Bohemia uštědřila čáslavské rezervě šestigólový příděl

Napsal(a)  Zveřejněno: 16. 08. 2020
Bohemia uštědřila čáslavské rezervě šestigólový příděl Vladimír Malinovský

Poděbrady - A mužstvo poděbradské Bohemie si své výsledkově nejvydařenější představení schovalo na úplný závěr letního přípravného období. Konto svého soupeře zatížilo celým půltuctem gólových zásahů, zatímco samo žádný neinkasovalo.

FK Bohemia Poděbrady - FK Čáslav B 6:0 (4:0)

Branky: 22. Bodlák, 28. Bora, 31. a 33. Mareš, 58. a 69. Novák

FKBP: Kafka (69. Málek) - Uher (65. Havránek), Hněvsa, Hruška, Kubánek (65. Zima) - Bodlák, Vobořil, Bora (41. Soukup), Knobloch, Martínek (46. Novák) - Mareš

Rezervní celek Čáslavi se v úvodu utkání prezentoval srdnatým výkonem a mohlo se tak zdát, že na diváky čeká další dramatické střetnutí. Domácí si však postupem času začali poměrně úspěšně prošlapávat cestu směrem do ofenzivy skrze přesné pasy za obranu soupeře a s tím se také začaly rodit jejich první příležitosti ke vstřelení branky. Ty však často končily na úkor zdviženého praporku asistenta na pomezí, nebo zblokovanou přihrávkou do pokutového území a v úvodní dvacetiminutovce se tak diváci vyložené gólové příležitosti ne a ne dočkat. Ve 22. minutě však již ofenzivní snahy Bohemie přinesly kýžený efekt, když agilní Mareš opětovně pláchl čáslavské defenzivě a narýsoval přesnou podídku před bránu nabíhajícímu duu Knobloch a Bodlák, přičemž druhý jmenovaný uklidil míč do odkryté sítě. Hosté však mohli záhy přispěchat s odpovědí, když poděbradská obrana nedokázala zachytit únik jednoho z hráčů Čáslavi, ale Kafka stihl pohotově vystoupit směrem z brány a míč svému sokovi v poslední možnou chvíli vypíchl. A tak i druhý gólový počin v utkání šel nakonec na vrub domácí Bohemie. To když ve 28. minutě Bora po rozehrané standardní situaci natáhl ke své tradiční dalekonosné střele a odrazem od zad jednoho z bránících hráčů Čáslavi a následně i tyče soupeřovi brány míč zapadl do sítě. Poděbradský středopolař svým tak trochu šťastným zásahem zároveň odstartoval zlomový úsek utkání, běhěm kterého konto obdržených branek Čáslavi ještě dvakrát narostlo a o oba zásahy se zasadil staronový hráč Bohemie Mareš. Ten nejprve ve 31. minutě zužitkoval další z přesných pasů za obranu v podání Hrušky a bez výraznějšího zaváhání pokořil čáslavského brankáře. A za další dvě minuty pak poděbradský forvard stál na konci pohledné kombinační akce v prostoru pokutového území, kterou opět nekompromisním způsobem zametl do sítě. Čáslavská rezerva nedokázala nalézt na nepříznivý vývoj adekvátní odpověď a domácí tak již vcelku bezproblémově diktovali tempo utkání. Pátou branku mohl ještě v průběhu prvního dějství přidat z přímého kopu Bodlák, svou technickou střelou však orazítkoval pouze spojnici břevna a tyče čáslavské brány a na poločasovém výsledku v poměru 4:0 se tak již nic nezměnilo.

V úvodu druhého poločasu ještě jednou výraznějším způsobem zahrozili hosté, když čáslavký útočník postupoval osamocen vstříc brankáři Kafkovi, ale svou křižnou střelou poděbradskou bránu těsně minul a na kontě vstřelených branek jeho mužstva tak i nadále svítila nula. Pak už to však byli opět především domácí, kdo mohl dále obohatit gólový účet utkání. Ve 49. minutě měl ideální možnost ke zkompletování hattricku Mareš, který se postavil k exekuci pokutového kopu po nedovoleném zákroku na Nováka, ale jeho pokus čáslavský brankář dokázal vystihnout a vyrazit. A tak se střeleckého slova ve druhé pětačtyřicetiminutovce na straně Bohemie ujal prozměnu střídající Novák. Ten nejprve v 58. minutě využil závaru před čáslavkou bránou, kdy byl jako první u odraženého míče a špičkou kopačky jej pohotově uklidil do sítě. Strážce čáslavské svatyně se poté sice blýskl několika reflexivními zákroky, kterými odmítl domácím dopřát šestou gólovou radost, ale v 69. minutě byl opět i on krátký na další podařenou kombinaci v podání hráčů Bohemie a Novák si mohl pohodlně užít svůj druhý střelecký počin v utkání. Oba dvougólový střelci Bohemie si pak ještě připsali příležitosti k přidání kýžené třetí branky, ale čáslavský brankář se, i s drobným příspěním paní štěstěny, opět překonával. Z pohledu hostů už to bylo směrem do ofenzivy spíše marné snažení a když už se přecejenom dokázali ojediněle probít až do zakončení, tak jejich střelecké pokusy poděbradskou bránu minuly. Poděbradští hráči ve zbývajících minutách utkání dění na hrací ploše již víceméně kontrolovali a bezpečně drželi míč na svých kopačkách. Ačkoliv se ještě několikrát dokázali prokombinovat na dostřel soupeřově bráně, tak další gól již nepřidali a nakonec tak zůstalo "pouze" u tenisovou terminologií řečeno pověstného kanára. Nezbývá než věřit, že si hráči Bohemie gólový apetit udrží i pro své první mistrovské utkání, ke kterému již za týden zamíří na půdu Tuchlovic.