Rezerva na Loučeni tahala za kratší konec provazu

Napsal(a)  Zveřejněno: 22. 09. 2019
Rezerva na Loučeni tahala za kratší konec provazu Markéta Stiborová

Loučeň - B mužstvo poděbradské Bohemie odjíždělo na půdu nejstaršího fotbalového klubu v zemi naladěno těsným vítězstvím nad Kovanicemi. Pro utkání s nováčkem soutěže se však muselo vyrovnat s řadou absencí a na ostříleného soupeře nakonec nestačilo.

FK Loučeň 1893 - FK Bohemia Poděbrady B 5:1 (4:0)

Branky: 7. a 37. Štěpánek, 11. Kern, 30. a 89. Holánek - 74. Rezek

ČK: 47. Charvát

Loučeň: Bednář - Bašus, Holler, Poulíček, Špalda - Holub, Priščák (46. Sutter), Kern (46. Löbl), Mareš - Holánek, Štěpánek (C)

FKBP B: Málek - Pikner, Bareš, Čermák, Souček F. - Buldra (56. Havránek), Soukup, Rulc (C), Řehák (46. Bělohoubek) - Charvát, Rezek (87. Souček O.)

Domácí měli od samotného začátku utkání jednoznačně ve svých rukou a proti váhavě si počínajícím hráčům Bohemie si záhy začali připisovat první brankové příležitosti. V první z nich sice ještě selhal Holánek, který si naběhl na dlouhý pas za obranu a unikl bránícímu Piknerovi, ale své zakončení nasměroval pouze nad břevno soupeřovi brány. Neproměněné příležitosti však domácí nemuseli litovat dlouho. V 7. minutě totiž vyrobil hrubku v rozehrávce brankář Málek, když lehkovážně otřel svou laxní přihrávku o napadajícího protihráče a domácí se rázem hnali do přečíslení proti poděbradské defenzivě. To hráči Loučeně vyřešili přihrávkou kopírující hranici pokutového území na kapitána Štěpánka a ten bez zbytečného váhání míč uklidil přesně do horního růžku brány Bohemie. O čtyři minuty později byl rozdíl ve skóre již dvoubrankový, když domácí po rychlém průniku po pravé straně hřiště vyslali přesnou přihrávku za obranu na nabíhajícího Kerna, kterého prozměnu neúspěšně naháněl Bareš. Ani středopolař Loučeně v nabídnuté příležitosti zbytečně neváhal a míč uklidil bezpečně k tyči. Poděbradští hráči kupili v rozehrávce chybu za chybou a domácí tak mohli podnikat další a další ofenzivní akce. Třetí zásah mohli přidat po přímém kopu, který poděbradský brankář dokázal neobratně vyrazit pouze před sebe, své zaváhání však zvládl napravit a dorážku hráče Loučeně se štěstím zblokoval do zámezí. Bednář na druhé straně v bráně Loučeně zůstával po většinu času bez práce a pouze sporadicky se musel vypořádat s více či méně nepřesnými pasy poděbradských hráčů. Zato defenziva Bohemie se měla i nadále co otáčet a přestože se jí řadu útočných výpadů soupeře podařilo s vypětím všech sil přestát, tak ve 30. minutě již třetímu inkasovanému gólu v její síti zabránit nedokázala. To když se podruhé v utkání ve vyložené příležitosti před poděbradskou bránou ocitl Holánek a tentokrát již svou střelu nekompromisně nasměroval pod horní tyč. Po chybě Součka se pak v další vyložené šanci ocitl Kern, ale z bezprostřední blízkosti podruhé Málka překonat nedokázal. Čtvrtou branku tak domácí přidali až ve 37. minutě utkání, kdy byl v pokutovém území v souboji s bránícím Barešem důraznější kapitán domácího celku, od svého strážce následně ještě dostal dostatek prostoru k zakončení a Málek se za jeho střelou k bližší tyči natahoval marně. Štěpánek do konce prvního poločasu mohl dokonce zkompletovat ceněný čistý hattrick, ale nakonec si na tento počin musel nechat zajít chuť. Směr jeho zakončení po přesné zpětné přihrávce totiž vystihl brankář Málek a nadvakrát míč zpacifikoval. Rezerva poděbradské Bohemie však i přesto po katastrofálním výkonu v úvodní pětačtyřicetiminutovce prohrávala s domácím celkem vysokým rozdílem v poměru 4:0.

Jen stěží si však poděbradský celek mohl představovat horší vstup do druhého poločasu, než který přinesl po několika desítkách vteřin hry frustrovaný zákrok Charváta a jeho vyloučení po jeho druhém žlutém napomenutí v utkání. Rezerva Bohemie se však s vědomím početní nevýhody a zcela reálnou hrozbou ještě výraznějšího debaklu začala prezentovat o poznání zodpovědnějším defenzivním výkonem a i s přispěním vlažnějšího výkonu domácích se tak skóre dlouhé minuty neměnilo. Hráči Loučeně si sice dokázali další střelecké příležitosti připravit, ale jejich zakončení byla povětšinou nedůrazná, nebo nepřesná. A když už se jim přecejenom podařilo míč za Málkova záda propašovat, vypomohl poděbradskému gólmanovi pohotovým zákrokem na brankové čáře skluzující Souček. I směrem dopředu to bylo od hráčů Bohemie ve druhé půli o něco vydařenější představení, i když přímého ohrožení Bednářovi brány se dlouho ne a ne dočkat. Nejblíže mu byl z přímého kopu kapitán Rulc, ale jeho dalekonosná střela nakonec mířili několik decimetrů nad břevno domácí svatyně. V 74. minutě se ale poděbradskému celku podařilo domácí defenzivu překonat přesným pasem a Rezek si tváří v tvář brankáři Loučeně počínal mazácky, když míč svou křižnou střelou uklidil přesně k tyči. Na čestný úspěch Bohemie mohl obratem zareagovat Holánek, který prozměnu postupoval osamocen v úniku proti brankáři Málkovi, ten však vystihl směr jeho nepříliš dobře umístěného zakončení a nohou jej zblokoval. Ačkoliv poděbradský celek v závěrečných minutách působil již notně vyčerpaným dojmem, zdálo se, že se mu druhý poločas podaří přestát bez obdržené branky. Proti tomuto alespoň dílčímu úspěchu se však nakonec postavil Holánek. První zakončení po přihrávce z levé strany hřiště sice ještě domácí forvard nedokázal z bezprostřední blízkosti uklidit do poděbradské brány. V 89. minutě však dostal ještě jednu možnost střeleckého reparátu a tentokrát již po zpětné přihrávce Mareše míč úspěšně uklidil za Málkova záda. Rezerva poděbradské Bohemie tak při konečném skóre 5:1 neslavně vyrovnala dosud nejvyšší porážku letošní sezony s Jíkví.

„Neodehráli jsme dobrý zápas. Vypadalo to, že vůbec nechceme hrát, nedokázali jsme si nahrát balon. Bohužel už po prvním poločase bylo skóre 4:0 pro domácí tým. Pak jsme ve druhé minutě druhé půle obdrželi červenou kartu, a zápas jsme dohrávali v deseti. Několika zákroky nás podržel gólman Málek před ještě vyšším rozdílem,“ řekl přihlížející fanoušek Bohemie.

Autoři komentáře: Markéta Stiborová, Petr Stibor