B mužstvo nakročilo za svým vítězstvím v závěru prvního poločasu

Napsal(a)  Zveřejněno: 05. 05. 2024
B mužstvo nakročilo za svým vítězstvím v závěru prvního poločasu Markéta Stiborová

Loučeň - Po vítězství nad rezervou nymburského Polabanu cestovalo B mužstvo poděbradské Bohemie na půdu posledního celku tabulky s posilněným sebevědomím, ovšem s mementem nedávného střetnutí na půdě předposledních Všejan v živé paměti. Na hřišti nejstaršího českého fotbalového klubu však již poděbradští hráči další lacinou ztrátu nepřipustili.

FK Loučeň 1893 - FK Bohemia Poděbrady B 2:4 (0:2)

Branky: 46. Prisčák, 81. Mareš - 40. Archalous, 42. Barták, 71. a 83. Zumas S.

Loučeň: Sobota - Král, Vrabec, Špalda (34. Ekl), Jadrníček - Cihlář, Pinkas, Prisčák (C), Šulc, Mareš - Kracík (65. Hájek)

FKBP B: Málek - Srb, Buldra, Kubánek P. (79. Poděbradský), Lochman (46. Coufal) - Kupec (46. Vančura), Schulz, Zhang, Vokněr (46. Zumas S.) - Archalous (C), Barták

Domácí však rozhodně nebyli nijak odevzdaným soupeřem a v úvodu utkání měli dokonce herně mírně navrch, z čehož rezultovali také jejich první náznaky gólových příležitostí, ovšem Pinkasův překvapivý pokus z přímého kopu v 5. minutě dokázal vyrazit brankář Málek a po dalším centru do pokutového území pak hlavičce Kracíka pro změnu k úspěchu scházelo několik málo centimetrů, když proskákala těsně kolem pravé tyče brány rezervy Bohemie. Poté však již začali přebírat taktovku nad utkáním poděbradští hráči a svou tradiční kombinací zahájili obléhání šestnáctky soupeře. Defenziva Loučeně si sice počínala pozorně, ale rozhodně ne neprostupně a po deseti minutách hry se tak po odvážném vpádu do pokutového území soupeře ocitl v nadějné příležitosti ke skórování Barták, ovšem svůj obstřel nasměroval jen těsně nad břevno domácí brány a skóre tak otevřít nedokázal. To se o pět minut později nepodařilo ani Schulzovi, jenž se postavil k exekuci přímého kopu a po teči domácí zdi už pomalu zvedal ruce nad hlavu, ovšem brankář Sobota zvládl na změnu dráhy jeho střely zareagovat a s vypětím všech sil ji vytěsnil do bezpečí. A když už se o několik okamžiků později po pěkném průniku podařilo míč do sítě soupeřovi brány dopravit aktivnímu Vokněrovi, byl pro změnu proti zdvižený praporek asistenta na pomezí, avizující těsné ofsajdové postavení záložníka rezervy Bohemie a skóre tak i nadále zůstávalo beze změny. Poté však jakoby poděbradským mladíkům začala docházet invence a do dalších brankových příležitostí se dostávala jen velice obtížně a bez zajímavějšího efektu. Domácí naproti tomu svou hru zjednodušili do podoby dlouhých nákopů, kterým však defenziva rezervy Bohemie dokázala úspěšně čelit a i její brána tak zůstávala víceméně neohrožena. Deset minut před koncem prvního poločasu ovšem nepovedený centr Pinkase do pokutového území nedokázal odvrátit Kupec a Mareš bez zbytečného otálení hledal v předbrankovém prostoru zcela osamoceného Kracíka, před nímž zčistajasna čněla zdánlivě rutinní záležitost, nicméně útočník Loučeně ve vyložené příležitosti překvapivě selhal a míč nasměroval zcela mimo poděbradskou bránu. Tento moment však byl důrazným budíčkem pro hru rezervu Bohemie, která v závěru znovu přidala a dostala domácí pod souvislejší tlak. Z něj mohl ve 38. minutě vytěžit vstřelenou branku Barták, jemuž naservíroval míč po dobré individuální akci zpětnou přihrávkou Lochman, ale skóre prozatím zůstávalo stále bezbrankové, jelikož křižný pokus poděbradského forvarda bránu těsně minul. O dvě minuty později se však domácí dopustili v blízkosti vlastního pokutového území nedovoleného zákroku, po kterém se k zahrání přímého kopu postavil Archalous a na jeho střelu přes vystavěnou zeď byl již i dlouhán Sobota v bráně Loučeně krátký. A ve 42. minutě se pak úspěšný střelec v dresu rezervy Bohemie blýskl rovněž v roli přihrávajícího hráče, když pohotově sklepl míč přesně do náběhu Bartákovi a ten tentokrát již míč bez jakéhokoliv náznaku zaváhání uklidil za Sobotova záda. Rezerva poděbradské Bohemie tak po povedeném závěru úvodního dějství odcházela do kabin s cenným dvoubrankovým náskokem.

