B mužstvo splnilo roli favorita a deklasovalo Běrunice

Napsal(a)  Zveřejněno: 11. 06. 2018
B mužstvo splnilo roli favorita a deklasovalo Běrunice Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva Bohemie Poděbrady si po dvou utkáních, do kterých nastupovala v roli papírově slabšího celku, znovu vyzkoušela roli jednoznačného favorita. A proti beznadějně posledním Běrunicím svou roli bez zaváhání zvládla, díky čemuž se před posledním kolem znovu posunula na pátou příčku tabulky.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Běrunice 7:0 (3:0)

Branky: 25., 45. a 49. Archalous, 34. Záhora, 64. Kupec, 82. Lacina, 85. Brtna

FKBP B: Málek – Souček F. (55. Zdražil), Poděbradský, Řehák (62. Batelka), Bělohoubek – Papoušek (46. Kupec), Brtna, Lacina, Havránek – Archalous (58. Tomek), Záhora (54. Souček O.)

Běrunice: Janouch – Jirout, Brzák, Čížek, Podněcký – Majer, Černý, Mašinda, Sarnecki – Vaňura, Chrastný

Od úvodních minut utkání bylo zřejmé, že nejvážnějším soupeřem poděbradským hráčům si mohou být snad pouze oni sami. Úvodní dvacetiminutovka byla z pohledu domácího celku plná chyb a nepřesných přihrávek a tak až na pár vyjímek hráči Bohemie ani nemohli pomýšlet na střelecký úspěch. Nejblíže mu byl Lacina, který postupoval do otevřené defenzivy Běrunic, ale své zakončení namířil vysoko nad Janouchovu bránu. Situaci hráčům Bohemie následně usnadnilo odstoupení zraněného Mašindy, na které Běrunice při absenci náhradníků nemohli jakkoliv reagovat. Netrvalo dlouho a domácí početní převahu dokázali zužitkovat. Záhora se v pokutovém území dokázal zbavit svých strážců a předložil míč do předbrankového prostroru Archalousovi, který se ve vyložené příležitosti nemýlil. Za dalších devět minut se střeleckého úspěchu dočkal také sám Záhora, který dokázal po Brtnově střele nejrychleji zareagovat na odraz míče od tyče Janouchovi brány a uklidil jej do sítě. Hosté se do blízkosti brány Bohemie dostávali pouze sporadicky a mírný rozruch v pokutovém území dokázali vytvořit pouze při standardních situacích, k přímému ohrožení však žádná z nich nevedla. Do kabin se nakonec šlo za stavu 3:0 ve prospěch domácího celku, když svou druhou branku v utkání zaznamenal v posledních vteřinách prvního poločasu Archalous.

Úspěšný střelec ze závěru prvního poločasu dokázal na svůj úspěch navázat i v úvodu toho druhého, když znovu využil dostatku prostoru v pokutovém území a míč dovedl až do brány. Hattrick tak byl rázem na světě. Prakticky nezvratitelný stav utkání umožnil domácím prostřídat, čehož naplno využili už do 62. minuty utkání. A právě nově příchozí hráči byli hlavními protagonisty další úspěšné ofenzivní akce, při které Tomek nalezl přesnou přihrávkou před bránu Kupce a ten z bezprostřední blízkosti dokázal vsítit svou premiérovou branku v dresu rezervy Bohemie. Domácí měli i nadále jednoznačnou převahu, o další navýšení skóre se však připravovali sami nepřesnými přihrávkami ve finální či předfinální fázi svých útočných akcí. Nakonec však dokázali svůj střelecký účet ještě dvakrát navýšit, když se přesnými střelami zpoza pokutového území v krátkém sledu prosadili oba zkušení středopolaři Lacina s Brtnou. Skóre utkání se tak zastavilo na výsledku 7:0, což znamenalo nejvyšší vítězství rezervy Bohemie Poděbrady v letošní sezoně.

„Přijel k nám slabý soupeř, my jsme mohli dát víc gólů, ale nějaké šance jsme neproměnili. Zase za nás nastoupili dorostenci, jsou šikovní, takže jsem spokojený,“ usmíval se Richard Calda, trenér rezervy poděbradské Bohemie.

„Dokud jsme hráli v jedenácti, tak to ještě šlo. Pak jsme ale dostali gól, Mašinda musel ze hřiště, udělali jsme tři chyby a dostali jsme tři branky. Pak už to byla jen otázka skóre. Zase jsme dohrávali v deseti,“ kroutil nevěřícně hlavou běrunický kapitán Ondřej Vaňura.

Autor komentářů trenérů: Vladimír Malinovský