B mužstvo po vítězství nad Kněžicemi přezimuje na sedmé příčce

Napsal(a)  Zveřejněno: 19. 11. 2018
B mužstvo po vítězství nad Kněžicemi přezimuje na sedmé příčce Markéta Stiborová

Poděbrady - Rezerva Bohemie Poděbrady uzavřela nadmíru úspěšný víkend poděbradského celku, v rámci kterého ztratili body pouze mladší dorostenci na půdě Velimi. Vítězství nad čtvrtým celkem soutěže ji navíc zajistilo posun tabulkou o jednu příčku vzhůru a díky tomu přezimuje v horní polovině tabulky.

FK Bohemia Poděbrady B - TJ Sokol Kněžice 4:1 (1:0)

Branky: 10. Tomek, 74. Poděbradský, 77. a 83. Šendera - 61. Sedláček

FKBP B: Málek (C) - Souček, Poděbradský, Čermák, Bareš (71. Řehák) - Stibor, Brtna, Kubánek, Tomek (85. Arežina) - Archalous (74. Záhora), Šendera

Kněžice: Pohořal - Pařízek, Živnůstka, Kalužík, Šefara - Tichý, Sedláček J. (C), Šorm V., Dufek - Šorm P., Brzák

V prvním poločase však výkon obou celků ani zdaleka nenapovídal, že by měl výsledek utkání jednoznačně vyznít ve prospěch domácího týmu. Kněžice potvrzovali, že jejich vysoké postavení v tabulce není dílem náhody a především středem hřiště se byli schopní probít až do těsné blízkosti pokutového území, nadlouho však bez střeleckého zakončení. Poděbradský celek naopak využíval přechodů prostřednictvím křídelních prostor a následných pasů do pokutového území. První pokusy o centry do pokutového území ještě skončily bez výraznějšího úspěchu a defenziva Kněžic si s nimi dokázala poradit, to však platilo pouze do 10. minuty utkání. Po levé straně hřiště se po povedené kombinaci prosmýkl ke střílenému centru Souček, Šendera dokázal zakončit ještě před padajícím Pohořalem a ač jeho střela zamířila pouze do tyče, tak celou situaci dořešil jednoduchým doklepnutím do odkryté brány Tomek. Hosté se snažili adekvátně reagovat a velice blízko vyrovnání byli zhruba po dvaceti minutách hry. Šorm pronikl podél brankové čáry až do těsné blízkosti poděbradské brány, jeho střelu z ostrého úhlu Málek dokázal pouze vyrazit a před Brzákem zívala prakticky odkrytá brány. Míč však útočníkovi Kněžic poskočil o něco výše, než bylo záhodno a ve snaze o rychlé zakončení jej nasměroval pouze nad svatyni Bohemie. Domácí celek poté promrhal několik slibných příležitostí k ohrožení soupeřovi brány a v závěru poločasu musel opět čelit náporu Kněžic. Ze slušné pozice uvnitř pokutového území nejprve pálil Šorm, ale Málek jeho střelu bez větších problému vyrazil do zámezí. Těsně před koncem poločasu se už brankář Bohemie musel natáhnout o poznání více, když hosté zakončovali z hranice malého pokutového území, křižnou střelu však dokázal konečky prstů vytěsnit nad břevno své brány. Těsně před odchodem do šaten pak ještě měl na druhé straně hřiště další slušnou možnost k zakončení Šendera, kterému spoluhráči znovu adresovali centr z levé strany hřiště, poděbradský forvard ale v pádu nedokázal svou hlavičku lépe umístit a Pohořal tak nakonec mohl zůstat klidný.

