Rezerva v Kostomlatech nezvládla druhý poločas a vysoko prohrála

Napsal(a)  Zveřejněno: 12. 09. 2021
Rezerva v Kostomlatech nezvládla druhý poločas a vysoko prohrála Markéta Stiborová

Kostomlaty nad Labem - Rezerva Bohemie sčítá zraněné a i vinou toho v posledních utkáních tomu herně a výsledkově tápe. V Kostomlatech sice předvedla ve srovnání s předchozím utkáním lepší výkon, ale na bodový zisk si tentokrát musela nechat zajít chuť.

TJ Sokol Kostomlaty nad Labem - FK Bohemia Poděbrady B 4:1 (1:1)

Branky: 24., 77. a 90. Vorlíček (1. z PK), 47. Klepač - 34. Rezek

Kostomlaty: Dvořák T. - Zinek, Novák, Houdek (C), Šnajdr (31. Dvořák P.) - Ševčák, Vorlíček, Zalabák (86. Sakiqi), Janata - Janáček, Klepač

FKBP B: Málek (C) - Čermák (46. Havránek), Zima, Bělohoubek, Buldra (88. Řehák F.) - Zumas (86. Křivský), Schulz, Soukup, Volráb - Rezek, Kaše

Poděbradští hráči se sice v úvodu utkání ujali jednoznačným způsobem iniciativy nad děním na hrací ploše a drželi míč po většinu času na svých kopačkách, ale při své kombinační hře se poměrně složitě vyrovnávali s nezvykle rozměklým trávníkem. Jejich útočné snažení tak v nemalém počtu případů končilo uklouznutím, nepodařeným pasem či centrem do přebrankového prostoru a Dvořák v domácí bráně tak převážně nemusel ani zasahovat. K celkovém obraz dění na kostomlatském trávníku navíc přispěli rovněž sami domácí hráči, kteří od samotného začátku utkání zaujali výrazně defenzivní postavení a o to těžší bylo pro mladíky Bohemie prosadit se proti pozorně bránícímu soupeři k nějakému zásadnějšímu ohrožení domácí svatyně. Přesto si však jednu obrovskou gólovou příležitost připsat přecejenom dokázali, když v 8. minutě Rezek dokonale využil své rychlosti a s lehkostí se v pokutovém území protáhl kolem domácího obránce a rázem se ocitl v ideální pozici pro zakončení. Tam mu však míč odebral Kaše a sám se jal pokusu o zakončení ke vzdálenější tyči domácí brány, ale míč se mu svezl po nártu a nakonec zamířil zcela mimo brankový prostor. Domácí se na dostřel poděbradské bráně dostávali pouze sporadicky a hrozili spíše po ojedinělých centrech do pokutového území, které však ani oni mezi tři tyče vměsnat nedokázali. Ve 24. minutě se však po jednom z dlouhých nákopů domácích z hlouby vlastní poloviny dostal do samostatného úniku Klepač, v pokutovém území jej ze zadu nešikovně srazil Buldra a kopal se pokutový kop. Ten zkušeně proměnil Vorlíček a poslal domácí Kostomlaty do překvapivého vedení. Na inkasovanou branku však poděbradští hráči dokázali poměrně brzy zareagovat a o deset minut později se začínalo takzvaně opět od nuly. To když si míč k centru z pravé strany přichystal Volráb a naprosto přesně nalezl nabíhajícího Rezka, jenž hlavou míč neomylně nasměroval do sítě. Za další minutu se zajímavé dění přesunulo opět na polovinu rezervy Bohemie, kde při snaze o rozehrávku chyboval Schulz a za jeho skluz hlavní arbitr domácím přisoudil výhodu přímého kopu. S ním však Vorlíček naložil velmi tristním způsobem a jeho slabý pokus do středu brány poděbradskému brankáři příliš starostí nenadělal. Poděbradští hráči byli i nadále aktivnějším celkem, ale při snaze o ohrožení soupeřovi brány si ve své mladické nerozvážnosti často počínali poměrně ukvapeně a sami se tak připravovali o nadějnější možnost zakončení. Příkladem budiž pokus Zumase v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu, kdy namísto dalšího postupu směrem do pokutového území záložník rezervy Bohemie volil možnost zakončení, se kterým si však Dvořák bez větších obtíží poradil. V prvním dějství se tak již přihlížející diváci další branky nedočkali.

