A mužstvo Bohemie utrpělo další těžkou porážku

Napsal(a)  Zveřejněno: 17. 09. 2018
A mužstvo Bohemie utrpělo další těžkou porážku Markéta Stiborová

Lhota - Bohemia Poděbrady v nové sezoně stále marně vihlíží premiérový bodový zisk. Nic na tom zatím nezměnila ani změna na postu trenéra a několik čerstvých hráčských příchodů a ze Lhoty si poděbradský celek odvezl porážku 4:1.

SK Lhota - FK Bohemia Poděbrady 4:1 (2:1)

Branky: 19. Kudela, 39. Ibe, 73. Mbah, 86. Šalamoun - 25. Nedorost

ČK: 41. Hruška

Lhota: Vošmík - Kabyl (79. Vlasatý), Šalamoun, Adjei, Neumann (76. Primus) - Mbah (86. Danylych), Hájek, Chlapec, Houžvička - Kudela (C) (61. Popok), Ibe

FKBP: Krch - Uher (46. Hněvsa), Suchánek, Hruška, Pikner - Nedorost, Sirový, Kubánek, Kujal (76. Soukup) - Šendera (34. Billý), Peterka (C)

Úvod utkání však ani zdaleka nenasvědčoval tomu, že domácí utkání jednoznačným způsobem ovládnou. Hráči Lhoty sice od samého úvodu prokazovali o něco vyšší individuální kvalitu, hráčům Bohemie se však po většinu prvního poločasu dařilo vyrovnat soupeři nasazením, za což byli odměněni několika slibnými brankovými příležitostmi. První zajímavá situace se však odehrála v pokutovém území Bohemie. Rohový kop v 5. minutě Krch neudržel ve svých rukavicích a u volného míče byl jako první Chlapec, jeho střelu však Hruška dokázal zblokovat. O první zakončení na druhé straně hřiště se postaral Peterka, jeho střela z úctyhodné vzdálenosti však postrádala razanci a Vošmíkovi tak příliš starostí nenadělala. V 11. minutě se už domácí brankář musel snažit o něco více, když čelil střeleckému pokusu Nedorosta, jeho podařenou střelu ale dokázal vyrazit na rohový kop. V 18. minutě znovu zahrozili domácí a opět to bylo po rohovém kopu, když Chlapec předskočil vybíhajícího Krcha, jeho pokus ale minul jak bránu Bohemie, tak nohu některého z jeho spoluhráčů. V závěru vcelku opatrné úvodní dvacetiminutovky předvedli domácí patrně nejpohlednější kombinaci dosavadního vývoje utkání, za kterou byli odměněni vedoucí brankou. Na závěr kombinace středem hřiště vyslal Hájek přesnou přihrávkou do samostatného úniku Ibeho, jehož zakončení ještě dokázal Krch reflexivně vyrazit, míč však zamířil přesně na nohu dobíhajícího Kudely a ten vyloženou příležitostí ke skórování nepohrdl. Domácím však vedení vydrželo pouze do 25. minuty utkání. Nedorost si vykoledoval v blízkosti pokutového území přímý kop, k jehož exekuci se sám postavil a parádní střelou zakroucenou přes zeď k tyči nedal Vošmíkovi šanci. Domácí obdobnou situaci v 27. minutě řešili nacvičeným signálem, Kudelovu střílenou přihrávku do pokutového území však dokázal v pádu odkopnout Pikner. Ve 31. minutě se k dalšímu přímému kopu na druhé straně hřiště postavil Nedorost, ale z větší vzdálenosti tentokrát nedal střele potřebnou razanci a Vošmík tak míč bez problému lapil. Ve 34. minutě přišlo první střídaní Bohemie a na hřiště nastoupila staronová posila poděbradského celku Billý. Ten se hned po několik vteřinách hry ocitl po pasu Peterky v zajímavé střelecké pozici, ale skákající míč nakonec poslal výrazně mimo prostor domácí brány. Ve 36. minutě pro změnu zahrozili opět domácí a znovu po rohovém kopu. U míče byl tentokrát dříve než vybíhající Krch Adjei, ani on však svůj pokus, podobně jako jeho spoluhráč, nedokázal nasměrovat na odkrytou bránu Bohemie. Osudové momenty utkání se odehráli na pomezí čtvrté a páté desetiminutovky hry. Ve 39. minutě nejprve chyboval v pokutovém území Krch, který se patrně snažil dlouhou přihrávku domácích do pokutového území propustit do zámezí, ale na brankové čáře jej předskočil důrazný Ibe a ač z ostrého úhlu, tak bez váhání zamířil neomylně do odkryté brány. Ve 41. minutě pak šli domácí po Peterkově ztrátě na útočné polovině do rychlého protiútoku, Houžvička posunul míč za obranu na osamoceného Kudelu a jeho samostatný nájezd zastavil jen za cenu červené karty Hruška. Následný přímý kop domácí znovu rozehráli na krátko, ale Houžvička tentokrát pálil pouze do vybíhajícího Sirového. A když v závěru prvního poločasu zblokoval Adjeiovu další hlavičku Peterka, šlo se do šaten za stavu 2:1 pro domácí tým.

