Rezerva smetla Opočnici devíti góly

Napsal(a)  Zveřejněno: 27. 05. 2019
Rezerva smetla Opočnici devíti góly Vladimír Malinovský

Poděbrady - V minulém kole předvedla rezerva poděbradské Bohemie v souboji s celkem ze samotného dna střelecky impotentní výkon a připsala si ostudnou porážku 0:1. Na tento výsledek však dala alespoň částečně zapomenout hned v dalším kole, kdy naopak proti Opočnici zaznamenala nejvyšší vítězství v sezoně.

FK Bohemia Poděbrady B - SK Sokol Opočnice 9:1 (4:1)

Branky: 2. a 45. Nedorost, 17. Archalous, 42., 50. a 90. Martínek, 56. Rulc (z PK), 81. Peklák, 88. Soukup - 10. Kravchuk

FKBP B: Málek (C) - Stibor, Brtna, Erben, Souček (63. Najmon) - Šusta (46. Buldra), Soukup, Rulc, Archalous - Nedorost (46. Peklák), Martínek

Opočnice: Košvanec - Šrůt, Rychlík P., Svoboda, Bradna  - Pivný (46. Dej), Sixta, Jambor, Potůček J. (C) - Kravchuk, Strejček

Poděbradský celek před utkáním sčítal jednu absenci za druhou a musel tak mimořádně významněji sáhnout po doplnění z řad užšího kádru A mužstva. To se také od úvodních vteřin utkání projevovalo v trvalé herní dominanci domácího mužstva, která navíc už po necelých dvou minutách přinesla kýžené ovoce v podobě první vstřelené branky, když si míč po narážečce s Martínkem navedl do pokutového území Nedorost a křižnou střelou jej poslal nechytatelně k tyči. Poděbradští hráči poté promrhali několik slibných příležitostí k navýšení svého vedení a sami byli naopak v 10. minutě potrestání za svůj nedůraz při bránění standardní situace soupeře. Hosté se rohový kop rozhodli rozehrát na hráče, jehož náběh nepokryl právě dosavadní jediný úspěšný střelec utkání, následný centr do pokutového území nalezl trestuhodně osamoceného Kravchuka a ten míč bez problémů uklidil do odkryté brány. Domácí se však dílčím neúspěchem nenechali znervóznit a pokračovali v trpělivé kombinaci. A zcela po zásluze si už v 17. minutě vzali své vedení nazpět, když po rychlé kombinaci Martínek našel svou přesnou přihrávkou za obranu Archalouse a ten navzdory zakončení svou slabší nohou míč uklidil přesně k bližší tyči Košvancovi brány. Poté se však výkon poděbradského celku mírně přizpůsobil vlažnému tempu hry soupeře a s počtem zbytečných chyb předváděná hra ztratila na atraktivitě. Hosté v této fázi utkání dokázali domácí defenzivu nejednou nepříjemně zaměstnat dlouhými nákopy a centry do pokutového území. A právě po jednom z centrů ze strany hřiště hlavičkoval v pokutovém území zcela osamocený Jambor, ale svému pokusu nedokázal udělit potřebnou razanci a brankář Bohemie tak míč bez problému lapil. O chvíli později to z rohu pokutového území zkoušel prozměnu Strejček, ani on však nedokázal poskakující míč přesněji umístit a Málek tak znovu bez větších problémů zakročil. Navzdory těmto náznakům gólových příležitostí v podání celku z Opočnice však měli i nadále blíže ke změně skóre utkání domácí hráči. Své ofenzivní výpady však dlouho nedokázali úspěšněji dotáhnout, jako v případě hned několika pasů Archalouse do předbrankového prostoru, které většinou dokázala defenziva soupeře odvrátit a když už míč přecejenom nalezl správného adresáta, tak situace končily nepřesným zakončením z převážně složitých pozic. Blízko k dalšímu střeleckému úspěchu byl Nedorost, který si po uvolnění míč k bráně soupeře naváděl znovu z pravé strany, v rozhodující chvíli si jej však příliš předkopl a Košvanec dokázal včas zakročit. Když už se pomalu začínalo zdát, že se o osudu utkání bude definitvním způsobem rozhodovat až ve druhém poločase, přišly v krátkém sledu po sobě dva střelecké úspěchy domácího celku, které naděje Opočnice na důležitý bodový zisk v boji o záchranu v soutěži dostaly de facto do roviny pouhých teorií. O třetí střelecký úspěch Bohemie se ve 42. minutě zasloužilo znovu duo Martínek-Archalous, oba hráči si tentokrát své role oproti situaci při druhé brance takřka do puntíku vyměnili a Martínek po Archalousově přihrávce nasadil Košvancovi úspěšnou kličku. A svědomí nejen opočnického brankáře pak v poslední minutě prvního dějství těžkým způsobem zatížil Nedorost, když jeho přízemní střela zpoza pokutového území zapadla přesně k tyči soupeřovi brány.

