B mužstvo ve Velkém Oseku do kolen nesrazila ani dvoubranková ztráta

Napsal(a)  Zveřejněno: 18. 08. 2018
B mužstvo ve Velkém Oseku do kolen nesrazila ani dvoubranková ztráta michal-harley.rajce.idnes.cz

Velký Osek - Rezerva Bohemie Poděbrady zavítala v rámci jednoho z posledních předsezónních přípravných utkání na půdu Velkého Oseku a proti ambicióznímu domácímu celku muselo hledat odpověď na nepříznívý vývoj utkání.

FK Viktorie Velký Osek - FK Bohemia Poděbrady B 2:4 (2:1)

Branky: 33. a 37. Lambert - 43. a 90. Záhora, 52. Lacina, 73. Archalous

FKBP: Málek - Souček, Ghanem, Čermák, Bek - Charvát, Tomek, Jína, Lylo - Archalous, Arežina. Střídali: Záhora, Poděbradský, Bělík, Bareš, Buldra, Lacina

V základní sestavě B mužstva Bohemie dostali prostor především mladí hráči a ačkoliv v prvním poločase po herní stránce za svým zkušenějším soupeřem nezaostávali, byla v kličových momentech znát jejich určitá taktická nevyzrálost. Při útočných snahách Bohemie chyběl poděbradským hráčům pověstný klid a rozvaha v blízkosti pokutového území a často tak ofenzivní akce vyznívaly do ztracena. Skutečně gólové parametry tak mělo pouze několik z nich. Charvátův samostatný nájezd však skončil nepříliš razantním zakončením jeho slabší pravou nohou, se kterým si brankář domácí Viktorie dokázal poradit a do dráhy Archalousovi podařené střely se zase postavil jeden z domácích obránců a vychýlil ji na rohový kop. Domácí na druhé straně chytře využívali zaváhání poděbradských defenzivních a záložních řad, po kterých podnikali rychlé výpady do nekonsolidované obrany Bohemie, dlouho však bez úspěchu a přímého ohrožení soupeřovi brány. Když se jim však ve 33. minutě podařilo vyslat na bránu Bohemie první střelu, která by snesla přísnější parametry, znamenalo to hned první branku utkání. Domácí byli důraznější v souboji uvnitř pokutového území a na konci následného přečíslení stál zakončující Lambert, který bránkáře Bohemie potupil střelou mezi nohy. Za další čtyři minuty navíc tentýž hráč přidal i druhou branku, když tentokrát zůstat trestuhodně nebráněn při standardní akci a střelou z voleje míč napálil přímo pod břevno Málkovi brány. Rezerva Bohemie však ještě před vypršením času určeného pro první dějství dokázala dílčím způsobem zareagovat. Záhora dostal přesnou přihrávku za obranu a při samostatném nájezdu si počínal bez známek nervozity. Stav po prvním poločase tak byl 2:1.

Do druhého poločasu Bohemie sestavu prostřídala, na hrací plochu se dostali zkušenější hráči poděbradského celku a větší zkušenost na hrací ploše brzy nesla své ovoce. Archalous si v pokutovém území poradil s několika hráči soupeře, z ostrého úhlu volil chytře namísto střely přihrávku, kterou našel úplně volného Lacinu a ten se z vyložené pozice snad ani mýlit nemohl. Domácí mohli odpovědět z přímého kopu, který v těsné blízkosti pokutového území zahrával jeden z bývalých hráčů Bohemie v sestavě Velkého Oseku Mihovský, jeho razantní střelu ale Málek vyboxoval do bezpečí. Domácí poté zahrozili ještě několikrát, ale poděbradská defenziva obětavými zákroky Málkovi často ušetřila práci a když už si míč přecejenom proklestil cestu k bráně Bohemie, tak skončil v rukavicích poděbradského brankáře. S přibývajícími minutami si ale daleko více prostoru pro ofenzivní snahy uzurpovali hráči Bohemie. Nejprve Charvát a o několik minut později Buldra se ocitli v podobné pozici, jako Archalous při druhé brance Bohemie, na rozdíl od něj však z ostrého úhlu volili přímé zakončení na bránu, které dokonání obratu skóre neznamenalo. Postarat se tak o něj musel až samotný Archalous, který si počínal ve srovnání s obránci Viktorie hbitěji a křižnou střelou poslal svůj tým poprvé v utkání do vedení. V závěřečně čtvrthodince mohlo ještě několikrát udeřit na obou stranách hřiště. Mihovský ale v samostatném nájezdu Málka nepřehodil a o pár minut později dokázal brankář Bohemie napravit i svou chybu v rozehrávce, když následnou střelu dokázal v pádu vykopnout špičkou kopačky. Namísto vyrovnání tak příhlížející diváci viděli v úplném závěru utkání čtvrtou branku Bohemie, o kterou se postaral agilní Záhora. Ten vyzval v souboji jeden na jednoho obránce Viktorie k parádnímu tanečku, po kterém se domácímu borci musela pořádně zatočit hlava a ani domácí brankář nedokázal úspěšné tažení poděbradského středopolaře za svým druhým střeleckým úspěchem v utkání zažehnat. B mužstvo Bohemie Poděbrady tak po parádním obratu ve druhém poločase zvítězilo v přátelském utkání poměrem 4:2.