Bohemia zahájila zimní přípravu vysokou porážkou

Napsal(a)  Zveřejněno: 16. 01. 2020
Bohemia zahájila zimní přípravu vysokou porážkou Jan Kobzan

Kolín - Poděbradská Bohemie vstoupila do zápasové fáze zimní přípravy měřením sil s divizním Kolínem a v utkání se nakonec jednoznačným způsobem naplnili papírové předpoklady.

FK Kolín - FK Bohemia Poděbrady 8:1 (3:1)

Branka FKBP: Rosendorf 2, Koděra, Veselý, Vácha, Bareš, Tichý, Škoda - Javorek

Kolín: Bína - Čapek, Biško, Štancl, Koděra - Veselý, Milec, Rosendorf, Vondráček, Vácha - Bareš. Střídali: Šindelář, Urban, Škoda, Tichý, Hecl

FKBP: Kubík - Zima, Suchánek, Hruška L., Hněvsa - Kubánek, Bora, Záhora, Martínek - Javorek, Křelina. Střídali: Voříšek, Šusta, Havránek, Málek

 

Domácí Kolín vstoupil do večerního utkání nejlépe jak mohl a hned ze své první slibnější příležitosti udeřil, když Zima nedokázal zachytit náběh jednoho z kolínských hráčů na dlouhý pas za obranu a ten následně střelou na bližší tyč propálil Kubíka. Obránce Bohemie však mohl své dílčí zaváhání záhy napravit, když se po rohovém kopu na druhé straně hřiště ocitl osamocen na hranici malého vápna, ale jeho hlavičkový pokus Bína skvěle vystihl a vyrovnání se tak nekonalo. V dalších minutách už měli výrazně více ze hry domácí a ti se tak drali za dalšími střeleckými úspěchy. Několikrát se pohotovým zákrokem blýskl Kubík, ale ani on v závěru úvodní desetiminutovky prakticky nevyhnutelnému nezabránil. Poděbradská obrana se znovu nedokázala úspěšně popasovat s rychlou akcí soupeře, střelu kolínského hráče Kubík pouze slabě vyrazil a následné doklepnutí z brankové čáry už bylo pro domácí pouhou formalitou. Hráči Bohemie se proti aktivnímu soupeři dostávali na dostřel jeho svatyně pouze sporadicky, a když už to přecejenom zkousili zakončením zpoza pokutového území, tak Bínu výrazným způsobem nezaměstnali. Poté však přišel trochu šťastný pas Hněvsy, který si v pohotovém náběhu nalezl Javorek a ač v prvním momentě narazil na včas vyběhnuvšího brankáře Bínu, tak nezazmatkoval, míč si znovu připravil k zakončení a křižnou střelou korigoval na 2:1. V dalších minutách však již z pohledu brankových příležitostí jednoznačným způsobem dominovali domácí. V zakončení svých příležitostí si však nepočínali dostatečně precizně, nebo naráželi na pohotového Kubíka, který několika dobrými zákroky uhájil těsný rozdíl v průběžném skóre utkání. A když už se hráči Kolína přecejenom dokázali střelecky prosadit, překazil jejich radost zdvižený praporek asistenta na pomezí. Zhruba pět minut před koncem prvního dějství se však nakonec domácí kýženého gólu přecejenom dočkali, když Hruška nedokázal zastavit hbitý průnik jednoho z kolínských hráčů podél postranní čáry, ten následným prudkým pasem do pokutového území neomylně nalezl nabíhajícího spoluhráče a Kubík se za nekompromisním zakončením k tyči mohl pouze ohlédnout.

