Přetahovanou Bohemie s Kosmonosy rozhodl Marek

Napsal(a)  Zveřejněno: 06. 10. 2019
Přetahovanou Bohemie s Kosmonosy rozhodl Marek Markéta Stiborová

Kosmonosy - Poděbradská Bohemia podruhé v sezoně narazila. Na hřišti Kosmonos sice náskok soupeře dokázala dvakrát dotáhnout, ale na Markův zásah se jí odpověď již nalézt nepodařilo.

SK Kosmonosy - FK Bohemia Poděbrady 4:3 (3:2)

Branky: 23. Fabián, 24. a 78. Marek, 45. Šulc (z PK) - 17. Javorek, 34. Bora, 64. Nepovím

Kosmonosy: Šteiner - Keszeg, Karásek, Žižka (C), Hrdlička - Šulc (89. Strouhal), Žďánský, Maryška, Kubelka (73. Král) - Fabián, Marek (87. Mašek)

FKBP: Václavík - Herčík, Hruška, Sirový (85. Suchánek), Voříšek (80. Pikner) - Bora - Kubánek (46. Hněvsa), Javorek (C), Nepovím - Křelina, Peterka (73. Šusta)

Poděbradský celek však utkání nezačal vůbec špatně a v 7. minutě si připsal první zajímavou gólovou příležitost, kdy se po nedovoleném zákroku na Křelinu postavil k exekuci přímého kopu na dostřel soupeřově bráně Bora. Svůj pokus však záložník Bohemie nedokázal přesněji umístit a Šteiner jej dokázal vyrazit. Domácí prozměnu hrozili především po rychlých akcích po obou krajích hřiště a při následných ostrých pasech do pokutového území si defenziva Bohemie musela počínat více než obezřetně. Právě po jednom z nich, který Hruška zblokoval na rohový kop, si v 11. minutě první zákrok v utkání připsal také brankář Václavík. Centr od rohového praporku sice poděbradští hráči dokázali odvrátit, ale míč se do pokutového území podařilo domácím obratem vrátit a Markem lehce tečovaný míč mířící k tyči přinutil brankáře Bohemie k pohotovému zákroku. Jako první tak šli v utkání do vedení hosté z Poděbrad, když v 17. minutě předvedl při Křelinově střele nejistý zákrok Šteiner, míč pouze vyrazil před sebe k osamocenému Javorkovi a ten jej zkušeně uklidil mimo dosah domácí gólmana. O tři minuty později Křelina po rychlé akci po levé straně prozměnu sklepl míč ke střele Peterkovi, navrátilec do sestavy Bohemie však tentokrát pálil jen vysoko nad bránu soupeře. Bohemie si ale nabyté vedení nehýčkala příliš dlouho. Ve 23. minutě se po Borově ztrátě ve středu hřiště domácím naskytl prostor k rychlému kontru, na dlouhý pas si naběhl Marek a ačkoliv na první pokus vyběhnuvšího Václavíka nedokázal překonat, tak vyražený míč rychle vrátil do pokutového území na volného Fabiána a ten křižnou střelou již nedal Václavíkovi šanci. Ba co hůř pro Bohemii, za několik desítek vteřin se celá situace prakticky opakovala, když tentokrát byla na počátku laciná ztráta Peterky a přesný pas za obranu tentokrát rychlík Marek zužitkoval na první pokus. A to rozhodně nebylo naposledy v utkání, kdy o sobě agilní útočník domácích Kosmonos dal náležitě vědět. Při dalším úniku, kdy jej opět marně naháněl ve stoperské dvojici zaskakující Sirový, ale Václavík dokázal zakončení domácího forvarda zblokovat a nebezpečí pak před vlastní bránou defitivně zažehnal pohotovým odkopem Voříšek. Z nepříznivého vývoje se však poděbradští hráči dokázali oklepat a ve 34. minutě se začínalo opět od nuly. To když si Šteiner připsal již druhý nepřesvědčivý počin v utkání, když jeho nepodařený výkop zachytil na polovině hřiště Bora a z prostoru středového kruhu míč efektně nasměroval až za záda marně se vracejícího domácího brankáře. Zajímavý průběh utkání tak v sychravém počasí nabízel prochladlým přihlížejícím alespoň částečnou možnost k rozehřátí a stejně jako průběžné skóre se víceméně vyrovnalo i dění na hrací ploše. Když už se zdálo, že první pětačtyřicetiminutovka nepozná svého vítěze, přišel ve středu hřiště důrazný souboj Bory s jedním z domácích hráčů, po kterém rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Hráči Kosmonos následně dlouhým pasem přenesli míč na Kubelku, který si to namířil do pokutového území a při zpětné kličce jej podrazil Hruška. Výsledek jednoznačný. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Šulc a střelou do protipohybu Václavíka znovu překlopil vývoj utkání ve prospěch domácího mužstva.