I do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté z Poděbrad, ale z úvodního nadějného postupu Volrába podél brankové čáry nakonec výraznější ohrožení soupeřovi brány nerezultovalo. Ve 47. minutě naopak přišel při snaze o samostatný únik na polovině soupeře poměrně lacino o míč Zumas, ten domácí znovu rychle přenesli dlouhým nákopem na Klepače a kostomlatský útočník předvedl mladíkům rezervy Bohemie ukázkový klid v zakončení. Míč si nejprve zasekl před bránícím Zimou, následně se podobným způsobem zbavil i dobíhajícího Bělohoubka a poté již poslal míč neomylně k bližší tyči poděbradské brány. Domácí nedlouho poté mohli udeřit i potřetí, když po rohovém kopu z kopačky Janáčka hlavičkoval Houdek, ale jeho zakončení rozezvučelo pouze břevno soupeřovi brány a rezerva Bohemie tak byla od další inkasované branky prozatím uchráněna. Ofenzivní snažení poděbradských hráčů působilo ve druhé půli již výrazněji unavenějším dojmem a nadějnějších možností k vyrovnání tak bylo poměrně poskrovnu. Nebezpečnější gólové parametry snesl snad pouze pokus Soukupa po hodině hry, kdy se středopolař Bohemie opřel těsně za linií pokutového území do poskakujícího míče, ale směrem na bránu jej odmítl propustit stoper Dvořák, který střelu vyhlavičkoval vysoko nad domácí bránu. Další uklidnění pro domácí pak přišlo v 77. minutě, když poděbradská defenziva nedokázala po standardní situaci soupeře odklidit míč do bezpečnější vzdálenosti a ten po nastalém závaru doputoval až k Vorlíčkovi, který bez zbytečného otálení napřáhl ke střele a poděbradský brankář se za jeho projektilem směřujícím k levé tyči natahoval marně. S vědomím dvoubrankového manka už to byla v podání poděbradských mladíků spíše křeč, kterou jen v krátkém sledu podtrhly další nepodařené dalokonosné střelecké pokusy v podání Bělohoubka a Volrába, které domácí bránu takřka shodně minuly o několik metrů. S ubývajícím časem tak bylo zřejmé, že všechny body protentokrát zůstanou domácímu celku a ten nakonec v poslední minutě utkání ještě zvýraznil své konečné vítězství, když se po Janáčkově centru od rohového praporku opřel na hranici pokutového území do míče z voleje Vorlíček a parádní bombou zkompletoval jak svůj hattrick, tak zároveň uzavřel i střelecký účet celého utkání.

„Předvedli jsme nejlepší výkon po covidové pauze. Už v prvním poločase jsme si vytvořili šance. Gól dal z penalty Vorlíček po faulu na Klepače, který šel sám na bránu. Soupeř vyrovnal po pohledné akci ještě před poločasem. Druhý poločas už byl v naší režii. Nejdřív Klepač po samostatné akci navýšil naše skóre a pak už řádil Vorlíček. Dvěma krásnými góly zpečetil svůj hattrick. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon a našim fanouškům za velkou podporu,“ řekl k zápasu kostomlatský Tomáš Novák.

„Utkání se mi pochopitelně nehodnotí lehce. Snaha se našim hráčům upřít nedala. Především v prvním poločase jsme byli poměrně aktivní, ale soupeř nás jednoduše porazil svou zkušeností. Na první gól domácích z pokutového kopu jsme dokázali nalézt odpověď. Když se po přesném centru Volrába prosadil hlavou Rezek, poločas tak skončil nerozhodně. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit s vůlí zvítězit, ale namísto toho přišel brzký inkasovaný gól po rychlém protiútoku a opět jsme v utkání tahali za kratší konec. Sice jsme pak měli optickou převahu, ale bránu soupeře jsme skoro neohrozili. Domácí nás naopak trestali po standardních situacích, když po jedné z nich jsme nebyli důrazní. Při odkopu míče a zpoza vápna Kostomlaty zvýšily na 3:1. A v poslední minutě se pak tentýž hráč prosadil parádním volejem po rohovém kopu. Prohra je však pro nás hodně krutá,“ popsal gólman Poděbrad Jakub Málek.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová