Rezerva Bohemie se se sezónou rozloučila pěti brankami v sokolečské síti

Napsal(a)  Zveřejněno: 16. 06. 2024
Rezerva Bohemie se se sezónou rozloučila pěti brankami v sokolečské síti Markéta Stiborová

Sokoleč - Závěrečná kola okresního přeboru alespoň dílčím způsobem napravila dojem rezervy poděbradské Bohemie z uplynulé sezóny. Po mistrovském Křinci totiž dokázala zvítězit i nad rezervou Sokolče a díky tříbodovému zisku tak svého posledního soupeře nakonec vystřídala na konečné sedmé příčce soutěžní tabulky.

SK Sokoleč B - FK Bohemia Poděbrady B 2:5 (1:4)

Branky: 44. Bártík, 70. Nágl - 4. a 9. Křivský, 15. a 30. Havránek, 61. Řehák

Sokoleč B: Jirák - Tomek, Křivský (20. Král), Půlpán (C) - Bártík, Škvor, Buldra, Dymeš, Nágl - Čáp, Šmejkal

FKBP B: Fiška - Řehák (C), Čermák (46. Paďour), Zima, Kupec (57. Roskovec) - Zumas (57. Kobliha), Barták (46. Pavlík), Havránek, Vokněr (57. Vančura) - Archalous, Křivský

Poděbradští hráči utkání opanovali i díky podařenému úvodu, kdy během prvních patnácti minut svému soupeři nasázeli hned tři branky a nakročili tak do rozhodujícího trháku. Hned v 5. minutě to byl nejprve Křivský, který při rozehrávce soupeře předskočil svého jmenovce v sokolečském dresu a razantní střelou procedil míč za Jirákova záda. Z druhé konfrontace nejlepšího střelce juniorky Bohemie s domácím brankářem pak sice v 8. minutě vyšel úspěšněji strážce sokolečské svatyně, když vyrazil Křivského střelu z otočky po Kupcově přesné přihrávce, ale ten si spravil náladu hned při následném rohovém kopu, když jej zcela osamoceného nalezl Havránkův centr od rohového praporku a pro poděbradského kanonýra již nebyl v nabídnuté pozici problém míč uklidit do sítě. A v 15. minutě pak podařený úsek utkání podtrhl ještě dlouhý pas Zimy, na který těsně nedosáhl bránící Křivský a Havránek svůj samostatný únik zakončil přesnou střelou k levé tyči soupeřovi brány. Tříbrankový náskok hráče rezervy Bohemie viditelně uspokojil a v dalších minutách tak již příval další gólových příležitosti lázeňský celek nezaznamenával, ovšem nakonec ještě jednou udeřit dokázal. V závěru úvodní třicetiminutovky sice nejprve střelou zpoza vápna neuspěl Kupec, ale následnou rozehrávku soupeře od domácí brány vystihl Havránek a za jeho střelou k pravé tyči se Jirák natahoval marně. Hostům se sice nedala upřít snaha o zaznamenání alespoň čestného úspěchu, jenž by zároveň mohl ještě poděbradské mladíky znervóznět, ale dlouhé minuty si prakticky nedokázali vypracovat jakoukoliv nadějnější gólovou příležitost. Až v samotném závěru úvodního dějství se nakonec přece jenom dočkali. Ve 43. minutě sice nejprve museli čelit přímému kopu Havránka po nedovoleném zákroku na Vokněra, s jehož přízemní střelou si však dokázal poradit pozorný Jirák. O minutu později ovšem po levé straně poděbradské obraně pláchl Nágl, který rychle posunul míč do pokutového území Čápovi a po jeho přihrávce úspěšně uklidil svou střelu do sítě i s přispěním pravé tyče Fiškovi brány Bártík.

Gól do šatny však rezervu Bohemie psychicky výrazněji nenalomil a ačkoliv se domácí aktivně snažili svému soupeři ve skóre ještě více přiblížit, tak své pokusy nedokázali efektivněji zužitkovat. V 55. minutě totiž Král zpoza vápna pálil jen vysoko nad soupeřovu bránu a následně po rohovém kopu Šmejkala neuspěl ani Tomek, když jeho hlavičkový pokus na brankové čáře vykopl střídající Paďour. I poděbradští hráči však co se týká ofenzivy zůstávali při chuti a v 57. minutě mohli potrestat další z nepřesností v domácí rozehrávce, ovšem Pavlíkovu pohotovou střelu zpoza šestnáctky dokázal Jirák vyrazit. O čtyři minuty později pak Vančurovu přihrávku za obranu nevyužil ani Křivský, jehož pokus o kličku strážce domácí svatyně vystihl, ovšem o několik vteřin později sokolečská obrana nedokázala ani za cenu nedovoleného zákroku na Pavlíka zastavit další útočnou akci rezervy Bohemie, jelikož si Křivský okamžitě převzal odražený míč do své správy a nezištnou přihrávkou připravil pozici ke skórování netradičnímu střelci Řehákovi. Domácí poté sice ještě dokázali skóre jednou zkorigovat, když poděbradská defenziva pasivně reagovala jak na dlouhý pas adresovaný na pravou stranu Šmejkalovi, tak i jeho následnou přihrávku do předbrankového prostoru na osamoceného Čápa, jenž ještě posunul míč do gólové pozice lépe postavenému Náglovi, ovšem na více se již rezervě Sokolče sil nedostávalo. Byli tak naopak hráči rezervy Bohemie, kdo připisoval, ale někdy až trestuhodně zahazoval další příležitosti ke skórování. V 73. minutě tak chytrý oblouček Křivského za obranu nezužitkoval Řehák, jenž pálil pouze slabě do středu soupeřovi brány do připravených Jirákových rukavic a o osm minut později pas samostatný únik neproměnil ani sám Křivský, který střelou do tyče odmítl uzavřít ceněný hattrick. V 83. minutě se pak chytrým lobem snažil uklidit odražený míč do soupeřovi sítě Vančura, ovšem Jirák dokázal s vypětím všech sil jeho pokus zlikvidovat a o několik vteřin později po Pavlíkově úniku po levé straně a jeho následné přihrávce přesněji nezacílil ani po druhém gólu dychtící Řehák. Závěrečná desetiminutovka se již všeobecně nesla ve znamení nepřesných střeleckých pokusů, když v 84. minutě pálil razantní střelou mimo prostor vymezený třemi tyčemi také Tomek a o tři minuty později pak těsně nad soupeřovou bránou skončil rovněž dalekonosný pokus Havránka. V úplném závěru pak ještě domácí nedokázali zužitkovat únik Buldry, jenž snadno obešel bránícího Roskovce, ale jeho následnou zpětnou přihrávkou Tomek napálil opět jen vysoko nad bránu rezervy Bohemie. A když následně po dlouhém pasu za obranu a Řehákově obhození domácího brankáře předskočil v souboji o míč Křivského důrazný Bártík, bylo definitivně rozhodnuto, že do té doby aktuální skóre v poměru 2:5 se stane zároveň i konečným.

„Poslední kolo nám nabízí derby jak se patří. Chtěli jsme se na Poděbrady vytáhnout a vrátit jim podzimní porážku. Ale bohužel jsem zaspali začátek zápasu, kdy jsme za patnáct minut prohrávali 0:3. Podařilo se nám ještě dvakrát korigovat výsledek, ale bohužel kvalita soupeře byla nad naše síly," řekl po utkání útočník Sokolče Jiří Čáp.

„Po třiceti minutách bylo prakticky po zápase. Vedli jsme o čtyři branky a utkání se víceméně dohrávalo. Přestože bylo k vidění několik zajímavých okamžiků, už to byl spíše pouťák bez většího nasazení a pohybu. Celkové umístění v tabulce není naší prioritou, pro nás je důležité začlenění mladých hráčů do dospělého fotbalu," uvedl na konci sezony trenér Poděbrad Michal Poděbradský.

Autorka komentářů k utkání: Markéta Stiborová/Nymburský deník