Rezerva Bohemie vstoupila veleúspěšně i do druhého poločasu a už v 50. minutě svítil na ukazatali skóre průběžný výsledek 5:1. Archalous podnikl další úspěšný únik po levé straně hřiště, rychle si navedl míč do pokutového území a před odkrytou bránou přesně nalezll volného Martínka, kterému stačilo pouze správně nastavit svou nohu. Od úvodních minut druhé půle se aktivním způsobem prezentovali oba střídající hráči v dresu Bohemie a právě Buldra byl v 56. minutě při pokusu o průnik pokutovým územím zastaven nedovoleným zákrokem, po kterém rozhodčímu Kubečkovi nezbylo nic jiného, než ve prospěch domácího celku nařídit pokutový kop. K jeho exekuci se postavil nezkušenější hráč sestavy Bohemie Rulc a bez známek nervozity zvýšil na 6:1. A právě Rulc měl blízko i k sedmému střeleckému úspěchu domácího celku, když se po dalším faulu na Buldru ujal tentokrát exekuce přímého kopu, jeho pokus však tentokrát s lehkým příspěním jednoho z hráčů ve zdi skončil na tyči. A pouze tyč rozezvučel zkušený středopolař Bohemie o několik minut později i svou vydařenou střelou zpoza pokutového území, za níž se Košvanec pouze ohlédl a po šťastném odrazu si mohl opět zhluboka oddechnout. Domácí celek s luxusním náskokem v zádech v poklidu kombinoval a připisoval si další a daší gólové příležitosti, ty však Buldra, Peklák, Martínek a i další proměnit prozatím nedokázali. Hosté si v dalším průběhu vypracovali dvě příležitosti k alespoň dílčí úpravě skóre a obě shodně po rohových kopech. Sixta však nejprve v dobré pozici hlavičkoval těsně nad břevno a o chvíli později těsně pravé tyče poděbradské brány. Skóre se tak ve druhém poločase měnilo pouze jedním směrem. V 81. minutě přidal po přesném pasu Rulce a následné kličce Košvancovi sedmou branku Bohemie Peklák. Dvě minuty před koncem základní hrací doby pak k dalekonosné střele napřáhl Soukup a ač jeho stříla mířila přesně do středu brány, tak brankáři Opočnice překvapivě proklouzla do sítě. A definitivní tečku za utkáním pak učinil stylově dovršením hattricku Martínek, který se po Najmonově přesné přihrávce ocitl zcela osamocen před brankářem Košvancem a s ledovým klidem uklidil míč k tyči. Rezerva poděbradské Bohemie tak výsledkem 9:1 překonala svůj dosavadní nejlepší výsledek sezony z prvního kola proti Hrubému Jeseníku (0:7) a snad se i pozitivně naladila na příští utkání proti aktuálně třetímu celku tabulky z Kostomlat nad Labem.

„Chtěl bych poděkovat, že nás doplnili tři dorostenci, co už měli zápas v nohách. Díky patří i třem klukům z áčka, že nám šli pomoct. Nás bylo totiž jen osm. Jinak to byl pohodový zápas s plnou řadou našich gólových šancí. Nemuselo to zůstat jen u devíti gólů. Soupeř byl hodně slabý, asi je zaslouženě tam, kde je,“ uvedl hráč Bohemie Roman Brtna.

„Prohráli jsme 9:1. Bohužel musím říci, že zaslouženě a to hlavně našim přístupem k utkání. Nepovedl se nám start, už v první minutě jsme dostali gól. Následně jsme měli světlý okamžik, kdy jsme po hezké kombinaci vyrovnali na 1:1. Tento stav dlouho nevydržel, dostali jsme na 2:1 a od té doby si soupeř dělal, co chtěl. Vůbec jsme k tomu utkání nepřistoupili zodpovědně a můžeme být ještě rádi, že jsme nedostali gólů víc. Takhle se bohužel o šanci o udržení nehraje,“ uznal opočnický hráč Martin Svoboda.

Autorka komentářů: Markéta Stiborová