Ani v úvodu druhého poločasu bohužel nebyl obrázek hry pro Bohemii o mnoho lichotivější. Domácí nadále poděbradský celek herně převyšovali a za svou aktivitu byli odměněni dalšími příležitostemi k navýšení svého vedení. Nejprve to několikrát odvážně zkoušeli dalekonosnými pokusy, ale ty byly poměrně nepřesné a brankový prostor tak bezprostředně neohrozily. Čtvrté branky tak dosáhli znovu až po typické rychlé akci po straně hřiště, přesném centru do předbrankového prostoru a hlavičce trestuhodně osamoceného Tichého. O několik minut později pak po dalším rychlém průniku dokázal proti křižné střele zasáhnout brankář Bohemie, ale pátou inkasovanou branku tím pouze o několik vteřin oddálil. Po následném rohovém kopu si totiž domácí dokázali připravit další komfortní střeleckou pozici a tentokrát již míč pronikl změtí těl před bránou až do sítě. Na hráčích Bohemie se v této fázi utkání již začaly výraznou měrou projevovat známky únavy a četnost nepřesností v jejich hře tak začala nabývat na intenzitě. Hned v několika případech je však domácí až překvapivě nedokázali potrestat, jako když jeden z kolínských hráčů vystihl slabou malou domů v podání Hněvsy, ale při následném samostatném úniku obstřelil spolu s brankářem Bohemie i jeho bránu. Ačkoliv ani domácí nedokázali udržet nasazené tempo hry, což se viditelně projevovalo i v intenzitě jejich ofenzivního počínání, dokázali v závěrečné čtvrthodině hned ještě třikrát gólově udeřit. Nejprve tomu tak bylo po dalším zaváhání poděbradské defenzivy, kterou domácí obratem potrestali dalším přesným pasem do předbrankového prostoru a pohodovým zakončením do víceméně odkryté brány soupeře. Sedmou branku poté přidali po dlouhém pasu za obranu, po kterém proti poděbradskému brankáři postupoval zcela osamocen Rosendorf a nadvakrát jej dokázal překonat. A konečnou podobu výsledku v poměru 8:1 domácí stanovili v samém závěru utkání, když těžili z dalšího nedůrazu hráčů Bohemie v těsné blízkosti pokutového území a následou přihrávku za obranu pak kolínský forvard bez zbytečného váhání uklidil podél vyběhnuvšího Málka do sítě.

„Takhle by měl vypadat přípravný zápas, když hraje tým z vyšší a nižší soutěže. Od začátku jsme jasně dominovali. Kluci splnili požadavky, co se týče naběhaných metrů a .rychlosti hry. Byly tam samozřejmě i trochu nepřesnosti, ale přisuzoval bych to částečně únavě, kterou hráči pociťovali z předchozích tréninků. S tímto zápasem jsem hodně spokojený. Byli jsme i dostatečně produktivní,“ uvedl trenér Kolína Petr Pavlík.

„Kdybych měl srovnat oba naše soupeře, Velim je jednoznačně kompaktnější a organizovanější. Ale myslím si, že Poděbrady byly zaskočené naším přístupem. My dominovali a Poděbrady po hezké akci snížily a pak tam měly ještě jednu nebezpečnou standardku, kdy to Bína dobře chytil,“ řekl Pavlík.

„Pro nás to byla velká škola, hlavně pro některé naše hráče. Jsem z utkání zklamaný, ale kvalita byla jednoznačně na straně soupeře,“ ulevil si po prvním utkání nového roku trenér Poděbrad Ladislav Bobek.

„My jsme nehráli to, co chceme hrát a co bychom hrát měli. Hráli jsme hodně individuálně, nebyl to kolektivní výkon. Hráči si na hřišti dělali, co chtěli. Neděláme z toho žádné závěry, byl to jen první zápas,“ dodal Bobek.

Jeho tým hraje v sobotu od 14 hodin na půdě mladoboleslavské rezervy.

Autoři komentářů trenérů: René Volf, Vladimír Malinovský

Fotogalerie utkání zde.

Číst 317 krát Naposledy změněno 17. 01. 2020

Partneři klubu

gt

www.dotacni-servis.cz

dotace - výběrová řízení - poradenství

vpk

 Podebrady

www.mesto-podebrady.cz

 

polabska

www.polabska-stavebni.cz

Fiala web
www.fialamilovice.cz
logo trafco logo trafco

Z Youtube kanálu

Rychlý kontakt

+420

FK Bohemia Poděbrady z.s.

Na Hrázi 211

290 01 Poděbrady​               

 

IČ: 22903712

Bankovní spojení: ČS a.s.

č.ú.: 2664784329/0800