Důležité body z Tuchlovic zajistil Rulc

Napsal(a)  Zveřejněno: 29. 10. 2018

Tuchlovice - Situace poděbradské Bohemie před utkáním v Tuchlovicích nebudila příliš optimismu. Po třech předchozích porážkách však konečně procitnula a znovu se nahlas přihlásila o svou příslušnost nejvyšší krajské soutěži.

AFK Tuchlovice - FK Bohemia Poděbrady 0:3 (0:1)

Branky: 16. a 65. Rulc, 56. vlastní Fitko

Tuchlovice: Šimek - Brnovják (72. Pospíšil), Pudil (C), Tirol, Fitko (75. Pilař) - Červenka (57. Jalaghonia), Kubů, Procházka, Cabejšek (80. Čižinský) - Kraus (82. Chochola), Hadrika

FKBP: Václavík - Hruška, Suchánek, Sirový (76. Stibor), Hněvsa - Šusta (64. Kujal), Rulc, Javorek (C), Kubánek - Křelina, Novák (87. Šendera)

Zcela objektivně řečeno však po většinu utkání měli daleko více ze hry domácí Tuchlovice a hned od úvodních vteřin naplno zaměstnávali pozornost defenzivních řad Bohemie. A také pouze v řádu desítek vteřin museli diváci čekat na první střelecký pokus utkání, o který se po centru prodlouženém Hadrikou postaral Červenka. Hněvsa však tuchlovickému středopolaři nedopřál uvnitř pokutového území dostatek prostoru a ten tak pálil jen vysoko nad Václavíkovu bránu. Ve 3. minutě se o pozornost poprvé přihlásili také poděbradští hráči, když si na Rulcův centr z přímého kopu vyskočil Suchánek, jeho hlavičku ale dokázal zblokovat Procházka. V 5. minutě se opět pořádně zapotila defenziva Bohemie. Cabejškův centr ještě prolétl pokutovým územím nikým nezasažen, ale na protější straně hřiště jej ještě stihl zachytit na hrací ploše Brnovják a svou přihrávkou vyzval k zakončení Kubů. Jeho střelecký pokus sice dokázal zblokovat Suchánek, ale útočná akce domácího celku pokračovala, svou nepovedenou malou domů jí poté nepomohl vyřešit ani Hruška a po Cabejškem zblokovaném Václavíkově odkopu se před odkrytou bránou ocitl Brnovják. Ten však nezvládl míč bez zbytečného otálení poslat do sítě a svým zpracováním umožnil poděbradské Bohemii nastalé nebezpečí zažehnat. O tři minuty později pak Brnovják pálil na Václavíkovu bránu zpoza pokutového území, ale kýžený prostor těsně minul. Následně se připomněli znovu hosté. Šustův dalekonosný pokus ale Šimkovu bránu minul a další hlavičkový pokus Suchánka po Rulcově rohovém kopu opět dokázala úspěšně zblokovat domácí defenziva. První přímé zakončení na domácí bránu si tak Bohemie připsala až v 16. minutě utkání, zato však hned znamenalo s gólovým efektem. Hněvsovo autové vhazování podél postranní čáry propadlo až ke Kubánkovi, který míč následně navedl do pokutového území. Tam po sérii nepříliš šťastných odrazů nakonec míč putoval z kopačky Nováka k osamocenému Rulcovi a ten pohotovou střelou k tyči nedal Šimkovi šanci. Domácí mohli odpovědět hned záhy po rozehrávce, kdy se po dlouhém Procházkově nákopu ocitl v dobré střelecké pozici Hadrika, Václavík však přispěchal s pohotovým zákrokem a míč lapil. O další minutu později Tuchlovice zahrozili pro změnu po standardní situací, ale Tirol hlavičkoval nepřesně. Tlak domácího celku mohli poděbradští hráči otupit ve 21. minutě utkání, kdy Javorek vyzval k rychlému protiútoku Křelinu, jeho zakončení z ostrého úhlu však Šimek dokázal nohou vyrazit. Namísto uklidnění tak museli hráči Bohemie čelit dalším a dalším ofenzivním pokusům domácího celku o vyrovnání. Ve 23. minutě nalezl Brnovják přetaženým centrem z levé strany hřiště nabíhajícího Cabejška, tomu se však podařilo svým zakončením síť Václavíkovi brány rozvlinit pouze z boku. O tři minuty později domácí zahrozili z přímého kopu nařízeném po Kubánkově faulu, na prodloužený Krausův centr však Pudil u vzdálenější tyče těsně nedosáhl. Za další minutu už domácí vítězoslavně zvedali ruce nad hlavu, když si na pas Kubů přesně naběhl Cabejšek a úspěšně přehodil vyběhnuvšího Václavíka, radost jim v okamžiku překazil zdvižený praporek asistenta na pomezí. Ve 34. minutě pak měli domácí po Suchánkově faulu v těsné blízkosti pokutového území k dispozici přímý kop, stoper Bohemie si však za své předchozí počínání obratem vysloužil odpustek, když Krausův technický pokus dokázal odvrátit hlavou. Ve 39. minutě pak pálil Kraus z dalšího přímého kopu nepřesně a když tři minuty před koncem poločasu neuznal hlavní arbirtr na pokyn svého asistenta pro nedovolené postavení ani Hadrikův úspěšný střelecký zásah, odnášela si Bohemia do šaten těsně vedení.

