B mužstvo v prvním přípravném utkání remizovalo s rezervou Velimi

Napsal(a)  Zveřejněno: 25. 02. 2019

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie přivítala v rámci svého prvního přípravného utkání soupeře z Postřižinského okresního přeboru, ovšem toho kolínského. Zatímco sestava rezervy Velimi byla protkána nedávnými i stávajícími hráči A mužstva klubu, poděbradský tým musel i v důsledku četných absencí znovu vsadit na o poznání mladší a méně zkušené hráčské složení.

FK Bohemia Poděbrady B - FC Velim B 2:2 (0:2)

Branky FKBP: 75. Uher, 83. Arežina

FKBP B: Málek - Bareš, Brtna, Čermák, Bek - Stibor, Lacina, Souček, Šendera, Uher - Archalous. Střídal: Arežina

Domácí celek si byl kvalit soupeře vědom a tomu přizpůsobil své rozestavení i opatrnější výkon v úvodu utkání. Ani to mu však nepomohlo v 8. minutě utkání, když při standardní situaci poděbradská defenziva nedokázala zabránit soupeři v zakončení hlavou a tak hned při prvním přímém ohrožení poděbradské brány skončil míč v její síti. Chvíli na to mohli hosté přidat i druhou branku, Kynclovu střelu však Málek v tomto případě dokázal vyrazit na rohový kop. I poděbradští hráči se postupem času začali stále četněji prezentovat kombinačními ofenzivními výpady, zkušenému Svobodovi v bráně Velimi však příliš práce nepřibývalo, přičemž se mohl opřít především o příspěvek svých spoluhráčů z obrany. I druhou branku utkání nakonec přinesla standardní situace. Ve 33. minutě měli hosté v těsné blízkosti pokutového území výhodu přímého kopu, střelu zakroucenou přes zeď dokázal Málek vyrazit pouze na tyč a odražený míč poté do prázdné brány bez problémů doklepl dobíhající hráč Velimi. O několik minut později měli hosté výhodu dalšího přímého kopu z podobné vzdálenosti, tentokrát však umístěnou střelu dokázal Málek vyrazit o poznání úspěšněji. Poděbradský brankář poté musel ještě čelit dalšímu nebezpečnému střeleckému pokusu Kyncla, který se ocitl osamocen v těsné blízkosti poděbradské brány, včasným výběhem mu však dokázal zmenšit střelecký úhel a střelu zblokovat. Poděbradský celek naproti tomu stále ne a ne vyslat výraznější střeleckou zdravici brankáři soupeře, a to navzdory směrem vpřed stále smělejšímu výkonu. Blízko mu byl v závěru poločasu Brtna, odražený míč si na hranici pokutového území ale musel nejprve zpracovat a vystupující defenzivní blok soupeře tak díky tomu zakončení znovu zvládl zblokovat. První poločas tak vyzněl ve prospěch hostů v poměru 0:2.

V úvodu druhého dějství se toho na výkonu obou celků příliš nezměnilo. Domácí hráči byli směrem dopředu stále více a více aktivní, z čehož konečně rezultovalo i několik střeleckých pokusů, ale Svoboda byl pozorný a střely bez větších obtíží zlikvidoval. Velimští hráči si na druhé straně také vytvořili další ze slibnějších střeleckých příležitostí, brankář Bohemie však znovu dokázal úspěšně zakročit a míč vyrazil na rohový kop. Zhruba po hodině hry se po průniku do pokutového území soupeře poroučel k zemi Šendera a domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, hlavní arbitr však nechal ve hře pokračovat. Určitý zlom v utkání pak znamenal posun Uhera z pozice obránce na podhrot útoku namísto střídajícího Šendery. Poděbradský hráč se totiž hned krátce po svém přesunu prezentoval razantní střelou z ostrého úhlu, kterou zastavila až tyč Svobodovi brány a obraně soupeře tak dal jasně na vědomí, že ve snaze o uhájení čistého konta ještě nemá vyhráno. A to se rezervě Velimi také ani nepodařilo, když si v 75. minutě právě nový člen ofenzivní řady sestavy Bohemie navedl míč na střelu a vymetl horní roh Svobodovi brány. Na výkonu poděbradského celku se sice stále znatelněji projevovala narůstající únava a nedostatky v kondici hráčů z úvodu zimní přípravy, ale možná trochu překvapivě se s podobnými problémy museli vyrovnat také hráči Velimi. A i to se nejednou projevilo v nepřesnostech v kombinaci, kterými se hosté připravovali o další slibnější příležitosti ke skórování. Přesto si ještě jednu výraznější možnost k navýšení svého náskoku hráči rezervy Velimi dokázali připravit, ale Málek střelu dokázal nohou vyrazit. Namísto přecejenom trochu očekávanějšího pojistky v podání hostů se diváci v 83. minutě dočkali výrovnání skóre ze strany domácích. Na pravé straně hřiště si úspěšně vyměnili míč Stibor s Uherem, doposud jediný úspěšný poděbradský střelec se následně prosmýkl podél brankové čáry a střílenou příhrávkou nalezl přesně kopačku Arežiny, který míč z bezprostřední vzdálenosti nasměroval přesně pod horní tyč soupeřovi brány. V závěrečných minutách se hosté ještě pokoušeli vývoj utkání překlopit znovu ve svůj prospěch, více než jednu střelu namířenou vysoko nad poděbradskou bránu však vyprodukovat nedokázali a utkání tak skončilo nerozhodným výsledkem.