Sotva se však diváci mohli po úvodním hvizdu druhé pětačtyřicetiminutovky rozkoukat, už byl rozdíl ve skóre pouze jednobrankový, když Coufalovu přihrávku na Zhanga vystihl Šulc a okamžitě posunul míč na Prisčáka, jenž svou střelu mezi nohama bránícího Kubánka nasměroval do protipohybu brankáře Málka a ten tak již nedokázal zasáhnout. Tento moment zároveň určil ráz následujících minut, kdy poděbradští hráči po tlakem nepříznivého vývoje utkání zcela vypadli ze své dosavadní aktivní role a hra se proměnila v nepříliš pohlednou překopávanou z jedné poloviny hrací plochy na druhou. Z ní nerezultovalo ani příliš střeleckých příležitostí a když už se v 56. minutě po jedné z nepřesností ve hře poděbradského celku dostal ke střele Pinkas, dokázal si strážce hostující svatyně s jeho křižným pokusem zpoza šestnáctky poradit. To však byl z pohledu gólovějších nadějí Loučeně poměrně ojedinělý moment, jelikož další pokusy již dokázala poděbradská obrana úspěšně zablokovat a brankář Málek pak nemusel zasahovat ani po Eklově střele, kterou domácí středopolař po zpětné přihrávce Mareše nasměroval jen vedle brány rezervy Bohemie. Poděbradští hráči pak s přibývajícími minutami a neměnnou podobou skóre opět začali nacházet své ztracené sebevědomí a znovu se snažili odvážněji kombinovat. Odměnou jim byla v 71. minutě třetí vstřelená branka v utkání, když Coufal svůj odvážný výpad z levé strany zakončil přesnou přihrávkou na dalšího ze střídajících hráčů Zumase a ten z hranice šestnáctky napřáhl ke střele, která po takřka ideální trajektorii zapadla přesně do pravého horního růžku domácí brány a znovu uklidnila poděbradský celek. Domácí se sice ani za tohoto stavu stále nevzdávali, ale Eklův pokus po dalším z dlouhých pasů za poděbradskou obranu byl poněkud ukvapený a bránu soupeře minul. A když už se v 81. minutě hráči Loučeně po podobné akci přece jenom dočkali kýžené snížení, když Marešovi hodně ulehčil práci při zakončení špatně načasovaným výběhem brankář Málek, tak hráči rezervy Bohemie již nijak neznervózněli a naopak sami přispěchali s bleskurychlou odpovědí. Už v 83. minutě si totiž Zumas ideálně sklepl do samostatného úniku vysoký míč na polovině soupeře a tváří v tvář brankáři Sobotovi zachoval chladnokrevný klid, který uklidil míč nekompromisně k bližší tyči soupeřovi brány a znovu tak svému týmu vrátil ztracené dvoubrankové vedení. To již rezerva Bohemie dokázala i přes závěrečný tlak domácího celku uhájit, když pokusy Mareše a Ekla poděbradskou bránu minuly, a ta si tak po týdnu připsala další vítězství v poměru 4:2.

„První poločas do čtyřicáté minuty přinesl celkem vyrovnané utkání. My i hosté měli své velké šance, ale ani jeden tým je nedokázal proměnit. Zlom přišel na konci prvního poločasu, kdy Archalous precizně proměnil nařízený přímý volný kop, a v zápětí jsme dostali druhý slepený gól do šatny. Do druhého poločasu jsme si řekli, že nemáme co ztratit a ihned ze začátku druhé půle jsme snížili. Následně se opět hosté ujali vedení o dvě branky krásnou střelou do horního rohu branky ze dvaceti metrů. My jsme nesložili zbraně a po hezké akci jsme opět dokázali snížit na 2:3, bohužel poslední slovo měli opět hosté, kdy z brejku pečetili své vítězství a dali nám čtvrtou branku. Bojovali jsme, ale na mladé mužstvo Poděbrad to bohužel nestačilo,“ popsal gólman Loučeně Jan Sobota.

„Začali jsme vlažně a párkrát pustili domácí do zakončení. Poté se naše hra zvedla a po zbytek prvního poločasu byl míč především v naší moci. Dlouho však bez gólového efektu, skóre se změnilo až dvěma slepenými góly těsně před přestávkou. Hrubě se nám nepovedl návrat na hřiště a soupeř snížil. Poté jsme se dlouho nedokázali srovnat a hra se odehrávala spíše na naší polovině. Naštěstí jsme se dokázali vzchopit a i díky dvěma brankám Zumase utkání dotáhli do vítězného konce,“ oddechl si trenér rezervy Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník