Rezerva si s Přerovem připsala druhé domácí vítězství

Napsal(a)  Zveřejněno: 14. 09. 2020
Rezerva si s Přerovem připsala druhé domácí vítězství Vladimír Malinovský

Poděbrady - Jako na houpačce. Tak si zatím musejí připadat hráči a příznivci rezervy poděbradské Bohemie, kdy tristní výsledky na hřištích soupeřů střídají prozatím přesvědčivé výsledky na domácí půdě. A utkání s Přerovem v tomto ohledu nebylo výjimkou.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Přerov nad Labem 4:1 (2:1)

Branky: 25. a 78. Martínek, 45. Brtna (z PK), 68. Soukup - 20. Veselý

ČK: 85. Šenkýř

FKBP B: Málek (C) - Voříšek (67. Bělohoubek), Brtna, Suchánek (84. Zima), Souček (46. Čermák) - Buldra (75. Havránek), Soukup, Martínek, Schulz - Archalous, Rezek

Přerov n/L: Valenta (C) - Kadeřávek, Prokeš, Cabrnoch (65. Bokšay), Hallík - Forejt, Plíšek (46. Milaniak), Vodička, Veselý - Kratochvíl, Šenkýř

Poděbradský celek mohl pro utkání počítat s podporou několika hráčů kádru A mužstva, které vzhledem ke karanténním opatřením ve vlašimském klubu disponovalo volným víkendem. I tak se však základní sestava rezervy Bohemie dávala dohromady poměrně složitě a na jejím herním projevu to v úvodu utkání bylo znát. První desetiminutovka tak výraznou měrou patřila hostům, kteří měli v jejím průběhu k dispozici hned několik rohových kopů a dalších standardních situací. Právě ze vzduchu dokázali hráči Přerova v předchozích vzájemných střetnutích vždy poděbradskému celku přichystat pořádně horké chvíle a nejednou jej také gólově potrestat. I tentokrát míče po jejich centrech nepříjemně křižovaly domácí pokutové území, ale defenzivní řady rezervy Bohemie jakékoliv bezprostřední ohrožení prozatím nehodlali připustit a dokázali míče uklízet do bezpečí. S přibývajícími minutami pak přecejenom začalo domácím svítat na lepší časy i v jejich ofenzivním snažení, když se díky zpřesnění své kombinace začali dostávat nejen na dostřel soupeřově bráně, ale rovnou také do vyložených brankových příležitostí. Ve 12. minutě tomu tak bylo poprvé po přesné přihrávce z kopačky Martínka na za obranu si naběhnuvšího Rezka, který však tváří v tvář brankáři Valentovi neuspěl a o mnoho úspěšněji si pak při snaze o pohotovou dorážku nevedl ani Martínek, jehož pokus z ostrého úhlu vykopl jeden z obránců Přerova. Za další dvě minuty pak přerovské defenzivě po Brtnově pasu pláchl prozměnu Martínek, ani on však v osobním souboji s Valentou nezachoval potřebný klid a svým obstřelem těsně minul i svatyni soupeře. A bez výraznějšího úspěchu se pak s přímým kopem v těsné blízkosti pokutového území soupeře, který byl nařízen po nedovoleném zákroku na Martínka, nedokázal popasovat ani Voříšek, když svůj slabý pokus nasměroval jen nad bránu soupeře. Ani hosté však směrem do ofenzivy nehodlali takzvaně vyklidit pole a v pokutovém území Bohemie bylo po jejich dlouhých nákopech čas od času nepříjemné dusno. Nakonec jim však k jejich úvodnímu střeleckému počinu výraznějším způsobem přispěla až první větší chyba poděbradské obrany, když po přetaženém centru vracel jeden z hráčů Přerova míč do předbrankového prostoru a po zaskřípání v komunikaci domácí defenzivy dokázal Suchánka předskočit Veselý. Přerovský středopolař uklidil pohotově míč ke vzdálenější tyči a rezerva Bohemie tak rázem musela proti neoblíbenému soupeři dotahovat gólovou ztrátu. Domácí však na nepříznivý vývoj dokázali poměrně záhy zareagovat. To když ve 25. minutě našlápl po zisku míče k dalšímu podařenému úniku Martínek a ačkoliv ani tentokrát nedokázal brankáře soupeře napoprvé překonat, tak se rychle chopil odraženého míče, zkušeně si jej navedl do ideální střelecké pozice a svým druhým pokusem již nepřipustil další pochybnosti o svých střeleckých kvalitách. Vstřelená branka však jakoby domácí ukolébala a ti tak v dalších minutách nedokázali navázat na svůj již poměrně aktivní výkon. Centrum dění se tak výraznějším způsobem přesunulo do prostoru mezi oběma pokutovými územími a blíže ke gólovému úspěchu tak měli po dalších standardních situacích spíše hosté. V pokutovém území rezervy Bohemie se činil především vytáhlý Kadeřávek, ale své hlavičkové pokusy nedokázal úspěšněji vměsnat mezi tři tyče Málkovi brány a skóre se tak neměnilo. Když už se začínalo zdát, že první poločas nerozhodným výsledkem také skončí, tak se domácí odhodlali ještě k jednomu ze svých rychlých úniků. Za defenzivní val soupeře si to tentokrát namířil Rezek a útočník rezervy Bohemie následně ještě v pokutovém území adresoval svou nezištnou přihrávku na ideálně postaveného Martínka. Jeho kličku brankář Valenta nedokázal vystihnout a hrozící nebezpečí hasil jen za cenu podražení unikajícího soupeře. Po něm nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop a s ním si se skušeností sobě vlastní poradil Brtna, který tak stanovil konečnou podobu poločasového výsledku v poměru 2:1.

