Rezervě Bohemie naději na úspěch sebraly nepovedené úvody poločasů

Napsal(a)  Zveřejněno: 03. 08. 2024
Rezervě Bohemie naději na úspěch sebraly nepovedené úvody poločasů Markéta Stiborová

Ostrá - Týden po lovčickém turnaji, kde obsadila stříbrnou příčku, čekala na rezervu poděbradské Bohemie o poznání náročnější předsezónní prověrka. Na půdě Ostré totiž narazila na pravidelného účastníka krajských soutěží a přestože poslední vzájemné měření sil obou celků poděbradské mužstvo dokázalo jednoznačným výsledkem opanovat, tak nyní po většinu utkání tahalo za kratší konec provazu.

S.S. Ostrá - FK Bohemia Poděbrady B 5:3 (2:1)

Branky FKBP B: 6. Severa, 75. Barták, 80. Archalous

FKBP B: Vokněr (46. Málek) - Buldra, Svoboda (46. Paďour), Zima, Kubánek - Zumas S. (68. Vančura), Severa, Nykodým (46. Barták), Vančura (46. Kvapil) - Archalous, Fiška (46. Souček)

Již samotný úvod střetnutí poděbradský celek nijak nemohl nijak těšit, když se už v průběhu první minuty domácí úspěšně prokombinovali až k zakončení uvnitř soupeřovi šestnáctky a křížná střele domácího útočníka zapadla nemylně do vzdálenějšího koutu Vokněrovi brány. Na tento nepříjemný direkt však rezerva Bohemie dokázala nalézt ideální odpověď, když už o pět minut později Nykodým zaskočil domácí obranu rychlou rozehrávkou standardní situace, kterou uvolnil Severu a ten křižnou střelou zajistil rychlé vyrovnání. Jinak však hru poděbradského celku provázelo množství nepřesností, které jej v dalším ofenzivním rozletu silně limitovaly a naopak jen s vypětím všech sil musel odolávat dalším nebezpečným výpadům soupeře. Ani ten se však dlouhé minuty nedokázal prosadit do bezprostředního ohrožení soupeřovi brány a tou v 19. minutě neskončil ani přímý kop z nebezpečné pozice na dostřel poděbradské šestnáctky, který domácí nasměrovali pouze do vystavěné zdi. To o čtyři minuty později to již s gólovými ambicemi Ostré vypadalo o poznání nadějněji, když se domácí dokázali probít až před Vokněra, ale ten byl pozorný a svůj tým pohotovým zákrokem podržel. Až ve 27. minutě se znovu hlasitěji snažili přihlásit o slovo také hráči rezervy Bohemie, když si míč o domácího pokutového území Fiška chytře narazil s Buldrou a následně se jej bez zbytečného otálení pokusil uklidit k levé tyči soupeřovi brány, ovšem ke smůle poděbradského celku kýžený cíl těsně minul. Nakonec to tak byli hráči domácí Ostré, kdo i podruhé v utkání dokázal rázněji nakročit za vítězstvím. To když si ve 41. minutě poděbradská obrana opět nepočínala dostatečně důrazně při bránění soupeřovi kombinace v blízkosti vlastního pokutového území a za střelou směřující pod horní tyč své brány se Vokněr znovu natahoval marně. A to nemuselo zůstat jen u jednobrankového poločasového rozdílu ve skóre, když po přečíslení poděbradské defenzivy domácí nebezpečně zakončovali z hranice šestnáctky, ovšem s přízemní střelou soupeře si mladý brankář rezervy Bohemie dokázal poradit a další prohloubení gólového manka svého celku tak již nepřipustil.

Pokud již vstup do úvodního dějství nepatřil z pohledu rezervy Bohemie mezi nejpodařenější, tak úvodní minuta toho druhého pro ni znamenala už pořádně silnou čáru přes rozpočet. Po několika desítkách vteřin hry totiž nedokázala zachytit rychlou akci soupeře po levé straně, po které poděbradský brankář dokázal nepříliš dobře umístěnou střelu domácího forvarda pouze vyrazit a následné doklepnutí do odkryté brány již bylo pro dobíhající hráče Ostré pouhou formalitou. A záhy mohlo být pro rozpačitě působící rezervu Bohemie ještě mnohem hůře, když o několik minut později hráč domácího mužstva zakončil svůj samostatný nájezd nekompromisním obhozením poděbradského brankáře, nicméně tentokrát stálo při hostujícím mužstvu štěstí, když míč rozezvučel pouze horní tyč soupeřovi brány. O gólovou korekci se pak sice mohl postarat Severa, jenž se po rychlé akci svého celku ocitl v nadějné pozici až před brankářem Ostré, ale ten jeho zakončení dokázal nadvakrát zlikvidovat a jakékoliv zdramatizování utkání tak rázně odmítl. V 61. minutě naopak domácí přidali čtvrtou branku po úspěšně zužitkovaném samostatném úniku a přestože v 67. minutě další z podobných příležitostí po zásahu poděbradského brankáře promarnili, tak při následném rohovém kopu byli ve skrumáži před bránou soupeře o poznání důraznější než mladíci v dresech rezervy Bohemie a z dorážky zvýšili už na 5:1. Tím však nepříznivý vývoj z pohledu poděbradského celku dosáhl svého vrcholu a ve zbývající dvacetiminutovce utkání již naopak působil o poznání energičtějším dojmem než jeho soupeř, což také v 75. minutě dokázal přetavit ve svůj druhý střelecký úspěch v tomto střetnutí, když na konci pohledné kombinační akce před odkrytou bránou nezaváhal Barták. A když se o pět minut později míč po autovém vhazování šťastně odrazil k Archalousovi, jenž si jej chytře potáhl kolem brankáře a z úhlu jej zasunul do odkryté sítě soupeřovi brány, zdálo se být ještě zaděláno na překvapivě dramatickou koncovku utkání. V té však již domácí odmítli připustit jakoukoliv další komplikaci a proti srdnatě bojujícím mladíkům v poděbradských dresech již své vedení 5:3 zvládli uhájit.