Bohemia v Klíčanech schytala sedm kulí jako v Sarajevu

Napsal(a)  Zveřejněno: 08. 09. 2019
Bohemia v Klíčanech schytala sedm kulí jako v Sarajevu Markéta Stiborová

Klíčany - Poděbradská Bohemia cestovala k utkání 5. kola Středočeského přeboru na půdu neoblíbeného soupeře z Klíčan a v konečném účtování bohužel neslavně překonala výsledek ze stejného hřiště z minulé sezony (pozn. red. utkání skončilo výhrou Klíčan v poměru 6:2).

TJ Klíčany - FK Bohemia Poděbrady 7:0 (4:0)

Branky: 10., 27. a 63. Minha, 24. Pozníček, 40. Slánský, 58. Kalaš, 88. Krimlák T.

Klíčany: Fiala - Jurčík, Bureš, Krimlák M. (70. Vošta), Pozníček - Kraus, Buldra (C), Slánský (70. Petříček), Hájek - Minha, Kalaš (62. Krimlák T.)

FKBP: Václavík - Herčík, Hruška R. (C), Suchánek, Voříšek (63. Hněvsa) - Hruška L., Kubánek - Soukup (46. Pikner), Nepovím, Šusta - Javorek

Sestava poděbradského celku musela vinou několika absencí na postech záložní a útočné řady projít výraznou reorganizací, přesto však úvodní minuty nenaznačovali, že by se mělo jednat o nepřekonatelný problém. Domácí do utkání nastoupili poměrně s respektem a v úvodu si tak obě mužstva spravedlivě vyměnila po jednom nepřesném zakončení. Zatímco však v dalších minutách Bohemia případné ztráty soupeře trestat nedokázala, tak domácí byli v tomto ohledu o poznání efektivnější. Právě po jedné z chyb soupeře šli také domácí v 10. minutě do vedení, když oděbradský kapitán Hruška na polovině hřiště zaváhal při odkopu a míč nechtěně sklepl do běhu Slánskému. Ten následně míč ještě posunul do střelecké pozice Minhovi, který křižnou střelou překonal Václavíka. To, jak mohou být zbytečné ztráty zrádné, si poděbradští hráči znovu připomněli o sedm minut později, když po dalším nedůrazném odkopu Hrušky míč ukořistil Buldra a rychle posunul míč do strany na Krause. Domácí záložník však tentokrát z úhlu rozvlnil síť poděbradské brány pouze z vnější strany. Ve 21. minutě měli dobrou příležitost ke srovnání průběžného stavu utkání hosté, když si na Nepovímův rohový kop naskočil Voříšek, v dobré pozici však míč hlavou nasměroval jen těsně nad břevno Fialovi brány. Ve 24. minutě tak podruhé se skórem utkání pohnuli domácí. Po centru Hájka z levé strany ještě osamocený Kalaš nedokázal zakončit přesně, ale hráči Klíčan obratem přichystali centr z druhé strany hřiště a tentokrát s přemírou volného prostoru disponující Pozníček již procedil míč skrze Václavíkovi rukavice. A to bohužel nebylo z pohledu nedůrazného počínání poděbradské defenzivy v této fázi utkání vše. Už o tři minuty později totiž domácí vysunuli směrem dopředu přesným pasem Hájka, který následně střílenou přihrávkou napříč pokutovým územím našel nabíhajícího Minhu a ten míč pohodlně uklidil do odkryté sítě Václavíkovi brány potřetí. Se vstřelenými góly viditelně rostlo sebevědomí a jistota domácího celku a jeho převaha tak začala nabývat zcela jednoznačných kontur. Ve 33. minutě je mohl v rozletu mírně přibrzdit opět Voříšek, který si v pokutovém území soupeře hledal další Nepovímův centr. Tentokrát však obránce Bohemie v zajímavé pozici míč hlavou netrefil a skóre tak i nadále zůstavalo výrazně nakloněno ve prospěch Klíčan. Gólový rozdíl mohl záhy ještě navýšit Slánský, který se postavil k exekuci přímého kopu po faulu Hrušky, ale jeho přízemní střelu k tyči tentokrát Václavík vyrazil na rohový kop. O několik minut později pak po závaru před bránou Bohemie a sklepnutí Kalaše pálil z hranice pokutového území Buldra, Václavík však proti střele mířící do horního růžku jeho brány dokázal znovu hbitě zasáhnout. Po následném rohovém kopu pak poděbradskému brankáři při střele Slánského prozměnu vypomohl pohotovým zákrokem Suchánek. Defenziva Bohemie v této fází utkání čelila jednomu útoku soupeře za druhým a další inkasovaná branka se zdála být prakticky neodvratnou záležitostí. Ve 38. minutě ještě po centru Jurčíka hlavičkoval Slánský nepřesně, nakonec však domácí normu jedné vstřelené branky na deset odehraných minut přecejenom naplnili. Ve 40. minutě se totiž za obranu Bohemie znovu až překvapivě snadno dostal Slánský a středopolař Klíčan tentokrát svým precizním zakončením poslal míč nechytatelně do růžku Václavíkovi brány. Ve zbývajících minutách prvního dějství se pak na průběžném stavu utkání již nic nezměnilo.

