Napsal(a)  Zveřejněno: 26. 04. 2018
Nymburský a Mělnický deník: Poděbrady to na Záryby prostě neumí. Ztratily body, Peterka neproměnil penaltu caraa.cz

Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/podebrady-to-na-zaryby-proste-neumi-ztratily-body-peterka-nepromenil-penaltu-20170814.htZáryby – Vyhlásili boj o postup do krajského přeboru, první utkání nové sezoně ale vůbec nezvládli. Fotbalisté poděbradské Bohemie na úvod nové sezony v krajské I.A třídě prohráli v Zárybech. Opět se tak potvrdilo, to to Bohemia na tohoto soupeře neumí.

TJ Sokol Záryby - FK Bohemia Poděbrady 3:1 (1:1)

Branky: 6. a 51. Voštiar, 90+2. Vytlačil – 22. Peterka. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 4:1. Diváci: 120

Bohemia Poděbrady: Václavík – Hněvsa, Kubánek, Suchánek (61. Pikner), Nedorost – Hruška – Javorek, Grospič (75. Rulc) – Martínek (86. Kadlec), Peterka, Frejlach

V minulé sezoně prohrály Poděbrady s tímto soupeřem doma i venku. Stejně tak i v prvním zápase nového ročníku. „Utkání se mi samozřejmě hodnotí hodně těžko. Byli jsme jasně lepší a fotbalovější, vytvořili jsme si jednou tolik šancí než domácí, ale přesto jsme prohráli,“ truchlil trenér poděbradské Bohemie Oldřich Abrhám.

Záryby přečkaly úvodní tlak, už v šesté minutě navíc zmrazil hostující fanoušky úvodní trefou Petr Voštiar. Poděbrady sice vyrovnaly zásluhou Matěje Peterky a byli po většinu utkání lepším týmem, góly dával už jen Sokol.

Záryby rozhodly o třech bodech během druhé půle. Šest minut po přestávce udeřil podruhé Voštiar, pojistku přidal v nastaveném čase Tomáš Vytlačil.

Nic platné, že byla Bohemia lepší. Neproměnila obrovské příležitosti, za stavu jedna jedna těsně před poločasem dokonce Peterka nedal pokutový kop. „V té době se zápas lámal. My jsme zahodili své šance a sami jsme soupeři dvě branky nabídli. Tu třetí už nepočítám, to bylo v nastavení, kdy jsme hráli vabank. Možná druhým rozhodujícím momentem střetnutí byla druhá branka domácích, kterou jsme inkasovali v době našeho tlaku, kdy jsme si vytvářeli šance, ale udělali jsme fatální chybu,“ popisoval nejdůležitější momenty zápasu.

Ať tak či onak, výhru slaví Záryby. Vstup do sezony svěřenci kouče Jana Vlčka zvládli, a i když to herně nebylo to pravé ořechové, tři body se počítají. Poděbrady se tak v prvním kole přesvědčily, jak může být fotbal krutý. „Je to pro nás velká ztráta. Měli jsme toto utkání vyhrát,“ byl zklamaný kouč Bohemie.

Autor: Vladimír Malinovský, Jan Pechánek