Rezerva zlomila odpor Kostelní Lhoty na přelomu poločasů

Napsal(a)  Zveřejněno: 29. 04. 2019
Rezerva zlomila odpor Kostelní Lhoty na přelomu poločasů Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezervě Bohemie Poděbrady se na jaře doma daří. Po bezbrankové remíze s Hrubým Jeseníkem v prvním utkání druhé poloviny soutěže přišly vítězství nad Rožďalovicemi a Všejany. A na předešlé úspěchy dokázala navázat i v utkání s na jaře ve formě hrající Kostelní Lhotou.

FK Bohemia Poděbrady B - SK Kostelní Lhota 5:1 (3:0)

Branky: 27. Martínek, 42. Uher, 45. Soukup, 47. Šendera, 49. Kubánek - 61. Hovorka

FKBP B: Málek (C) - Bareš (46. Souček), Brtna, Čermák, Stibor - Uher, Soukup, Kubánek (64. Lacina), Archalous (74. Řehák) - Šendera (77. Arežina), Martínek (60. Buldra)

Kostelní Lhota: Mácha - Bláha, Pokorný, Sládek, Kvíz - Telipský, Hovorka (77. Ostřížek), Drobný T. (C), Beránek (74. Drobný M.) - Mácha (61. Mataj), Fink

Úvod utkání však ani zdaleka nenapovídal, že utkání bude pro domácí jednoduchou záležitostí. Poděbradští hráči se sice snažili o tradiční kombinační hru, ale aktivní presink Kostelní Lhoty ji úspěšně narušoval. Domácí se po laciných ztrátách mnohdy uchylovali k nedovoleným zákrokům a museli se tak čelit tradiční slabině defenzivní slabině rezervy Bohemie v podobě bránění standardních situací. Hosté se však k přímému ohrožení poděbradské brány dostali prakticky pouze v jediném případě, ale zakončení Pokorného bránu soupeře zhruba o metr minulo. Hráči Bohemie postupem času zpřesňovali svou kombinaci a díky tomu se také stále častěji dostávali na dostřel brány soupeře. Šenderův střelecký pokus z úhlu však Mácha dokázal vyrazit a poděbradský útočník následně nedokázal do sítě nasměrovat ani podařený Archalousův centr od rohového praporku. Hráči Bohemie nadále přidávali na obrátkách a ve 27. minutě se již střeleckého úspěchu dočkali. Nákop po pravé straně hřiště dokázal těsně před jedním z bránicích hráčů prodloužit směrem k bráně Kostelní Lhoty Šendera a Martínek pohotovým obloučkem následně překonal Máchu. Po faulu na Archalouse na hranici pokutového území měl o chvíli později k dispozici slibnou střeleckou pozici Kubánek, ale svůj přímý kop nasměroval pouze do středu brány, kde si s ním bez problémů poradil Mácha. Poděbradští hráči sice ani poté nepolevovali, ale dvě zajímavé příležitosti na srovnání průběžného stavu utkání měli prozměnu hosté. Nebezpečnou křižnou střelu však dokázal Málek na rohový kop a následně brankáři Bohemie vypomohl při úniku Máchy stoper Brtna, který se dokázal na poslední chvíli vložit do zakončení útočníka Kostelní Lhoty a jeho střelu tak výrazně ztlumit. Vzdor Kostelní Lhoty domácí defenitivně zlomili během sedmi minut čisté hrací doby na přelomu prvního a druhého dějství. Ve 42. minutě to byl nejprve Uher, kterému se nabídla možnost k zakončení uvnitř pokutového území a ač poděbradské středopolař nezakončoval ze zcela ideální pozice, dokázal svou přesnou křižnou ránu odrazem od tyče poslat do sítě. V poslední minutě prvního poločasu se pak domácí dostali k možnosti přečíslení tří hráčů proti dvou obráncům Kostelní Lhoty, Martínek předložil zpětnou přihrávku Soukupovi a ten další parádní střelou překonal Máchu potřetí.

Než přihlížející diváci stihli strávit střelecké úspěchy ze závěru prvního dějství a poločasové občerstvení, už se mohli těšit z dalšího zásahu v síti Kostelní Lhoty. Její defenziva nedokázala ve 47. minutě zachytit náběh Archalouse na pas Kubánka, levý záložník Bohemie následně navedl míč do pokutového území, předložil jej přesnou přihrávkou před bránu Šenderovi a ten nezaváhal. O dvě minuty později se navíc po další rychlém přechodu do útoku ocitl osamocen před brankářem Máchou Kubánek a bez problémů uklidil míč k tyči. Poděbraský celek výrazný náskok viditelně ukolébal a jeho hra postupně ztrácela na důrazu a nasazení. O slovo se tak žačali znovu výraznějším způsobem hlásit také hosté. Dalekonosnou střelu jednoho z hráčů Kostelní Lhoty ještě Málek dokázal vyrazit, ale v 61. minutě defenziva Bohemie nezachytila pas na Finka, který ještě míč přistčil před odkrytou bránu Hovorkovi a ten již nabídnutou příležitostí nepohrdl. Další možnost ke korekci skóre měli poté hosté po rohovém kopu, Málek však dokázal hlavičkový pokus konečky prstů vytěsnit mimo tři tyče poděbradské brány. Tato situace však již byla pro hráče Bohemie zřetelně dostatečným upozorněním, že ofenzivní snahy soupeře není radno brát na lehkou váhu a v defenzivní činnosti si již počínali o poznání odpovědněji. Ani směrem dopředu to domácí nevzdávali a dokázali si připravit několik slibných příležitostí. Dvě slibné příležitosti měl na svých kopačkých Buldra. V prvním případě jej však v samostatném úniku dokázal dostihnout Pokorný a míč mu v rozhodující chvíli odbral. O chvíli později pak útočník Bohemie po dobré kombinační akci pálil svou levou nohou, dobrým zákrokem se však proti této střele zaskvěl Mácha. Oba celky poté dali možnost všem střídajícím hráčům a utkání v poklidu spělo ke svému závěru. Hosté se sice ještě znažili o zmírnění své porážky, a to především při standardních situacích, ani ty jim však kýžený střelecký úspěch přinést nedokázali. A když své slibné útočné akce nedokázali dotáhnout ani hráči domácího celku, skončilo utkání výsledkem 5:1.

„Kostelní Lhota byla jeden z těch tvrdých soupeřů a prvních dvacet minut nás dost zlobila. Ve zbytku prvního poločasu jsme soupeře předčili a na rozdíl od něj proměnili gólové příležitosti. Dostali jsme se do třígólového vedení. Na začátku druhé půle soupeř zaspal začátek a my přidali další dvě rychlé branky. Zbytek zápasu se už dohrával a soupeři se povedlo jen korigovat výsledek na konečných 5:1,“ popsal utkání hráč Bohemie Radek Lacina.

„Dlouho jsme drželi bezbrankový stav, pak domácí proměnili vše, co se dalo. Rázem vedli 5:0. Domácí byli běhavější, rychlejší a byli více na míči. My jsme začali hrát, až za rozhodnutého stavu. Snížili jsme a mohli jsme přidat i další branky. Nevyhovoval nám umělý povrch a Poděbrady si výhru jasně zasloužily,“ uvedl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

Autorka komentářů: Markéta Stiborová