B mužstvo si pauzu zpestřilo skalpem Městce Králové

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 06. 2020
B mužstvo si pauzu zpestřilo skalpem Městce Králové Vladimír Malinovský

Poděbrady - Rezerva poděbradské Bohemie v letošním roce dosud stihla odehrát pouze dvě přípravná utkání s celky z Kolínska a zrušenou jarní část Postřižinského přeboru pak nakonec vyplnila alespoň jedním přátelským utkáním, ve kterém jí byl soupeřem celek Městce Králové.

FK Bohemia Poděbrady B - SK Městec Králové 5:2 (3:0)

Branky FKBP: 14. Archalous, 30. Havránek, 35. Rezek, 57. Buldra, 74. Bělohoubek - 61. Hutla, 77. Novák

FKBP: Málek - Bělohoubek, Brtna, Čermák, Souček F. - Schulz, Soukup, Havránek, Buldra - Archalous, Rezek. Střídali: Peklák, Souček O.

Městec Králové: Sobota - Havránek, Poděbradský, Táborský, Novák, Krejčí, Němec, Tošovský, Valášek, Hutla, Štěrba. Střídali: Rygl, Havelka, Šoufek

Na herním projevu soupeře poděbradského mužstva, který působí v hierarchii fotbalových soutěží o jedno patro výše, se viditelně projevil problém se složením základní jedenáctky, kterou museli vyztužit jak hráči tamní rezervy či dorostu, tak také veterán a ještě nedávno hráč Bohemie Poděbradský. Domácí juniorka naproti tomu znovu symbolicky dostála svému označení a v jejím dresu se v průběhu celého utkání objevil pouze trojlístek hráčů starších 23 let. Delší herní pauza byla však na výkonu rezervy Bohemie vcelku znatelná a v úvodních minutách tak zkušenější hosté drželi míč častěji na svých kopačkách. Ze své mírné územní převahy ale dokázali vyprodukovat pouze ojedinělý dalekonosný pokus, který příliš starostí poděbradskému brankáři nenadělal. Naopak stále smělejší počínání mladíků v dresu Bohemie vyústilo ve 14. minutě až v nedovolený zákrok hostů na Soukupa a k exekuci přímého kopu v těsné blízkosti pokutového území soupeře se postavil Archalous. Ten svou střelu nasměroval ke vzdálenější tyči a jelikož brankář Sobota unáhleně nakročil směrem za zeď, tak se už následně za míčem natahoval marně. Městec se snažil odpovědět a zahrozil několika závary v prostoru pokutového území, ale proti obětavě působící defenzivě se prosazoval jen s obtížemi. Nutno však podotknout, že v několika případech se po nedůrazných a netaktických zákrocích poděbradských hráčů vcelku pochopitelně dožadoval odpískání nedovoleného zákroku, potažmo i pokutového kopu, leč marně. Po jednom z přespříliš důrazných zákroků v podání Brtny se hostům nabídla alespoň možnost v podobě standardní situace na samém okraji pokutového území, po jejíž rozehrávce se v pokutovém území do míče opřel Krejčí, ale jeho střela orazítkovala pouze pravou tyč poděbradské svatyně a v následném závaru již byli znovu úspěšnější domácí. Jinak však hru v klíčových prostorech začali postupně opanovávat spíše domácí a za svou ofenzivní aktivitu byli ve 30. minutě podruhé v utkání odměněni a znovu tomu tak bylo díky úspěšné exekuci přímého kopu. Ten tentokrát v těsné blízkosti pokutového území soupeře vybojoval hbitý Rezek a z pozice příhodnější k zakončení pravou nohou se tentokrát přesnou střelou k bližší tyči prosadil Havránek. Za dalších pět minut navíc Rezek v pokutovém území v důrazném osobním souboji přetlačil Poděbradského a ač se poděbradský útočník ocitl v poměrně ostrém střeleckém úhlu, dokázal i tak míč propasírovat za záda brankáře Soboty. Rozdíl ve skóre tak již byl tříbrankový a v úvodní pětačtyřicetiminutovce nakonec nemuselo zůstat jen u něj. Rezek s Archalousem se však své další zajímavé průniky snažili řešit spíše efektním zakončením, kterým městeckého brankáře nepřekvapily. A když se výraznějším způsobem nedokázali prosadit ani hosté, skončilo první dějství právě výsledkem v poměru 3:0.

Ani v úvodu druhého poločasu nic nenapovídalo významné změně nastolených poměrů v herním projevu obou mužstev. Domácí drželi míč častěji na svých kopačkách a když už se přecejenom museli potýkát s ofenzivními pokusy Městce Králové, tak je dokázaly bez výraznější újmy přečkat. V 57. minutě se poděbradští hráči naopak potřetí v utkání prosadili pro ně tak trochu netradiční zbraní, když znovu udeřili po standardní situaci. Razantní přímý kop, tentokráte v podání Bělohoubka sice míři do středu brány, ale střídající brankář Městce Králové Šoufek jej pouze slabě vyrazil a na brankové čáře míč do sítě hlavou doklepl dobíhající Buldra. O čtyři minuty později se však prvního střeleckého úspěchu přecejenom dočkali také hosté, když defenziva Bohemie polevila v koncentraci a po sérii nedůrazných zákroků ve středu hřiště se Hutla rázem řítil osamocen v tváři v tvář brankáři Málkovi a střelou ke vzdálenější tyči míč procedil do sítě. Střelecký úspěch hráče Městce Králové viditelně povzbudil a ti se tak znovu výraznějším způsobem tlačili do ofenzivy. Nebezpečí pro domácí řady hrozilo znovu především při standardních situacích a centrech do pokutového území, nakonec však k jejich úlevě znovu zůstalo pouze u nepřesných pokusů soupeře. Poděbradští hráči naopak v této fázi utkání dokázali umě podnikat rychlé protiútoky do stále vyčerpaněji působící defenzivy soupeře a sami tak několikrát mohli znovu navýšit své vedení. A to se jim také nakonec ještě jednou podařilo, když si v 74. minutě v pokutovém území počínali velice trpělivým způsobem, a přesnou kombinací a následnou pohlednou kličkovanou v podání Bělohoubka si míč připravili až před prakticky odkrytou bránu. I podruhé ve druhém dějství však hosté přispěchali s poměrně včasnou odpovědí a v 77. minutě po další slabší chvilce v podání poděbradské defenzivy se prosadili přesným obstřelem ke vzdálenější tyči v podání Nováka, který i s přispěním tyče zapadl do sítě. To ale bylo z jejich strany v utkání víceméně vše a když se v úplném závěru nedokázal ze slibné střelecké pozice na druhé straně hřiště prosadit ani Peklák, který míč nasměroval jen vysoko nad bránu soupeře, skončilo utkání možná až překvapivě jednoznačným výsledkem ve prospěch domácí rezervy Bohemie.

„Než jsme se rozkoukali, zahrával soupeř dvě standardní situace a obě proměnil. A pak navíc přidaly Poděbrady třetí gól z brejku. Po třech střelách na bránu jsme prohrávali tři nula,“ smutnil trenér poražených Oldřich Budka. „Bohužel jsme v prvním poločase nastřelili jednou tyč. Stále se potýkáme s neproměňováním šancí. Druhá půle se už spíše dohrávala, přesto jsme soupeři alespoˇň vstřelili dvě branky. Snažíme se zapojit mladé hráče, což se odráží na výsledcích. Stále nám chybí středová osa. Pochválil bych mladé kluky, kteří se s námi zapojují,“ vyprávěl královéměstecký trenér.

Autor komentáře trenéra: Vladimír Malinovský