V úvodu druhého dějství mohli domácí své vedení ještě navýšit. V 51. minutě po rychlé akci po pravé straně hledal Šulc svým pasem do pokutového území si nabíhajícího Fabiána a možnost přímého ohrožení poděbradské brány hráčům Kosmonos zhatil až pohotovým výběhem Václavík. O dvě minutě později se brankář Bohemie musel blýsknout znovu, kdy se po centru do pokutového území odrazil míč k volnému Žďánskému a ten pohotově pálil pod horní tyč poděbradské brány. Václavík byl však dostatečně blízko zakončujícímu záložníkovi domácího celku a s jeho přispěním tak míč zamířil pouze do zámezí. Poděbradští hráči si však s přibývajícími minutami dokázali nad svým soupeřem vypracovat mírnou územní převahu a tlačili se do zakončení. Po jedné z vydařených akcí to zpoza pokutového území zkoušel Peterka, ale o ostrou munici jej patrně připravil některý z odbojných mudžáhedínů a podruhé v utkání útočník Bohemie pálil jen vysoko nad soupeřovu bránu. Hráči Bohemie však byli za svou snahu přecejenom odměněni, když se jim v 64. minutě podařilo míč po autovém vhazování na pravé straně rychle přenést až na druhou stranu hřiště na osamoceného Nepovíma a křižná střela poděbradského středopolaře s lehkým přispěním Šteinera zapadla do horního rohu soupeřovi brány. Domácí však mohli okamžitě přispěchat s rychlou odpovědí. Dlouhý výkop Šteinera ještě dokázal Václavík se štěstím uzmout před dotírajícím Fabiánem, ale v 66. minutě při dalším vydařeném centru Šulce, který špičkou své nohy usměrnil směrem k soupeřově bráně Marek, se i brankář Bohemie dostal do role pouhého diváka, kterému nezbylo než s napětím sledovat, kterak se míč prosmýkl těsně kolem právě tyče do zámezí. Na druhé straně hřiště měl možnost k dokonání obratu ve skóre po centru z pravé strany na své hlavě Bora, ale Šteiner tentokrát dokázal na brankové čáře pohotově zakročit. Čtvrté vstřelené branky se tak nakonec jako první dočkali domácí Kosmonosy. Centr z levé strany se sice před bránou Bohemie nepodařilo nikomu zasáhnout a míč mířil do zámezí, Šulc jej však ve skluzu dokázal udržet ještě na hrací ploše a svým zákrokem připravil příležitost trestuhodně osamocenému Markovi. Náhradník v sestavě Kosmonos za distancovaného Böhma měl dostatek času i prostoru k zakončení, uklidil míč mimo dosah brankáře Václavíka a připsal si tak svůj druhý zásah v utkání. Poděbradští hráči se snažili zmobilizovat zbytky sil k dalšímu, v pořadí již třetímu dorovnání průběžného stavu utkání, ale na víc, než Javorkův nedůrazný pokus zpoza pokutového území, se kterým si Šteiner bez větších obtíží poradil, to bohužel nestačilo. V 86. minutě mohl naopak vzdor Bohemie definitivně zlomit Fabián, ke kterému po Hruškově zaváhání překvapivě propadl další Šulcův centr z pravé strany, ale zaskočený útočník Kosmonos z bezprostřední blízkosti míč nasměroval pouze do Václavíkovi náruče. Promarněné příležitosti však domácí střelec s ligovými zkušenostmi nemusel litovat, jelikož Kosmonosy závěrečné snažení svého soupeře bez většího zaváhání přestáli a v na góly bohatém utkání tak zvítězili těsně 4:3.

„Hlavně v defenzívní činnosti to bylo slabší. Ležérní ztráty míčů v kritických prostorech, nedohrávání situací, organizace obranné činnosti. To vše neklapalo podle našich představ,“ komentoval venkovní utkání trenér poděbradské Bohemie Ladislav Bobek. „I proto dostáváme laciné góly a není to první zápas. Bohužel chybí nám větší konkurence v mužstvu,“ dodal zklamaně kouč mužstva z lázeňského města.

Autorka komentáře trenéra: Markéta Stiborová

Ondrášovka krajský přebor - souhrn 9. kola zde.