Do druhého poločasu domácí vstoupili již s opoznání nižší intenzitou ofenzivního snažení, přesto však byla jejich převaha stále zcela jednoznačná. A nikoliv překvapivě to tak byli znovu hráči Klíčan, kdo si připsal první střelecký počin druhé pětačtyřicetiminutovky. Pozníčkova střela však mířila pouze do středu brány a Václavíkovi tak příliš starostí nenadělala. To v 58. minutě mohli příznivci domácího celku již znovu slavit, když hráči Klíčan podnikli další pohlednou kombinační akci středem hřiště, na jejimž konci Minha vybídl přihrávkou za obranu k zakončení Kalaše a ten křižnou střelou završil tak nepopulární pětigólový příděl. Domácí byli i v dalších minutách při chuti a o chvíli později Bohemii musela vypomoci konstrukce její brány, když Pozníčkův centr Hruška odvrátil pouze ke Krausovi a ten razantní střelou orazítkoval horní tyč. V 63. minutě se však skóre utkání již znovu měnilo. Rozhrávku poděbradského kapitána vystihl Slánský a rychle posunul míč na Krause. Záložník Klíčan tentokrát volil nezištné řešení v podobě přihrávky na nabíhajícího Minhu a ten tak mohl pohodlně zkompletovat svůj hattrick. Až v závěrečné čtvrthodině utkání se do zajímavějších možností k ohrožení soupeřovi brány probili také hráči Bohemie. V 77. minutě měl po Šustově přihrávce na kopačce čestný úspěch poděbradského celku Javorek, ale svůj střelecký pokus nasměroval pouze do středu brány a Fiala tak zakročil. Když už se zdálo, že Bohemia "pouze" vyrovná svůj počin z minulého utkání na půdě Klíčan co do počtu inkasovaných branek, přišel přesný pas Pozníčka na střídajícího Krimláka a ten pohotovým obloučkem překonal Václavíka posedmé. A když v závěru utkání neuspěl z hranice pokutového území se svým střeleckým pokusem ani Nepovím, odneslo si poděbradské mužstvo z pátého utkání aktuální sezony potupný debakl v poměru 7:0.

„Byli jsme pouhým sparingpartnerem soupeře,“ byl mrzutý trenér Bohemie Poděbrady Ladislav Bobek. „Zaostávali jsme ve všech činnostech, a omluvou nemůže být ani to, že nám chyběli čtyři hráči. Je to ostudný výsledek a neomluvitelný pouťový výkon. Vše, co jsme nahráli a doposud předváděli, jsme tímto výkonem naprosto zdegradovali,“ řekl naštvaně trenér Bobek.

Autorka komentáře trenéra: Markéta Stiborová