B mužstvo si v další přípravě jednoznačným způsobem poradilo s Kouřimí

Napsal(a)  Zveřejněno: 08. 08. 2021
B mužstvo si v další přípravě jednoznačným způsobem poradilo s Kouřimí Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie se po jednozápasové odmlce vrátila k osvědčené gólové normě na jedno utkání, když tentokrát šestigólový příděl v přípravném utkání odneslo mužstvo Kouřimi.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Kouřim 6:0 (3:0)

Branky: 10. Soukup, 12. Martínek, 17. Kaše, 61. Zumas, 79. Volráb, 90. Bělohoubek

FKBP B: Málek (C) - Schulz, Řehák M., Bělohoubek, Buldra - Martínek, Soukup, Záhora, Archalous - Kaše, Rezek. Střídali: Souček O., Řehák F., Tomáš, Volráb, Zumas

Poděbradský celek od samého úvodu jasně převzal taktovku nad utkáním a jal se sympatického ofenzivního snažení. To sice v úvodní desetiminutovce nevyústilo v zajímavější možnost ohrožení soupeřovi brány, ale s jejím závěrem bylo rázem všemu jinak. To když se v 10. minutě rozhodl pro trochu překvapivé zakončení z ostrého úhlu Rezek a Havránkem vyražený míč uklidil pohotově hlavou za záda kouřimského brankáře Soukup. O dvě minuty později si navíc na milimetrově přesný pas z kopačky Archalouse naběhl Martínek, bezchybným zpracováním ještě vylepšil svou pozici pro zakončení a Havránek se opět snažil marně. A povedený úsek utkání pak z pohledu domácího celku završil Kaše, který si naběhl na přesný pas tentokrát v podání Buldry, tváří v tvář brankáři soupeře zachoval naprostro chladnou hlavu a lehkým lobem poslal míč do sítě. Hosté se jen ztěží vzmáhali na jakoukoliv odpověď a na dlouhou dobu jejich jedinou brankovou příležitostí tak zůstala možnost po nedůrazně odvráceném rohovém kopu, ale zakončení hráče Kouřimi bylo poměrně nepřesné a poděbradskou bránu minulo. Jinak byla defenziva rezervy Bohemie precizní a soupři toho mnoho nedovolila, když především včasnými návraty dokázala eliminovat většinu nadějněji vyhlížejících akcí Kouřimi. Směrem do ofenzivy to však z pohledu poděbradského celku začalo být v dalších minutách poměrně hektické, s množstvím nepřesným předfinálních přihrávek a minimem zakončení. Reálně tak domácí mohli pomýšlet na rozšíření svého gólového konta snad pouze jednou, když si na přesný pas za obranu naběhl Rezek. Poděbradský forvard však nedokázal přejít přes vyběhnuvšího brankáře Havránka, který vystihl směr jeho kličky a Kaše s následnou dorážkou naložil také hodně nepřesně. První dějství tak již další vstřelenou branku nepřineslo.

Na úvod druhého dějství se však domácí nadechli k dalšímu ofenzivnímu náporu a rychle si připsali další velkou příležitost k navýšení skóre. Střídající Řehák však po přihrávce za obranu volil ukvapené zakončení a zdálky pálil pouze nad bránu soupeře. Úspěšněji si pak nevedl ani Martínek, kterému povedený pas napříč pokutovým územím naservíroval střídající Tomáš, ale ofenzivnímu hráči Bohemie v poslední chvíli míč ztečoval jeden z bránících hráčů a ten tak ve snaze zkrotit míč ztratil tolik potřebné vteřiny. Na čtvrtou branku si tak domácí museli počkat do 61. minuty, když tentokrát rychle otočili směr hry po neúspěšné ofenzivní akci soupeře a Martínek následně vyslal přesný pas za obranu na Zumase. Tomu se sice v první chvíli míč zadrhl pod kopačkou, ale poděbradský mladík zachoval chladnou hlavu, míč si v klidu připravil ke střele a zakončením ke vzdálenější tyči nedal brankáři Kouřimi šanci zasáhnout. Hosté se i nadále dostávali na dostřel poděbradské bráně pouze sporadicky a pořádné příležitosti se dočkali až v 69. minutě utkání. Za to však hned vyložené. Kouřimský útočník pláchl domácí defenzivě a pádil vstříc poděbradskému brankáři, v rozhodující chvíli však nedokázal míč přesněji umístit a ten tak nasměroval pouze do nohou poslední instance v sestavě rezervy Bohemie. Navzdory postupnému úbytku fyzických sil to byli i nadále zejména hráči domácího celku, kdo držel míč po většinu času na svých kopačkách a stále trpělivější kombinací se tlačil se směrem do ofenzivy. Další nadějnou pozici k navýšení domácího vedení měl z přímého kopu Martínek, ale svůj pokus nasměroval pouze o pár centimetrů nad horní tyč soupeři brány. A ve vyložené příležitosti pak zklamal rovněž Zumas, který z ideální střelecké pozice na hranici malého vápna pálil jen vysoko nad bránu Kouřimi. V 78. minutě pak přišlo drobné zaváhání domácího celku v rozehrávce, které hráči Kouřimi dokázali okamžitě využít a dostali se do své druhé vyložené příležitosti ke vstřelení branky v utkání. I tentokrát však dokázal v souboji tváří v tvář s kouřimským forvardem brankář rezervy Bohemie úspěšně zakročit a vyražený míč následně uklidil do zámezí dobíhající Soukup. Po následujícím rohovém kopu navíc Málek volný míč rychle rozehrál na Záhoru, který dlouhým pasem vyslal do dalšího samostatného úniku Volrába a ten si s nabídnutou příležitostí poradil mazácky, když míč prakticky dovedl až do sítě soupeřovi brány. Právě střelec páté poděbradské branky byl aktivní i v dalších minutách a nakonec právě ve spolupráci s ním přidal šestou branku Bělohoubek. Stoper rezervy Bohemie nejprve svému spoluhráči vyslal přesný pas do volného prostoru na levé straně hřiště, aby si následně sám doběhl do pokutového území a po přesné pobídce do předbrankového prostoru míč neomylně zametl do sítě. Po tomto momentu již nebylo nutné znovu zahajovat hru a hlavní arbitr tak utkání za stavu 6:0 neprodleně ukončil.