Ve druhém dějství již domácí vcelku zkušeně drželi míč na svých kopačkách a soupeře pouštěli k náznakům nebezpečnějších šancí pouze sporadicky. Hosté se i nadále spoléhali především na centry do pokutového území, ale ty stále výraznější měrou postrádali potřebnou přesnost a defenziva rezerva Bohemie tak až na několik zblokovaných střeleckých pokusů nemusela čelit výraznější hrozbě. Ani z pohledu domácích to však směrem do ofenzivy dlouho nevypadalo na nějaké výraznější gólové žně a několika nedotaženým útokům po stranách hřiště navzdory tak utkání až v překvapivém poklidu rychle připisovalo jednu minutu za druhou. Zřejmě definitivní jistotu pak domácímu celku přinesla 68. minuta utkání, kdy Martínek uvolnil dalším ze svých přesných pasů Rezka, který opět zbytečně nevymýšlel a svou přihrávkou pohotově vybídl k zakončení z hranice pokutového území dobíhajícího Soukupa. Ten svůj střelecký pokus levou nohou zakroutil neomylně ke vzdálenější tyči, Valenta se za letícím míčem pouze ohlédl a rozdíl ve skóre tak byl znenadání dvougólový. Hráčům Přerova s přibývajícími minutami viditelně docházely fyzické síly a proti vytrvale důrazně hrajícími domácím se prosazovali stále obtížněji. Sami přerovští hráči se navíc namísto samotné hře stále částěji věnovali diskuzím s hlavním arbitrem utkání o způsobu posuzování jednotlivých zákroků, což ještě více rozptylovalo jejich koncentraci a hrálo do karet poděbradskému celku. Jeho vedení navíc ještě v 78. minutě navýšil Martínek, kterého v předbrankovém prostoru neomylně nalezl střídající Havránek a útočník Bohemie, alternující v tomto utkání na postu středního záložníka, svým zakončením k pravé tyči soupeřovi brány jen korunoval svůj poměrně produktivní výkon v tomto utkání. V 85. minutě pak frusturace hráčů Přerova vygradovala v další intenzivnější diskuzi mezi rozhodčím Bydlákem a Šenkýřem, který během několika málo vteřin za své slovní projevy na adresu arbitra inkasoval dvě žluté karty a poroučel se předčasně pod sprchy. To už však bylo spíše nepodstatnou tečkou za celým utkáním, ve kterém domácí rezerva Bohemie dokázala uhájit domácí neporazitelnost a částečně tak znovu odčinit prachbídný dojem z předchozí porážky.

„I přes ne úplně přesvědčivý začátek jsme tentokrát odehráli dobré utkání. Po obdrženém gólu jsme ještě do poločasu odpověděli dvěma zásahy a ve druhém poločase jsme přidali ještě dvě pojistky. Zasloužená výhra,“ lebedil si kouč rezervy poděbradské Bohemie František Soukup.

„Dvacet minut to byl vyrovnaný zápas, my jsme dali první branku. Domácí ale rychle srovnali. V poslední minutě první půle jsme měli velkou šanci, tu jsme nedali a z protiútoku daly Poděbrady druhý gól, kdy náš gólman fauloval a domácí proměnili penaltu. Ve druhé půli nás mladí hráči Poděbrad uběhali. Na konci jsme ještě dostali zbytečnou červenou kartu,“ uvedl k utkání vedoucí přerovského mužstva Tomáš Cabrnoch.

Autoři komentářů k utkání: Vladimír Malinovský, Markéta Stiborová