Rezerva uštědřila Předhradí kanára

Napsal(a)  Zveřejněno: 05. 10. 2020
Rezerva uštědřila Předhradí kanára Vladimír Malinovský

Předhradí - Napočtvrté to konečně vyšlo. Rezerva poděbradské Bohemie poprvé v sezoně bodovala také na půdě soupeře a Předhradí to hned odneslo pořádným přídělem.

TJ Předhradí - FK Bohemia Poděbrady B 0:6 (0:2)

Branky: 25. Buldra, 29. Archalous, 56. Schulz, 75. Martínek, 78. Havránek, 88. Bělohoubek

Předhradí: Kimmel - Svoboda, Hart (74. Souček), Trumpus, Řehák - Matějka O. (79. Matějka M.), Mathé, Salava (46. Korenc), Dobiáš - Malý (C), Horák (85. Hrabal)

FKBP B: Málek - Čermák, Brtna, Hruška, Souček (46. Bareš) - Buldra (46. Martínek), Soukup (83. Zima), Rulc (C), Schulz (76. Havránek) - Archalous (54. Bělohoubek), Rezek

Úvod utkání však ani zdaleka nenapovídal, že poděbradský celek čeká přesvědčivé vítězství. Domácí hráči rezervě Bohemie nedarovali ani centimetr prostoru a rozehrávku soupeře aktivně napadali již od jejího samotného zárodku. Hostujícímu celku tak chvíli trvalo, než se s pro něj trochu nezvyklou situací dokázal popasovat a v úvodních minutách si tak mnoho zajímavého vypracovat nedovedl, ale totéž lze víceméně konstatovat i o ofenzivních snahách domácího Předhradí. Postupem času však poděbradští hráči zlepšeným pohybem začali získávat pevnější půdu pod nohama, ale trpělivou kombinací se proti kompaktnímu bloku soupeře prosazovali jen stěží a ve větší míře si tak začali vypomáhat pasy do náběhů za obranu. Po nich si také vypracovali první příležitosti ke vstřelení branky, ale Rezek tváří v tvář Kimmelovi selhal a Buldra prozměnu svou zbržděnou akci promarnil nepřesnou kličkou vracejícímu se obránci. Skóre se tak zatím neměnilo a do souboje o úvodní gól utkání se tak mohli hlasitě přihlásit také domácí. Po několika nedotažených náznacích ofenzivých výpadů přišlo první ohrožení poděbradské brány tak trochu z nenadání, po dlouhém nákopu Salavy z prostoru středového kruhu, při kterém lehce podklouzl brankář Málek a měl tak co dělat, aby míč směřující do sítě poposunul nad horní tyč své brány. Ještě nadější příležitost si Předhradí připsalo hned při následujícím rohovém kopu, kdy míč nikým netečován propadl ke zcela osamocenému hráči domácího celku, který byl však nenadálou příležitostí před odkrytou bránou patrně zaskočen a své zakončení nedokázal vměsnat do prostoru vymezeného třemi tyčemi. A do třetice domácí neuspěli ani po střeleckém pokusu Trumpuse, který dostal přemíru prostoru k zakončení zpoza pokutového území a Málek jeho razantní projektil dokázal pouze vyrazit. Odražený míč však jako první uzmuli hráči rezervy Bohemie a sami tak naopak mohli opět vyrazit na zteč brány soupeře. A to se jim s kýženým gólovým vyústěním také ve 25. minutě konečně podařilo, když si na pas za obranu naběhl Buldra a nekompromisním způsobem poprvé pokořil domácího brankáře. Vedení poděbradského celku mohl záhy navýšit Rezek, kterému po dalším z pasů za obranu situaci výrazně usnadnil špatně načasovaným výběhem brankář Kimmel, ale útočník rezervy Bohemie k překvapení většiny přítomných nasměroval svůj obstřel jen těsně vedle odkryté brány soupeře. Promarněné příležitosti však hosté nemuseli litovat příliš dlouho, jelikož ve 29. minutě doslova namazala obrana Předhradí míč do běhu Archalousovi a ten jej v souboji jeden na jednoho uklidil mimo dosah domácího brankáře. Poděbradští hráči pak sice pokračovali v aktivním výkonu, ale další své příležitosti už patřičným způsobem zúročit nedokázali. Ve třetí velké příležitosti selhal jinak aktivní Rezek, kterého před bránou soupeře hledal po průniku podél brankové čáry svou zpětnou přihrávkou Archalous, ale míč kopačky poděbradského útočníka zamířil jen vedle levé tyče domácí brány. V závěru první pětačtyřicetiminutovky opět přiložili pod kotel hráči Předhradí a tlačili se za kýženou korekcí skóre. Několikrát také bylo před Málkovou bránou pořádně horko, ale všechny střelecké pokusy soupeře po nastalých závarech dokázala poděbradská defenziva s vypětím všech sil zblokovat a nakonec tak své dvoubrankové vedení uhájila.

