A mužstvo na úvod přípravy porazilo Semice

Napsal(a)  Zveřejněno: 15. 07. 2018
A mužstvo na úvod přípravy porazilo Semice OFS Nymburk

Semice - Bohemia Poděbrady zahájila přípravu na svou premiérovou sezonu v nejvyšší krajské soutěži a v jejím úvodu změřila síly s jedním z jejích dosavadních účastníků. Co na tom, že Semice vinou sestupu již v nadcházejícím ročníků této soutěže působit nebudou.

SK AFK Sokol Semice - FK Bohemia Poděbrady 1:2 (0:0)

Branky: 69. Nedorost, 82. Kubánek

FKBP: Dobřichovský - Stibor, Voříšek, Hněvsa, Soukup - Hruška - Nedorost, Kubánek, Rulc, Suchánek - Javorek, střídali: Krch, Šusta, Šendera

Na hráčích obou celků se v úvodu utkání viditelně projevila krátká herní pauza a v jejich hře tak bylo možné najít množství nepřesností. S přibývajícími minutami se také pomalu žačala projevovat taktika, se kterou týmy do utkání nastoupili. Hráči Bohemie se snažili více držet míč na svých kopačkách a kombinovat, zatímco domácí spíše spoléhali na rychlé protiútoky. Úvodní čtvrthodina utkání příliš fotbalové radosti nenabídla, poté se však začala obě mužstva osmělovat a s tím začali přicházet i brankové příležitosti. Na straně Bohemie měli dobré příležitosti ke skórování Kubánek, který těžil z podařené kombinační akce, svou střelu však namířil pouze do středu brány, a po standardní situaci Suchánek, jehož hlavičku do sítě doklepl Hněvsa, ten však byl usvědčen z ofsajdového postavení. Na druhé straně poté zazvonila branková konstrukce, když Dobřichovského zachránila spojnice tyče a břevna jeho brány a o chvíli později brankář Bohemie zažehnal další únik domácích v poslední chvíli pohotovým skluzem. Povedenou střelou z voleje se následně prezentoval Soukup, jeho křižný projektil však konečky prstů vytěsnil domácí brankář na roh. Domácí kontrovali slibnou příležitostí z přímého kopu na hranici pokutového území, do osy střely se však postavil jeden z domácích hráčů nastavující zeď a míč tak s jeho přispěním skončil v zámezí. V úplném závěru poločasu se musel dalším dobrým zákrokem blýsknout Dobřichovský, když Koštíř dostal přesný centr do pokutového území, svou střelu však naštěstí pro strážce poděbradské svatyně nedokázal přesněji umístit. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase se již na hráčích obou celků začala projevovat únava způsobená velkým horkem a tempo hry tak mírně opadlo. Ani brankové příležitosti se tak snadno už nerodily, diváci se však onoho koření fotbalu nakonec přecejenom dočkali. A hned první branka stála za to. Nedorost napřáhl ke střele sice z úctyhodné vzdálenosti, míč však zapadl přesně do růžku domácí brány a brankář Semic neměl nárok s nastalou situací cokoliv udělat. Svého spoluhráče se o chvíli později snažil napodobit Šusta, ale jeho střelecký pokus málem přeletěl i síť za domácí svatyní. Deset minut před koncem utkání se skóre utkání pohnulo ve prospěch domácího celku. Hruška si sice v pokutovém území počínal více než obezřetně a míč jednomu z domácích hráčů odebral takřka dozajista čiště, rozhodčí však měl na jeho počínání jiný názor a nařídil pokutový kop. Ten domácí s přehledem zužitkovali. Radost z vyrovnání jim však nevydržela příliš dlouho a prsty v tom měl opět především Jakub Nedorost. Ten se nadechl k úniku domácí defenzivě, který zakončil křižnou střelou. Tu sice zastavila tyč, u odraženého míče byl však jako první Šendera, který zachoval klidnou hlavu a míč ještě nezištně posunul do vyložené střelecké příležitosti Kubánkovi. Závěr utkání po sérii centrů do pokutového území Bohemie a střetů brankáře Krcha s jedním z domácích hráčů, které rozhodčí neposoudil jako nedovolené, vyústil ve vzájemnou potyčku obou inkriminovaných hráčů. Oba byli hlavním arbitrem vykázáni ze hry a závěr utkání tak musel poděbradský celek odehrát v jednočlenném oslabení a s Šenderou v bráně. Ten však žádnou vyloženě zapeklitou situaci řešit nemusel a utkání tak dochytal s čistým štítem. Bohemia Poděbrady si tak na úvod přípravy připsala těsné vítězství v poměru 1:2.