Poděbradské noviny: Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 06. 2018
Poděbradské noviny: Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii Poděbradské noviny

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

 

Na otázku, jak se lze ocitnout na turnaji v téměř 1 500 km vzdáleném městě, odpovídá Ladislav Lylo, trenér a manažer výpravy: „Vertou je partnerským městem Poděbrad, z čehož vzešlo naše účinkování na tomto turnaji. A myslím, že za čtyři roky našich účastí jsme si vydobyli dobré jméno jak výkony kluků na hřišti, tak prezentací Poděbrad na ‚mimo-turnajových‘ akcích.“

Spolupráce obou partnerských měst přinesla již několik setkání francouzských a českých zástupců na recipročních sportovních návštěvách. „Vztahy máme opravdu výjimečné a velmi milá společná večeře pořadatelů s naším realizačním týmem v časově nabitém víkendu je toho důkazem,“ potvrdil tento fakt hlavní trenér Tomáš Zima.

A jak probíhá tak dlouhá cesta autobusem? „Snažíme se klukům cestu co nejvíce zpestřit; třeba zastávkou v Paříži s výstupem na Eiffelovu věž nebo koupáním v oceánu u městečka Pornic. Na zpáteční cestě už ale není na delší zastávky čas, všichni se těší do školy a do práce,“ usmívají se Zima s Lylem.


Napřesrok za vítězstvím

Ale zpět k fotbalu. Na turnaji Europ’foot U15 startovalo 32 týmů z Francie, Portugalska, Švýcarska a České republiky. Celkovým vítězem se stali žáci fotbalové školy Landreau Loroux OSC. Kluci z poděbradské Bohemie odehráli v základní skupině 3 zápasy – s Es Haute Goulaine i ESP St Yves Nantes remizovali (0:0 a 1:1) a s AC Nort Sur Erdre, později celkově 4. týmem turnaje, prohráli 0:3.

Následující den v play-off vyhráli s AS Sud Loire 1:0, poté následovaly dvě těsné prohry 0:1, nejprve s CPB Bréquigny a pak v posledním zápase s Elan Les Sorinieres.

V celkovém hodnocení turnaje vynesly výkony poděbradského mužstva 20. pozici. „Dvacáté místo je velmi dobré. Ale pro mě je mnohem důležitější předvedená hra, a s tou jsem byl nadmíru spokojený. Je třeba také podotknout, že naše mužstvo má věkový průměr 13,5 roku, kluci jsou tedy výrazně mladší než soupeři, a přesto obstáli se ctí. Pokud tenhle kádr udržíme pohromadě, přijedeme sem za dva roky vyhrát!“ podotýká Lylo.

A jak se takový „výlet“ za fotbalem přes půl Evropy financuje? „Pro klub je to velmi těžké, skládají se rodiče, zásadní pomoc poskytuje město Poděbrady a nesmíme zapomenout na nezištnou pomoc Bořka Dočkala, ‚dobrého anděla‘ našich žáků. Moc děkujeme všem, jejichž pomoc umožnila klukům ochutnat mezinárodní fotbal,“ dodávají unisono oba trenéři.

Takže za rok v Nantes? Rozhodně!

Autor: Václav Kratěk

Číst 500 krát

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800