B mužstvo zaznamenalo vítězný vstup do nové sezony

Napsal(a)  Zveřejněno: 25. 08. 2019

Třebestovice - Los Postřižinského okresního přeboru přisoudil rezervě poděbradské Bohemie pro 1. kolo právě začínajícího ročníku ambiciózního nováčka soutěže. Proti Třebestovicím, které v minulé sezoně zaznamenaly suverénní postup do nejvyšší okresní soutěže, si však připsala víceméně zasloužené vítězství.

TJ Sokol Třebestovice - FK Bohemia Poděbrady B 1:3 (0:1)

Branky: 79. Vavric (z PK) - 31. Uher, 48. a 53. Tomek

Třebestovice: Šmidt - Vopařil (62. Sekera), Čapek, Schejbal (C) (80. Hubáček), Lugmajer (62. Koubek) - Kurka L. (86. Roupec), Kurka J., Pejzl, Vavric - Kreische, Kůrka

FKBP B: Málek - Čermák (46. Hněvsa), Brtna, Bareš, Souček - Schulz (63. Lacina), Soukup, Rulc (C), Charvát (46. Bek) - Tomek (82. Rezek), Uher

Poděbradský celek se snažil od úvodních minut aktivně kombinovat, ale na komplikovaný povrch třebestovické herní plochy přivykal poměrně dlouho. V jeho hře tak bylo k vidění množství nepřesnotí a nevynucených ztrát, které jakékoliv ohrožení soupeřovi brány zprvu prakticky vylučovalo. A když už se některý z hráčů Bohemie přecejenom k zakončení odhodlal, jako například Schulz se svým dalekonosným pokusem, mířila střela poměrně výrazně mimo prostor vymezený třemi tyčemi. Domácí si směrem do ofenzivy počínali o poznání přímočařeji, ale i jim v rozhodujících chvílích scházela potřebná přesnost, nebo naráželi na připavenou obranu rezervy Bohemie. Slibnější příležitost zaznamenali až po zaváhání na levé straně poděbradské defenzivy, které třebestovičtí hráči využili k bezprostřednímu centru do pokutového území. Centr sice nalezl prostor, kde se nacházel volný hráč domácího celku, ten však v záklonu hlavou míč nasměroval jen těsně vedle brány Bohemie. Jinak to bylo ze strany obou celků co do kvantity vyložených brankových příležitostí poměrně skoupé. Rezerva poděbradské Bohemie však postupem času získávala při své kombinační hře pevnější půdu pod nohama a nakonec se po zásluze také ujala vedení. První ofenzivní pokus z 31. minuty ještě domácí obrana dokázala odkopem zažehnat, ale Bareš neváhal a získaný míč rychle vrátil k prostoru pokutového území, kde se tak už rodilo další nebezpečí. Na konci rychlé předávky poděbradských hráčů stál Uher, kterému defenziva Třebestovic nabídla v pokutovém území dostatek času k zakončení a poděbradský útočník poslal míč odrazem od vzdálenější tyče nechytatelně do sítě. O chvíli později mohl úspěšný poděbradský střelec přichystat další střelecký úspěch i svému parťákovi z útoku, ale Charvát jeho poskakující pas mířící do předbrankového prostoru nedokázal přesně zasáhnout a míč nasměroval jen vedle Šmidtovi brány. I domácí měli ještě do konce prvního poločasu možnost ke vstřelení branky, když při svém defenzivním snažení zaváhal Čermák a soupeři se tak rázem nabídla možnost zakončení z bezprostřední blízkosti pokutového území rezervy Bohemie. Střela třebestovického hráče však nebyla přesná a o několik decimetrů minula pravou tyč Málkovi brány. První poločas tak při konečném skóre 0:1 příliš onoho pověstného fotbalového koření divákům nenabídl, ale o něco spokojenější mohli být přecejenom ti, kteří přáli hostujícímu celku.

Co se však nedařilo poděbradským hráčů v průběhu prvního dějství, to si vynahradili hned v úvodu toho druhého. Už ve 48. minutě si míč z rohu hřiště potáhl podél brankové čáry Uher a ostrou přihrávkou našel přesně kopačku Tomka. Ten si míč v bezprostřední blízkosti soupeřovi brány ještě zpracoval a následně jej již poslal mimo dosah domácího brankáře. A to nebylo z pohledu rezervy Bohemie a druhého úspěšného střelce utkání zdaleka vše. Už o pět minut později si totiž po rychlé kombinaci naběhl na pas za obranu Schulz a ač jeho křižnou střelu zastavila tyč třebestovické brány, tak odražený míč bez zbytečného váhání do sítě doklepl právě dobíhající Tomek. Nabyté tříbrankové vedení poděbradské hráče viditelně uklidnilo a ti tak mohli bez větších starostí pokračovat ve své kombinační hře. Z pohledu nebezpečných zakončení to však byl z jejich strany návrat do starých známých kolejí a tak když už se hráči rezervy Bohemie k nějakému zakončení odhodlali, scházelo mu ke kýženému úspěchu poměrně mnoho. Hráči Třebestovic hledali odpověď na nepříznivý vývoj utkání jen s obtížemi a náznaky příležitostí se jim nabízeli výhradně po občasných zaváháních ve hře poděbradského celku. Brankář Málek však i přesto zůstával po dlouhé minuty bez práce, protože ani domácí, pokud se již k zakončení skutečně probili, přesností finálního řešení neoplývali. Utkání tak dlouhé minuty vcelku bezelstně plynulo ke zdánlivě neodvratitelnému vyústění. V 79. minutě však při zbytečně komplikované rozehrávce v těsné blízkosti pokutového území zaváhal Brtna a domácí se tak rázem ocitli v nebezpečném přečíslení dvou proti jedinému bránícímu hráči Bohemie. To sice hráči Třebestovic nepřesnou přihrávkou znovu trestuhodně promrhali, ale po následujícím kontaktu přihrávajícího hráče s navrátivším se Brtnou se hlavní arbitr utkání rozhodl neoblomně nařídit pokutový kop. Ten bez větších komplikací proměnil Vavric a rázem tak bylo zase o co hrát. Z pohledu poděbradského celku mohlo být ještě hůře o několik desítek vteřin později, kdy se domácím po dalším zaváhání poděbradské defenzivy znovu nabídla možnost postupovat proti rozhozenému obrannému šiku soupeře, ale naskytnutou příležitostí znovu bez většího efektu pohrdli. Poté však již rezerva Bohemie držela míč zkušeně na svých kopačkách a nepřipustila tak jakékoliv komplikace, které by ji o premiérové tři body v rámci začínajícího ročníku mohli připravit.