B mužstvo se v Hrubém Jeseníku dobrodilo ke třem bodům

Napsal(a)  Zveřejněno: 17. 11. 2019
B mužstvo se v Hrubém Jeseníku dobrodilo ke třem bodům Markéta Stiborová

Hrubý Jeseník - Rezerva poděbradské Bohemie zajížděla ke svému poslednímu podzimnímu utkání probíhající sezony Postřižinského přeboru na půdu Hrubého Jeseníku a v konečném účtování pouze potvrdila, že se jí v posledních letech na hřišti tohoto soupeře poměrně daří.

TJ Hrubý Jeseník - FK Bohemia Poděbrady B 1:4 (1:2)

Branky: 31. Procházka (z PK) - 41. Schulz, 45. a 60. Martínek, 48. Rulc

Hrubý Jeseník: Pulda - Pivec (C), Stránský, Šnajdr (77. Vrabec), Rys - Knap Da., Procházka, Knap Do. (63. Machulka), Fryč - Ott (52. Kozák) (70. Krištof), Kunc

FKBP B: Kubík - Erben (46. Bělohoubek), Brtna, Zima, Souček - Pikner, Soukup (63. Havránek), Rulc (C), Schulz (74. Řehák) - Martínek (86. Peklák), Uher (79. Tomek)

 

Terén hřiště v Hrubém Jeseníku se po vydatných dešťových srážkách v předchozích dnech nenacházel v ani zdánlivě ideální kondici, na druhou stranu však hráčům obou mužstev zpříjemňovalo fotbalový požitek takřka jarní počasí, které panovalo po dobu celého utkání. Do utkání vstoupili oba týmy s chutí, avšak s ohledem na herní podmínky se v jejich hře vyskytovalo množství nepřesností. O něco více ze hry měli hráči hostujícího celku, nicméně slibnější branková příležitost je dlouhé minuty míjela. O první vážnější ohrožení brány soupeře se postaral až Soukup a rovnou nechybělo mnoho ke kýzené gólové radosti. Záložník Bohemie však svým dalekonosným pokusem zpoza pokutového území orazítkoval pouze brankovou konstrukci soupeřovi svatyně a s tváří ve dlaních litoval, že svou střelu nedokázal nasměrovat o pár centimetrů níže. Po půlhodině hry přišla pro poděbradský celek nečekaná komplikace, když se domácí útočník po průniku defenzivou Bohemie a následném souboji rameno na rameno s bránícím Součkem poroučel k zemi a sudí Bukvička nepochopitelně ukázal na značku pro pokutový kop. Ten k radosti domácího publika proměnil Procházka a rázem měli k radostnější rozlučce nakročeno hráči Hrubého Jeseníku. Do myslí poděbradských hráčů se pochopitelně mohly začít vkrádat nepříjemné vzpomínky na minulé utkání s Vykání, ke štěstí celku z lázeňského města se však slunného sobotního odpoledne na hřišti pohyboval jistý Kryštof Pikner, který si připsal lví podíl na tom, že ještě do konce prvního dějství nabral vývoj utkání zcela opačný směr. Ve 41. minutě nejprve přesnou přihrávkou před bránu vybídl ke skórování Schulze, který tváří v tvář brankáři Puldovi nezaváhal a vyrovnal. Těsně před poločasovým hvizdem se pak míč nacházel znovu na kopačce středopolaře Bohemie, který svým nadýchaným centrem do pokutového území vybídl tentokrát ke skórování Martínka a ten životní hlavičkou nedal domácímu brankáři ani nejmenší naději zakročit. Obrat poločasového skóre do podoby 1:2 tak byl dokonán.

Ve druhém poločase bylo na mužstvu Hrubého Jeseníku znát, že mu běhavý styl mladé rezervy Bohemie není po chuti a domácím hráčům pomalu, ale jistě začínaly docházet fyzické i psychické síly. Ve 48. minutě byl navíc míč opět poslušně přilepen na kopačce Piknera, který adresoval další přesný pas na Martínka. Poděbradský forvard v očekávání lépe postaveného Rulce míč bystře propustil za sebe, kapitán Bohemie následně bez zbytečného otálení napřáhl a křižnou střelou svou "slabší" levou nohou překonal brankáře Puldu potřetí. Vedle podařeného střeleckého momentu je však nutné znovu vzpomenout i další asistenci Piknera, který tak zkompletoval trio gólových přihrávek třem různým střelcům rezervy Bohemie. Dalším možnostem poděbradského mužstva ke skórování pak v rozhodujících chvílích kladlo odpor především špatné zpracování jeho hráčů, kteří se přecejenom stále nedokázali zcela sžít s náročným terénen. Navzdory své ofenzivní aktivitě si na svůj účet dokázali připsat již pouze jediný úspěšný střelecký počin, když výsledku utkání vetkl jeho konečnou podobu Martínek. Útočník Bohemie se podruhé v utkání, a celkové už po jedenácté v sezoně, prosadil po Uherově vyražené střele, kdy míč dokázal do sítě přehodit přes domácího brankáře. K toužebné dokopné se tak po výsledku 1:4 mohli odebrat o něco spokojenější hráči Bohemie.

Útočník Martínek si navíc gólovými zásahy z tohoto utkání zajistil basu dvanáctistupňového piva od kapitána Rulce, která byla vázána na alespoň desetibrankový příspěvek forvarda za polovinu sezony.

„V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí. Z penalty jsme se dostali do vedení 1:0. Bohužel pak soupeř vyrovnal a přidal další góly do konce poločasu. V úvodu druhé půle hosté trefili třetí gól. Poté už si Poděbrady kvalitní hrou na těžkém terénu ubojovaly vítězství. Lépe se vypořádaly s terénem než my. Vítězství soupeře je zasloužené,“ uznal vedoucí domácích Dalibor Javůrek.

Autoři komentáře: Markéta Stiborová, Petr Stibor

Autor reportu utkání: hrdý majitel basy 12o piva blíže nespecifikované značky

Redakční úprava textu: JM89

Číst 551 krát Naposledy změněno 19. 11. 2019

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800