B mužstvo pokořilo Lovčice také šesti brankami

Napsal(a)  Zveřejněno: 05. 03. 2019

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie si ke svému druhému přípravnému utkání pozvala soupeře ze sousedního královehradeckého okresního přeboru a ačkoliv se Lovčice pohybují v obdobných patrech tabulky své soutěže, jako poděbradský celek, stalo se utkání pro Bohemii až překvapivě snadnou záležitostí.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Lovčice 6:1 (2:0)

Branky FKBP: 5. Stibor, 14. Archalous, 59. Uher, 69. Záhora, 70. a 90. Buldra

FKBP B: Málek - Bareš, Hněvsa, Čermák, Bek - Stibor, Lacina, Buldra, Uher - Archalous, Záhora. Střídali: Arežina, Souček

Už samotný úvod utkání napověděl, v jakém rozpoložení se oba celky aktuálně nacházejí. Poděbradští hráči drželi míč častěji na svých kopačkách, vytrvale se snažili kombinovat a hledat skulinku v pozorné defenzivě soupeře. Naopak hosté těžili ve svém ofenzivním počínání především z občasných zaváhání domácích hráčů, které však ve většině případů dokázali bez větších obtíží napravit. Ze své úvodní převahy poděbradští hráči dokázali vytěžit také rychlý střelecký úspěch, když si už po necelých pěti minutách hry nešťastně srazil nepodařený Stiborův centr z pravé strany hřiště do vlastní sítě brankář Lovčic. Ten alespoň částečně své laciné zaváhání odčinil o chvíli později, když pohotovým zákrokem vyrazil podařenou Archalousovu střelu zpoza pokutového, která mířila k jeho levé tyči. Ve 14. minutě utkání však z dalšího vzájemného souboje totožných aktérů vzešel prozměnu úspěšněji poděbradský útočník, který strážce lovčické svatyně při svém individuálním úniku bez problému obešel a míč bez problémů zasunul do již odkryté brány. V závěru úvodní dvacetiminutovky byl navíc aktivní Archalous nedovoleně zastaven v pokutovém území soupeře a Bohemia měla výhodu pokutového kopu. S ním však ledabyle naložil Lacina a nechal vyniknout brankáře soupeře. Gólově se o chvíli později neprosadil v další střelecké příležitosti ani Archalous, když svou křižnou střelu nedokázal vměsnat mezi tři tyče lovčické brány a skóre tak nadále setrvávalo na stavu 2:0. Hosté se i nadále do nebezpečnější blízkosti poděbradské brány dostávali spíše sporadicky a k jejímu bezprostřednímu ohrožení tak v prvním dějství prakticky ani neměli příležitost. Domácí Bohemia si naopak několik dalších střeleckých příležitostí připravit dokázala, nenaložila s nimi však efektivně a skóre se tak už v její prospěch v prvním poločase nezměnilo.

Do druhého poločasu domácí nastoupili až s přílišnou bohorovností a trestem jim po několika minutách byla první obdržená branka. Na přetažený centr ze standardní situace nedosáhl žádný z hráčů Bohemie, míč si zpracoval jeden z lovčických hráčů a střílenou příhrávkou napříč malým vápnem našel neomylně kopačku jednoho ze svých spoluhráčů. Tento moment se však pro domácí stal důrazným upozorněním, že utkání nelze pouze laxním způsobem dohrát a ti tak znovu výrazně zvýšili svou aktivitu. A netrvalo dlouho a dvoubrankový náskok byl v držení Bohemie nazpět. V 59. minutě si po Barešově centru ze standardní situace a jeho mírném prodloužení Arežinou míč zpracoval Uher a razantní střelou propálil brankáře soupeře. Právě poslední úspěšný poděbradský střelec měl i další slibné střelecké příležitosti, když obranu soupeře dokázal umě překonávat díky své rychlosti, ale jeho zakončení už v následujících případech postrádalo potřebnou přesnost. Taktovky nad hrou domácí celku se po svém návratu na hřiště chopil znovu Záhora a právě s jeho příspěním rezerva Bohemie v závěru sedmé desetiminutovky dvakrát v krátkém sledu udeřila. Střelecký úspěch nejprve slavil právě sám poděbradský věkem stále ještě dorostenec Záhora, když defenziva Lovčic nedokázala zachytit jeho únik a na jeho důrazné zakončení již brankář soupeře nedokázal zareagovat. A o několik desítek vteřin později pak poděbradský záložník vybídl přesnou přihrávkou k zakončení dobře se nabídnuvšího Buldru, který nabídnutou příležitostí rovněž nepohrdl. I v závěrečné dvacetiminutovce utkání si více brankových příležitostí dokázali vypracovat domácí, nicméně nadlouho bez gólového efektu. Hosté si v úplném závěru utkání dokázali vypracovat také jednu vyloženou střeleckou příležitost, když po zaváhání poděbradsky defenzivy stál útočník Lovčic osamocen v tváří v tvář poděbradskému brankáři, ten však dokázal rychle změnšit jeho střelecký úhel a následné zakončení zblokoval. Prakticky obratem se navíc hra přelila na druhou stranu hřiště, kde se podél brankové čáry prosmýkl Buldra a překvapivou střelou z ostrého úhlu přidal svou druhou branku v utkání. Rezerva Bohemie Poděbrady tak dílčím způsobem navázala na výsledky A mužstva z tohoto týdne a přidala třetí vítězství poděbradského celku v poměru 6:1 v posledních pěti dnech.