Rezerva Bohemie s vědomím rizik "Csaplárovi pasti" hodlala ve druhém dějství co nejdříve přidat další gólový zásah, ale svou ofenzivní aktivitou spíše rozpoutala poměrně hektickou část utkání, ve které míč putoval rychle z jedné strany hřiště na druhou. Více možností k zakončení si sice dokázali vypracovat poděbradští hráči, ale ani domácí nezůstávali bez náznaků šancí. Směrem do ofenzivy byl aktivní především kapitán Předhradí Malý, ale při jeho pokusech byl povětšinou proti praporek asistenta na pomezí avizující ofsajdové postavení domácího útočníka a na bezprostřední ohrožení poděbradské brány tak vůbec nedošlo. V 56. minutě vnesl další vítanou porci klidu do řad rezervy Bohemie Schulz, který uklidil míč do odkryté brány po nezištné přihrávce Rezka a posunul tak průběžné skóre na stav 0:3. To mohl poté ještě dvakrát navýšit rychlý Martínek, který se svým dobrým pohybem dostal do dvou samostatných úniků vstříc brankáři Kimmelovi. Poprvé poděbradský forvard domácího brankáře také obelstil podařenou kličkou, ale v rozhodující chvíli před odkrytou bránou podklouzl a míč tak namísto do sítě doputoval pouze do zamezí. O chvíli později pak, patrně s vědomím předchozího nezdaru, útočník rezervy Bohemie volil přímé zakončení, ale míč nasměroval pouze do nohou strážce domácí svatyně a prozatím tak nepotvrdil kvality nejlepšího střelce mužstva. Ani domácí se však nevzdávali a postupně si vypracovali několik slibných příležitostí ke skórování. Po rohovém kopu však Horák hlavičkoval pouze nad břevno soupeřovi brány a o chvíli později po obdobné situaci míč směřující na poděbradskou bránu zbrzdil Málek a nebezpečí definitivně zažehnal u tyče stojící Rulc. Přesněji domácí poté nenaložili ani s pokusem po poměrně nadějné přihrávce za obranu, které opět poděbradský brankář vyrazil a do zámezí poskakující míč uklidil pohotově se navrátivší Bareš. Pro úplnost pak lze zmínit ještě střelecký pokus Trumpuse z přímého kopu, který však bez větších starostí brankář Málek ukryl do své náruče a uhájil tak nulu na kontě obdržených branek svého týmu. Více ze hry však jinak i nadále měli hráči poděbradské juniorky a v 75. minutě si po jednom z mnohých vydařených ofenzivních úniků znovu míč připravili až do zakončení před odkrytou bránou, kdy míč tentokrát do vyložené pozice Martínkovi naservíroval Soukup a poděbradský útočník na třetí pokus již v utkání nezaváhal. O tři minuty později si navíc míč na polovině hřiště převzal střídající Havránek, bleskurychle pronikl po pravé straně hřiště až do pokutového území a jeho následná křižná střela zapadla neomylně ke vzdálenější tyči. Domácí pak měli ještě jednu stoprocentní příležitost k dosažení alespoň čestného úspěchu v utkání, ale ten jim jednoduše nebyl souzen, když domácí hráč z malého vápna minul zcela odkrytou bránu soupeře. Hráči Předhradí se sympaticky nevzdávali ani v závěrečných minutách s vědomím rozhodnutého stavu, ale defenziva rezervy Bohemie již další ohrožení své brány nehodlala připustit. Dvě minuty před koncem utkání naopak poděbradští hráči sami ještě jednou gólově udeřili, když Havránek nalezl další přesnou přihrávkou do předbrankového prostoru zcela osamoceného Bělohoubka a ten tak jako šestý střelec utkání ustanovil konečnou podobu jeho skóre.

„Soupeř nás nachytal na švestkách. V prvních deseti minutách jsme měli šance, ale neproměnili jsme tutovky. Pak nás hosté přehráli, my jsme měli hlavy dole. Stále sbíráme zkušenosti jako nováček s okresním přeborem a často platíme nováčkovskou daň,“ uvedl Jaroslav Horák z domácího tábora.

„Zasloužená výhra. Soupeř byl nebezpečný hlavně z centrů do našeho vápna, ale i s trochou štěstí jsme to vzadu uhráli na nulu. Máme sice ještě co zlepšovat, ale naše hra jde s každým zápasem nahoru,“ byl spokojený trenér rezervy poděbradské Bohemie František Soukup.

Autoři komentářů k utkání: Vladimír Malinovský, Markéta Stiborová