Bohemia si s Libiší připsala vysokou porážku

Napsal(a)  Zveřejněno: 21. 07. 2019
Bohemia si s Libiší připsala vysokou porážku Antonín Čvančara

Chlumín - I druhé měření sil v rámci probíhající letní přípravy skončilo pro Bohemii porážkou. S divizní Libiší jí hrubě nevyšla především první pětačtyřicetiminutovka, ve které inkasovala hned pětkrát.

TJ Sokol Libiš - FK Bohemia Poděbrady 6:1 (5:0)

Branka FKBP: Přibyl 2, Hamada 2, Očovan, Macháček (z PK) - Bora

FKBP: Málek - Herčík, Suchánek, Sirový, Pikner - Kubánek, Bora, Nepovím, Šusta - Křelina, Šendera. Střídali: Kubík, Havránek, Tomek, Volráb

Sestava poděbradského celku oproti prvnímu přátelskému utkání na půdě Kolína znovu o něco prořídla a doplnit ji tak museli hráči dorostu a rezervy. Převaha celku z vyšší soutěže byla obdobně jako ve středečním utkání výrazná. První dva pokusy o přímočaré překonání defenzivy Bohemie ještě domácímu celku nevyšly, kdy v prvním případě pohotově zasáhl Herčík a ve druhém skončil míč až v rukavicích poděbradského brankáře. Poté však hráči Bohemie nedokázali při závaru po rohovém kopu soupeře dostatečně důrazně odvrátit míč a následná střela domácích pronikla změtí těl až do sítě poděbradské brány. Netrvalo navíc dlouho a Bohemia inkasovala podruhé, když její defenziva tentokrát nedokázala zastavit průnik soupeře podél brankové čáry a jeden z domácích hráčů si míč navedl až do těsné blízkosti soupeřovi brány, odkud jej poslal přesně k bližší tyči svatyně Bohemie. Ofenzivní snažení poděbradského celku bylo především v prvním dějství utkání zcela neproduktivní a mezi pokusy z ranku zajímavých tak lze zařadit snad pouze Šustovu dalekonosnou střelu, která však s přispěním jednoho z bránících hráčů skončila pouze v zámezí. Naopak obrana lázeňského celku čelila po laciných ztrátách ve středu hřiště jednomu rychlému ofenzivnímu výpadu za druhým. Třetí branku přidala Libiš po rychlém průniku pravou stranou soupeřovi defenzivy a přihrávce do předbrankového prostoru, kterou nasměroval za Málkova záda efektní patičkou, a s notným přispěním terénní nerovnosti, exligový Peter Očovan. Bohemia se pokusila na nepříznivý herní projev reagovat a přeskupila rozestavení hráčů na jednotlivých postech, ale skóre navzdory tomu mohlo z pohledu domácích i nadále utěšeně narůstat. Při rohovým kopu se však Macháčkově hlavičkovému pokusu postavila do cesty spojnice poděbradské brány a o chvíli později pak po dalším z přesných pasů za obranu jeden z domácích hráčů vyprášil z bezprostřední blízkosti pouze rukavice brankáře Bohemie. To však ofenzivního hráče Libiše nemuselo příliš dlouho mrzet, jelikož se mu o několik minut později po odbobné akci nabídla možnost reparátu a ten střelou ke vzdálenější tyči bezchybně složil. Zanedlouho pálili domácí prozměnu zpoza pokutového území a po lehké teči kapitána Libiše v těsné blízkosti poděbradské brány bylo na spadnutí dokonání pětigólového přídělu, ale Málek tentokrát dokázal míč vyrazit. Pátou inkasovanou branku se mu však podařilo pouze oddálit, a to konkrétně do 34. minuty utkání, kdy byl po souboji Suchánka s jedním z domácích hráčů nekompromisně nařízen pokutový kop a s ním si zkušeně poradil Macháček. Skóre k úlevě poděbradského celku, i přes další náznaky příležitostí domácích, do konce prvního dějství již dále nenarůstalo, přesto nabízelo přehršel podnětů k zamyšlení.

Domácí do druhého dějství prostřídali a jejich ofenzivní snažení již nemělo tak drtivý efekt jako v první pětačtyřicetiminutovce. V samém úvodu druhého poločasu si sice připsali další dva zajímavé střelecké pokusy, ovšem bez gólového vyústění. V prvním případě dokázal Kubík z bezprostřední blízkosti zblokovat zakončení jednoho z domácích hráčů a o chvíli později si poradil i s tečovanou střelou zpoza pokutového území. Poté však již hra divácky zajímavých momentů nabízala poskrovnu. Zhruba po hodině hry se alespoň čestného a zároveň v letním přípravném období prvního střeleckého úspěchu dočkali také hráči Bohemie, když při rohovém kopu dokázal brankáře Libiše předskočit Bora a hlavou poslal míč do sítě jeho brány. Úspěšný poděbradský střelec to o několik minut později zkoušel prozměnu z přímého kopu z úctyhodné vzálenosti, tentokrát však svou razantní střelu nasměroval výrazně mimo brankový prostor. Snažení domácího celku naopak dlouhé minuty končilo bez přímého ohrožení brány soupeře, když se hráči Libiše často snažili své akce řešit až přespříliš tvůrčím způsobem. Zajímavější brankové příležitosti tak zaznamenali až v závěrečné čtvrthodině utkání, kdy zavzpomínali na úspěšné přímočaré akce z prvního dějství. V prvním případě ještě po průniku levou stanou poděbradské defenzivy a kličce brankáři domácí hráč tak trochu překvapivě nedokázal z úhlu zakončit do odkryté brány a s míčem vycestoval do zámezí. Poté však postupovalo na bránu Bohemie hned duo hráčů Libiše a to si již dokázalo připravit komfortní možnost k zakončení do odkryté brány, kterou nešlo pohrdnout. Domácí mohli v závěru přidat ještě sedmý střelecký zásah, ale míč již do sítě soupeřovi brány propasírovat nedokázali a výsledek 6:1 se tak stal konečným.