Ve druhém poločase byla na hřišti k vidění již o poznání jednostrannější partie, i když naděje oslabeného poděbradského celku na bodový zisk v utkání žila poměrně dlouho. První velká příležitost domácího celku ve druhém poločase přišla v 51. minutě, když si po přesném nákupu Adjeie prostrčil míč kolem Billého Ibe, Krch ale dokázal včas domácímu útočníkovi zmenšit střelecký úhel a nadvakrát jeho zakončení zlikvidoval. V 54. minutě se pokoušel o vyrování kopem přímo od rohového praporku Nedorost, ale jeho kroucený centr odhlavičkoval do zámezí Chlapec. V 59. minutě se po jednom z nevydařených pokusů o útok domácí dostali do dalšího rychlého přečíslení, Ibe obešel Suchánka a předložil příhrávku na osamoceného Chlapce. Ten si míč nedokázal dobře zpracovat, jeho zaváhání Krch zkušeně využil a jeho následnou střelu zblokoval. V 60. minutě využil ojedinělé příležitosti k zakončení Peterka, jeho pokus z úctyhodné vzdálenosti však mířil pouze do středu Vošmíkovi brány. V 63. minutě si v přechodu do útoku dvakrát vyměnili míč Mbah s Ibem, nigerijskému hráči známemu z působení v Litoli, nebo Libici nad Cidlinou však v dobré příležitosti míč na poslední chvíli vypíchl Billý. V 65. minutě se domácí uvnitř pokutového území prokombinovali k dalšímu zakončení, Houžvičkovu přesnou přihrávkou do malého pokutového území však Mbah poslal těsně vedle. Spolupráce přihrávajícího Houžvičky a zakončujícího Mbaha se opakovala v 71. minutě, ale s totožným rozuzlením a Krch tedy znovu nemusel zasahovat. Domácí útočník se mohl radovat až o několik desítek vteřin později, když se Ibe nenechal v pokutovém území rozhodit v souboji se Suchánkem a naservíroval svému krajanovi přihrávku před odkrytou bránu. V 74. minutě pak byli domácí blízko další brance, když přečíslení vyřešil Chlapec přihrávkou na volného Popoka, ten však svou střelou rozezvučel pouze tyč Krchovi brány. Domácí v této fázi utkání jednoznačně dominovali a podnikali další a další útočné výpady. Přečíslení v 75. minutě však zakončil Chlapec nepřesnou přihrávkou a o minutu později Hájkovu střelu zpoza vápna dokázal vyrazit Krch. V 78. minutě odmítl zdramatizování utkání Peterka, kterého nalezl přihrávkou do pokutového území Pikner, útočník Bohemie však v těsné blízkosti Vošmíka musel volit kličku, kterou se vyhnal ze střelecké pozice a následně nedokázal přesně přihrát míč do zakončení dobíhajícímu Soukupovi. Z protiútoku se do zakončení dostal opět Popok, křižnou střelou však Krchovu bránu minul. Domácí se nakonec ještě jedné vstřelené branky dočkali. Sirový na hranici pokutového území vložil nohu do zakončení Mbaha, což hlavní rozhodčí posoudil jako faul hráče Bohemie. Z nařízeného přímého kopu se přízemní střelou podél zdi prosadil Šalamoun a stanovil tak konečnou podobu skóre utkání v poměru 4:1.

„Začátek byl dobrý, dokázali jsme držet se soupeřem krok. Po úvodním gólu jsme rychle odpověděli krásnou brankou Nedorosta. Vzápětí šel soupeř opět do vedení. Při brejkové situaci o několik minut později zastavil Hruška nedovoleně útočníka a po právu viděl červenou kartu. Od té doby nás soupeř mačkal a v podstatě se jenom čekalo na třetí gól,“ popsal utkání kapitán poděbradského celku Matěj Peterka. „Nezbývá, než pogratulovat soupeři a připravit se na příští utkání,“ dodal útočník.

Autor komentáře: Petr Stibor