením k bližší tyči zaskočil lovčického brankáře. Snaha o vyrovnání však poděbradskému celku odčerpala rozhodující část zbývajících sil a v závěrečné desetiminutovce to tak již byli znovu hráči Lovčic, kdo se výrazněji tlačil do rychlých kontrů vstříc stále unaveněji působící defenzivě soupeře. Přímý kop domácího celku nařízeném po nedovoleném zákroku Kubánka však dokázal vyrazit poděbradský brankář a ten se necelých pět minut před koncem utkání dokázal postavit do cesty rovněž zakončení z kopačky Pitáka, před nímž po přihrávce z pravé strany zela takřka zcela odkrytá brána soupeře. Když se už začínalo pomalu zdát, že finále nalezne své rozuzlení až v nevyzpytatelném penaltovém rozstřelu, přišel necelé dvě minuty před koncem utkání další rychlý útok domácího celku, který poděbradská defenziva nedokázala dostatečně důrazně odvrátit do bezpečí a navzdory nepříliš podařenému centru z pravé strany následoval nesrovnatelně šťastnější zásah jednoho z lovčických hráčů, po kterém míč vysokým obloučkem zapadl přesně ke vzdálenější tyči soupeřovi brány a domácí celek tak byl k triumfu znovu o krok blíže. Ten mohl navíc definitivně stvrdit po ubráněném rohovém kopu, ke kterému se do šestnáctky vydal i poděbradský brankář, ale přečíslení dvou hráčů proti jediného obránci zakončili pouze nepřesnou střelou a ještě tak odmítl utnout dramatickou koncovku finálového střetnutí. V té však již rezerva Bohemie nedokázala nalézt potřebné síly a klid pro vyrovnání a musela se tak spokojit pouze s konečným druhým místem.