Rezerva své šance na úspěch promrhala především v prvním poločase

Napsal(a)  Zveřejněno: 23. 08. 2020
Rezerva své šance na úspěch promrhala především v prvním poločase Markéta Stiborová

Třebestovice - Rezervě poděbradské Bohemie nezbývá nic jiného, než na první mistrovské utkání nové sezóny co nejdříve zapomenout. Porážkou v poměru 4:1 a svým výkonem bohužel dokonale napodobila své představení z generálky s Kouřimí.

TJ Sokol Třebestovice - FK Bohemia Poděbrady B 4:1 (1:1)

Branky: 44. Vopařil, 59. Kurka J., 70. Kurka L., 74. Nebal (z PK) - 9. Volráb

Třebestovice: Buchta - Pejzl, Čapek (C), Kůrka, Vavric (10. Sekera) (84. Koubek) - Vopařil, Nedbal (89. Liskai), Lugmayer (84. Černý), Hubáček - Šimůnek (46. Kurka L.), Kurka J.

FKBP B: Málek (C) - Čermák, Brtna, Zima, Souček F. (46. Bělohoubek) - Buldra (76. Souček O.), Havránek, Záhora, Schulz - Rezek, Volráb (59. Zumas)

 

První poločas, a to především jeho samotný úvod, ale patřil jednoznačně poděbradským mladíkům. Ti herně dominovali a dokázali defenzivě soupeře nejednou řádně zamotat hlavy. Po pěti minutách hry také z jejich snažení rezultovala první vyložená gólová příležitost, když se Volráb ocitl zcela osamocen před domácí bránou. Při svém zakončení však zaváhal a střelu tak nakonec dokázal jeden z domácích hráčů skluzem zblokovat mimo prostor vymezený třemi tyčemi. To v 9. minutě již poděbradský útočník prokázal o poznání výraznější chladnokrevnost v zakončení, když jej do samostatného úniku vyslal přesným pasem za obranu Havránek a po kličce brankáři Buchtovi mu již scházelo pouze trefit odkrytou bránu. Hru rezervy Bohemie opět ze středu hřiště dirigoval aktivní Záhora a právě on si připsal dva zajímavé střelecké pokusy z hranice pokutového území. Nejprve to zkoušel svou levou nohou, ale míč se pouze prosmýkl kolem pravého horního růžku domácí brány. Při druhém pokusu o pár minut později pak jeho přízemní střela již rozezvučela tyč Buchtovi svatyně, ale ani tentokrát se na průběžném skóre nic neměnilo. Další z plejády ofenzivních akcí poděbradského celku pak zůstaly po hříchu nezakončené či špatně řešené a naděje domácího mužstva na bodový zisk tak i nadále zůstávaly při životě. Ty navíc začaly získávat stále reálnější obrysy, když hráči Třebestovic dokázali čas od času úspěšnějším způsobem vystrčit růžky také směrem do útoku. Při svých snáhách těžili především z přesných pasů za obranu v podání zkušeného Nedbala. Ten dvakrát v krátkém sledu po sobě vyslal do úniku Lugmayera, který však na poděbradského brankáře ani v jedné ze svých příležitostí vyzrát nedokázal. To z pohledu rezervy Bohemie to začínalo být s přibývajícími minutami stále monotónnější, což domácí defenzivě usnadňovalo práci a Buchta tak musel řešit snad jen občasné nepřesné pasy ze stran hřiště mířící neomylně do jeho náruče. Poděbradští hráči museli promárněného tlaku z úvodu utkání hořce litovat v úplném závěru prvního dějství. Po nezvládnutém autovém vhazování si počínali u levé postranní čáry nedovoleným způsobem, čímž domácím naservírovali možnost standardní situace. Tu Nedbal rychle rozehrál, na což hráči Bohemie reagovali laxním způsobem a následnou střílenou přihrávku u bližší tyče nasměroval do sítě Vopařil. První pětačtyřicetiminutovka tak skončila nerozhodným výsledkem, jenž byl však jednoznačně lichotivější vizitkou pro domácí mužstvo.

I v úvodních minutách druhého dějství drželi poděbradští hráči míč častěji na svých kopačkách, ale spíše jen navázali na svůj výkon ze závěru toho prvního, než aby dokázali opět výraznějším zůsobem defenzivě soupeře zatopit. Výjimkou bylo několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti, jako například v podání Havránka, se kterými si však Buchta dokázal bez větších obtíží poradit. To při křižné střele Schulze se už domácí brankář musel činit o poznání více, ale nakonec i tentokrát dokázal míč vyškrábnout do bezpečí. V 59. minutě pak zmar juniorky Bohemie doznal ještě jasnějších kontur, když se Lugmayer prosadil do dalšího ze svých úniků a namísto zakončení ještě hledal před odkrytou bránou nabíhajícího Kurku. Ten ve skluzu dokázal míč nasměrovat do sítě a domácí tak šli poprvé v utkání do vedení. Poděbradští hráči jen těžko hledali morální i fyzické síly k tomu, aby na nepříznivý vývoj ještě dokázali adekvátním způsobem zareagovat. Namísto toho začali v defenzivní činnosti kupit nepřesnosti a chyby, ze kterých domácí dokázali vytěžit další příležitosti k navýšení svého vedení. Nadějná příležitost k němu se nabízela z přímého kopu ze samotné hranice pokutového území Nedbalovi, svým pokusem ale zasáhl pouze vedle zdi stojícího Brtnu a přímé ohrožení poděbradské brány se tak nekonalo. V 70. minutě se však již hráči Třebestovic ze svého třetí střeleckého úspěchu v utkání mohli radovat, když si na další z dlouhých pasů za obranu naběhl Kurka a lobem překonal vyběhnuvšího Málka. Definivně pak o osudu utkání domácí rozhodli o čtyři minuty později, když se po kontaktu Čermáka s jedním z hráčů Třebestovic v pokutovém území rozhodl sudí Klíma nařídit pokutový kop a Nedbal úspěšně korunoval svůj podařený výkon v tomto utkání. Ve závěrečné čtvrthodině již celek Třebestovic poměrně zkušeně držel míč na svých kopačkách a svému soupeři toho příliš nedovoloval. S ojedinělým střeleckými pokusy poděbradských hráčů si Buchta dokázal bez problémů poradit a i s jeho přispěním tak domácí mohli slavit vítězství s poměrně přesvědčivým skóre 4:1.

„Vyhrál šťastnější tým, my jsme asi více chtěli, kluci jeli na krev. V prvním poločase na nás soupeř vlétl a dal branku, my jsme vyrovnali těsně před poločasem a to nás uklidnilo. Druhá půle byla vyrovnaná, druhý gól jsme přidali z brejku a po třetí brance bylo rozhodnuto,“ radoval se domácí trenér Zdeněk Mecera.

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Rychle jsme vstřelili úvodní gól, ale i přes naši výraznou převahu jsme další nepřidali, naopak jsme ve 44. minutě dostali hloupý gól do šatny. Ve druhém poločase naše hra již nebyla dobrá. Soupeř se zatáhl a čekal na naši chybu. My jsme se přes zhuštěnou obranu nebyli schopni prosadit, na rozdíl od soupeře, který ze dvou rychlých protiútoků a jedné podivné penalty rozhodl o svém vítězství,“ komentoval utkání trenér poděbradské rezervy František Soukup.

Autoři komentářů trenérů: Vladimír Malinovský, Markéta Stiborová

Číst 846 krát Naposledy změněno 25. 08. 2020

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800