Ve druhém poločase se obrázek hry ve srovnání s tím prvním příliš nezměnil a domácí pokračovali v setrvalém tlaku. Hned po několika vteřinách hry jej mohl zúročit Fitko, po rohovém kopu však hlavičkoval pouze do míst, kde se v daný moment nacházel brankář Václavík. Domácí i v dalších minutách zasypávali pokutové území Bohemie centry z obou stran hřiště, poděbradská defenziva však další přímé ohrožení své svatyně nehodlala dopustit. V 55. minutě se Bohemii naopak podařilo domácí dokonale zaskočit, když Javorek vyslal do rychlého protiútoku Křelinu. Ten si proklestil cestu až k brankové čáře, odkud hledal zpětnou přihrávkou nabíhajícího Šustu, tu si však nakonec do vlastní sítě srazil dezorientovaný Fitko. Překvapivý střelecký úspěch poděbradského celku však na psychice domácích příliš šrámů nezanechal a ti tak pokračovali v neutuchající honbě za střeleckým úspěchem. V 63. minutě mu byl blízko po sklepnutí Procházky Kraus, ale do jeho střely na poslední chvíli vložil svou nohu Šusta a míč tak zamířil mimo Václavíkovu bránu. Bohemii se podařilo poprvé trvaleji usídlit na polovině soupeře až po více než hodině hry, na rozdíl od soupeře si však při svém snažení počínala efektivněji. Kubánkův centr z pravé strany hřiště dokázal Tirol odvrátit pouze k nohám Rulce, který bez váhání poslal míč opět neomylně k tyči Šimkovi brány. V 71. minutě mohl podařený úsek hry z pohledu poděbradského celku ještě po Kubánkově přiklepnutí korunovat Javorek, svým zakončením z ostrého úhlu však Šimka nezaskočil. A domácí brankář byl pozorný i o pět minut později při Křelinově střele z otočky. V závěrečné čtvrthodině utkání domácí znovu vystupňovali svůj tlak a vytvořili si ještě několik slibných střeleckých příležitostí. V 77. minutě nadělal Václavíkovi starosti další Krausův přímý kop, který se poděbradskému brankáři podařilo odvrátit do relativního bezpečí až na druhý pokus, poprvé míč totiž vyrazil jen do Hruškových zad. Pět minut před koncem základní hrací doby pak nabídl dobrou příležitost ke skórování soupeři svou lacinou ztrátou Javorek, míč si do zakončení navedl střídající Jalaghonia, ale jeho křižná střela postrádala přesnost. V 87. minutě se domácím podařilo už potřetí v utkání rozvlnit síť Václavíkovi brány, i tentokrát byl však zakončující Hadrika přistižen v ofsajdovém postavení a konto vstřelených branek domácího celku tak setrvávalo stále beze změny. A když domácí neuspěli ani z poslední standardní situace v utkání, po které v pádu neúspěšně zakončoval kapitán Pudil, zvítězila Bohemia Poděbrady na půdě Tuchlovic v poměru 0:3.

„Myslím si, že jsme nezachytili začátek, ale podařilo se nám proměnit první šanci. Po ní jsme soupeře nechali hrát a vytvořil si několik šancí, ve kterých nás podržel gólman Václavík. Tak jsme do poločasu udrželi výsledek 1:0. Druhou půli na nás soupeř vlétl a zatlačil nás na naši půlku. Žádnou šanci neproměnil a my jsme chodili do nebezpečných brejků. Pak jeden takový proměnil Libor Křelina za pomoci obránce. Tím jsme se uklidnili a získali klid na balonu. Soupeř už hrál jen do útoku. My jsme přidali ještě jednu branku a tím soupeř úplně odpadl,“ řekl střelec dvou branek Poděbrad David Rulc.

„Zápas blbec. Oni vystřelili dvakrát a dali tři góly,“ hořce konstatoval trenér Martin Hřídel. Jeho tým neproměnil řadu možností, navíc Rulc dvakrát nachytal jeho obranu. Jeden gól si dal domácí obránce Tirol sám. „Není to žádná tragédie, jedeme dál. Máme teď sice silnější soupeře (mj. Lhotu a Slaný), ale moji kluci umí fotbal také a věřím, že něco ještě uděláme,“ dodal Hřídel.

Autoři komentářů: Markéta Stiborová, Rudolf Muzika