B mužstvo dokázalo opět dotáhnout dvoubrankové manko

Napsal(a)  Zveřejněno: 27. 04. 2018
B mužstvo dokázalo opět dotáhnout dvoubrankové manko Markéta Stiborová

Opočnice - Opočnice sice jistě nebyla proti Poděbradům favorizovaným týmem, přesto si však dokázala vybojovat dvougólový náskok. Ani ten jí však nakonec na vítězství nestačil, jelikož kapitán hostí Michal Poděbradský v posledních vteřinách zápasu vyrovnal na závěrečných 2:2.

SK Sokol Opočnice - FK Bohemia Poděbrady B 2:2 (1:0)

Branky: 34. a 58. J. Rychlík – 75. Lacina (z PK), 90. Poděbradský

Opočnice: V. Košvanec – P. Rychlík, Bradna, Pivný, Jambor – Mašinda, Jakub Potůček, J. Rychlík, Fiala – J. Košvanec (80. Mazáč), V. Strejček.

Bohemia Poděbrady B: Dobřichovský – Čermák, Poděbradský, Batelka, F. Souček – Tomek, Lacina, Bareš, Zdražil – Archalous, Peklák (80. Calda)

Ačkoli byli ještě několik dní před zápasem jistě považování za favority hráči hostí, lépe se již od úvodního hvizdu dařilo domácím.

Jednou z příčin byla nekompletní sestava Poděbrad. Chyběly opory a jediným hráčem na střídačce byl sám trenér Richard Calda.

Domácí hráči byli více na míči, vyhrávali osobní souboje a dostávali se do šancí. Těch si vytvářeli opravdu hodně, ale s jejich proměňováním měli problém. Pokud už šla střela na bránu, hostující brankář Miroslav Dobřichovský s ní problém neměl. Aktivní a pohledná hra domácího celku se i přes neefektivitu střelců musela fanouškům líbit.

Aktivitu domácích nakonec zúročil až Jan Rychlík, který se prosadil po půlhodině hry.

Domácí se své vedení snažili ještě navýšit, ale festival neproměněných šancí pokračoval. Největší šancí hostí byla krásná střela z dálky, která však orazítkovala obě tyčky aniž by se odrazila za brankovou čáru. První poločas tak skončil výsledkem 1:0.

O poločasové přestávce nestřídalo ani jedno z mužstev, přesto se obraz hry změnil. Mužstva již působila vyrovnaněji a do zakončení se začali s větší četností dostávat i Poděbradští.

Zdálo se, že by uklidnění pro domácí mohl přinést gól na 2:0, který v 58. minutě opravdu vstřelil Jan Rychlík, kterému se celý zápas náramně povedl.

Opočnice si však utkání zkomplikovala, když v 75. minutě zahrál rukou ve vlastním pokutovém území Pavel Rychlík, bratr zmiňovaného Jana. Záložník Radek Lacina pokutový kop proměnil, a tak byl rozdíl opět jen o jednu branku. V 80. minutě Poděbrady vystřídaly, když trenér Calda nastoupil na hrot místo Petra Pekláka.

ž se mohlo zdát, že tři body zůstanou doma, ale v posledních vteřinách zápasu se po rohovém kopu prosadil hostující stoper, kapitán Michal Poděbradský. Po 90 minutách pohledného fotbalu se tak oba týmy rozešly smírně.

„Utkání mi připomínalo to podzimní u soupeře. Šedesát minut jsme byli lepší a za tu dobu jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Hráče jsem na to upozorňoval, ale my jsme stejně z nepochopitelných důvodů přestali být aktivní a z toho pramenily chyby. Soupeř nakonec vyrovnal. Darovali jsme jim bod, je to pro nás zklamání,“ litoval opočnický trenér Jiří Petrášek.

„Vstali jsme z mrtvých. Hochům chci poděkovat, že bojovali až do konce. Bylo to trošku vyhecované, ale rozhodčí Voborník to zvládl. Bod je pro nás dobrý,“ uvedl trenér poděbradské rezervy Richard Calda, který si deset minut zahrál na hrotu.

Autor: Jan Klaus, Vladimír Malinovský