B mužstvo proti lídrovi z Městce Králové dlouho sahalo po bodovém zisku

Napsal(a)  Zveřejněno: 29. 05. 2018
B mužstvo proti lídrovi z Městce Králové dlouho sahalo po bodovém zisku Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva Bohemie Poděbrady pokračuje ve výsledkovém útlumu a navzdory ztrátám svých konkrurentů o čtvrtou, potažmo třetí příčku se už pomalu musí poohlížet spíše na dotahující se konkurenty z druhého pólu tabulky. Ze souboje s neochvějným lídrem soutěže Bohemia s bodovým přísunem příliš nepočítala, přesto k němu neměla daleko.

FK Bohemia Poděbrady B - SK Městec Králové 1:2 (1:0)

Branky: 19. Archalous - 46. a 84. Král (2. z PK)

FKBP B: Dobřichovský - Zdražil, Poděbradský, Batelka, Řehák - Papoušek (82. Tomek), Brtna, Soukup, Havránek (67. Bělohoubek) - Záhora, Archalous

Městec Králové: Hampl – Tyl, M. Hradečný, P. Novotný, Táborský – Janouch, Černovský, Tůma, Velenský – Kršňák (86. O. Novotný), Král

Kádr poděbradské rezervy opět v důsledku široké marodky doplnil nemalý počet hráčů dorostu. Ti se však slovutného soupeře nezalekli a už po několika vteřinách hry to byl Záhora, kdo jako první prověřil pozornost Hampla v městecké bráně. I v dalších minutách prvního poločasu byli poděbradští mladíci motorem aktivního poděbradského výkonu, který soupeři z Městce Králové dělal problémy a nakonec také po zásluze vyústil střeleckým úspěchem. Archalous si v 19. minutě naběhl na precizní Záhorovu přihrávku za městeckou obranu, v samostatném nájezdu zachoval klidnou hlavu, počkal si na Hamplův pohyb a počkal míč mimo jeho dosah. Ani hráči Městce Králové však nehodlali zůstat pozadu a postupem času také začali přebírat taktovku nad vývojem utkání. Poděbradská defenziva však působila konsolidovaným dojmem. Když už se například podařilo kanonýrovi hostů Královi využít ukvapeného výběhu Dobřichovského, zaškočila za něj v malém pokutovém území hned dvojice poděbradských obránců a nebezpečí zažehnat. I přes několik dalších slibných náznaků šancí na obou stranách po uplynutí 45. minuty utkání svítil na ukazateli skóre průběžný výsledek 1:0.

Jak byl však výkon poděbradské defenzivy v prvním dějství chvályhodný, v samotném úvodu toho druhého předvedla osudový kolaps. Vše načalo váhavé počínaní Zdražila na levé straně hřiště, v pokutovém území následoval nedůrazný odkop Řeháka, který bohužel neomylně nalezl osamoceného Krále a ten přesnou střelou k tyči nedal Dobřichovskému šanci. Poděbradští hráči, nebo alespoň jejich mladší polovina, která již měla tento den v nohách více než jedno odehrané utkání, postupně začala za svým soupeřem mírně zaostávat. Přesto mohl vedení domácímu celku vrátit právě jeden z nich, Soukup však v dobré pozici těsně minul levou tyč městecké brány. Pak už ale šance připisovali výhradně hosté, jmenovitě útočník Král. Ten se nejprve postavil k exekuci přímého kopu, jeho razantní pokus však Dobřichovský lapil. O několik minut později gólovou radost městeckého útočníka utnulo fair play gesto brankáře Hampla, který přiznal neregulérnost své rozehrávky a skóre se tak vracelo zpět na stav 1:1. Na následováníhodná sportovní gesta však bylo zanedlouho vyrovnáno. V 84. minutě došlo přes veškerou snahu Poděbradského na hranici pokutového území mezi obráncem rezervy Bohemie a středopolařem Městce Králové Velenským ke kontaktu, který vyústil k přerušení útočné akce, na nějž sudí utkání nejprve nereflektoval. Po několika dalších vteřinách však hru přerušil a na základě přiznání nejstaršího hráče na hřišti nařídil pokutový kop. Ten Král zkušeně proměnil a na druhý pokus se již mohl definitivně radovat ze své druhé branky v utkání, která se v konečném učtování nakonec ukázala také jako rozhodující.

„Musím pochválit všechny hráče, podali dobrý výkon. Ale porazili jsme se sami, protože jsme na začátku druhé půle udělali chybu, soupeři jsme namazali na gól. V poločase jsme si říkali, že nechceme chybu udělat, ale přišla brzy,“ uvedl Richard Calda, trenér rezervy Bohemie.

„Těžko jsme to dávali dohromady, chybělo nám pět hráčů. O to víc mě vítězství těší. Od začátku jsme měli utkání ve svých rukách, měli jsme více šancí a byli jsme více na balonu Bylo to jen o nás, jestli vstřelíme nějaké góly. Vyhráli jsme zaslouženě a jsme spokojeni. Už ale vyhlížíme konec sezony,“ řekl královéměstecký kouč Milan Švábenský.

Autor komentářů trenérů: Vladimír Malinovský