Do druhého poločasu vstoupili o něco lépe hráči Kněžic a pokračovali tak v očekávané honbě za vyrovnáním. Domácím příznivcům mírně zatrnulo hned po několika minutách hry při přímém kopu v podání Šorma. Jeho pokus se nezdál příliš ideálně umístěný, ale brankář Bohemie se jej nepochopilně rozhodl odehrát nohou a míč po nepříliš ideálním zásahu skončil vedle domácí brány. Postupem času se však hra začínala vyrovnávat, či spíše překlápět ve prospěch domácího celku. Z toho postupě vyplynulo několik slibných příležitostí k navýšení vedení rezervy Bohemie, kdy se v těsné blízkosti brány Kněžic opakovaně ocital především osamocený Šendera. Při svých pokusech však nedokázal přesněji zacílit, nebo se o výhodnější pozici k zakončení připravil ukvapeným řešením celé situace a nechal tak vyniknout Pohořala. Neproměněné příležitosti musely poděbradský celek dvojnásobně mrzet v 61. minutě utkání, kdy se tak trochu překvapivě a jednoduše ocitl za defenzivou Bohemie Sedláček a tváří v tvář Málkovi se nemýlil. A když se z dobré pozice neprosadil hlavou ani Archalous, čímž odmítl bezprostřední odpověď na obdrženou branku, byly Kněžice dokonce blízko dokonání obratu ve skóre. V 68. minutě se po faulu Poděbradského postavil k exekuci přímého kopu z těsné blízkosti pokutového území Šorm. Na jeho pokus na vzdálenější tyč Málek nereagoval, ale do dráhy letu míče se nakonec postavilo břevno jeho brány a s dorážkou Živnůstky si už poděbradský bránkář dokázal bez větších problémů poradit. Tato situace byla ke štěstí domácího celku jednou z posledních ošemetnějších a v dalších minutách to už byli prakticky výhradně hráči Bohemie, kdo se staral o pozornost jednoho z brankářů. V ofenzivním rozletu poděbradskému celku dopomohla i relativně rychle dosažená branka, když se v 74. minutě na rohový kop ideálně vyšplhal Poděbradský a razantním zakončením hlavou nedal Pohořalovi šanci. O tři minuty později se navíc prosmýkl defenzivou Kněžic Kubánek, přihrávkou od brankové čáry našel ideálně postaveného Šenderu a ten se před prakticky prázdnou bránou již nemýlil. Prolomení střelecké smůly pak útočník Bohemie potvrdil v 83. minutě utkání, když se ideálně položil do přesného centru střídajícího Řeháka a zakončením do protipohybu nedal strážci kněžické svatyně opět šanci. Tím byl odpor hostujícího celku definitivně zlomen a v závěrečných minutách již hráči Bohemie zkušeně drželi míč na svých kopačkách. Další slibně se rozvíjející akce již nedokázali dotáhnout do úspěšného konce, čehož však po závěrečném hvizdu nemuseli litovat a výsledkem 4:1 vítězně uzavřeli podzimní část aktuální sezóny Okresního přeboru.

„Chtěli jsme zakončit podzim úspěšně, a tak jsme do zápasu nastoupili odhodlaně. Začátek zápasu tomu odpovídal, podařilo se nám soupeře zatlačit a poměrně brzy jsme se dostali do vedení. Pak jsme bohužel trochu polevili a hra se vyrovnala. Měli jsme několik dobrých šancí na zvýšení náskoku, ale trápila nás, převážně pak mě, zbrklost v koncovce. Toho využil soupeř a srovnal stav zápasu. Naštěstí se nám podařilo dostat se do vedení díky standardní situaci a dalším slepeným gólem jsme soupeřův odpor zlomili. Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát a napravit tak prohru a bídný výkon z minulého týdne v derby,“ zhodnotil poslední podzimní mač hráč rezervy Bohemie Šimon Šendera.

„Zápas rozhodla šířka kádru, kondice a kvalita v zakončení. První poločas byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách. My tu největší bohužel nedali a soupeř po hezké akci dal. Po poločase nás domácí zmáčkli, ale přečkali jsme a poté vyrovnali. Kdybychom měli více štěstíčka, tak i zápas otočíme, ale bohužel balon skončil na břevně. Poté nás domácí k ničemu nepustili, dobře kombinovali a zaslouženě zápas vyhráli. My jsme už ke konci bohužel neměli sílu a kvalitu,“ přiznal kněžický hráč Václav Šorm.

Autorka komentářů: Markéta Stiborová